Zbiórka Zbiórka na EGZOTARIUM w Lublinie - miniaturka zdjęcia

Zbiórka na EGZOTARIUM w Lublinie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Zbiórka na EGZOTARIUM w Lublinie - zdjęcie główne

Zbiórka na EGZOTARIUM w Lublinie

335 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Michał Chadryś - awatar

Michał Chadryś

Organizator zbiórki

Kochani!

Nazywam się Michał Chadryś
Dziś chciałbym razem z Wami wesprzeć działalność Fundacji Epicrates i Lubelskiego Egzotarium. Miejsca w którym dom znajdują niechciane, porzucone lub źle traktowane zwierzęta egzotyczne. Niestety opieka nad takimi zwierzętami wiąże się z ogromnymi kosztami. Lampy grzewcze, specjalistyczne suplementy, podłoża, pokarmy oraz specjalistyczna opieka weterynaryjna - na to wszystko potrzeba pieniędzy.
Nie ważne czy jesteś miłośnikiem gadów, ornitologiem, pracownikiem biurowym czy wykonujesz inny zawód - masz szansę pomóc zwierzętom które mogą żyć właśnie dzięki takim ludziom jak ty! Fundacja Epicrates i  Lubelskie Egzotarium to nie tylko egzotyczne zwierzęta, to również miejsce gdzie nasze rodzime gatunki otrzymują pomoc. 

Jeżeli masz pytania, lub chciałbyś wesprzeć egzotarium w inny sposób, zapraszam do kontaktu, tel. 665-252-454

Kilka słów od Bartłomieja Gorzkowskiego - prezesa fundacji:


Fundacja Epicrates

Fundacja Epicrates powstała z inicjatywy wolontariuszy i pracowników Lubelskiego Egzotarium – pierwszej w Polsce (działa od 2008 roku) placówki łączącej funkcje schroniska dla zwierząt egzotycznych, centrum rehabilitacji gadów i płazów oraz ośrodka edukacyjnego. Ideą było rozszerzenie działalności na rzecz ekologii, edukacji i odpowiedzialnej terrarystyki na teren całego kraju. Działalność fundacji można określić w trzech słowach: edukacja, egzotyka, ekologia.

Edukacja

Propagujemy odpowiedzialną terrarystykę i ochronę środowiska organizując lekcje, szkolenia i akcje edukacyjne. Rocznie z naszych zajęć korzysta ponad dwa tysiące uczestników. Pomagamy w ewentualnych problemach związanych z tą wspaniałą pasją – także natury prawnej. Prowadzimy „Bibliotekę Ekologiczną” ułatwiającą dostęp do fachowej literatury z zakresu tematyki weterynaryjnej, chowu i hodowli zwierząt, biologii i ochrony środowiska.

Egzotyka

Prowadzimy wolontariat - aktywnie działający w Lubelskim Egzotarium - ułatwiając zdobycie niezbędnej wiedzy i doświadczania osobom zainteresowanym, jednocześnie niosąc pomoc zwierzętom skrzywdzonym przez zaniedbania dotychczasowych właścicieli. Podejmujemy interwencje w przypadkach noszących znamiona znęcania nad zwierzętami. Dajemy schronienie, opiekę weterynaryjną oraz szansę na nowy dom egzotycznym zwierzętom, które znudziły się poprzednim właścicielom. W ciągu siedmiu lat z naszej pomocy skorzystało ponad tysiąc zwierząt. Współpracujemy z organami administracji, uczelniami, placówkami naukowymi, służbami mundurowymi etc., w zakresie problematyki związanej z gadami, płazami i bezkręgowcami - głównie egzotycznymi - oraz aspektów prawa związanych z ww. grupą zwierząt.

Ekologia

Podejmujemy aktywną walkę z inwazyjnymi gatunkami gadów (głównie żółwiami z rodzaju Trachemys), stanowiącymi zagrożenie dla rodzimej fauny i równowagi ekosystemu. Od 2015 roku prowadzimy odłowy inwazyjnych gatunków w ramach projektu badawczego "Inwazyjne gatunki żółwi jako źródło i wektor mikroflory patogennej dla zwierząt i ludzi", finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki, realizowanego przez konsorcjum naukowe które tworzą: Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie i Fundacja Epicrates. Celem jest identyfikacja zagrożeń środowiskowych i epidemiologicznych wynikających z obecności w naszych wodach inwazyjnych gatunków żółwi. Najczęściej są to żółwie ozdobne (czerwonolicy, żółtolicy, żółtobrzuchy), ale do grupy inwazyjnych zalicza się też żółwia ostrogrzbietego, malowanego i jaszczurowatego. Obecność takich zwierząt jako gatunków obcych w środowisku naturalnym może powodować nieodwracalne zmiany w ekosystemie. Tylko w latach 1994-1997 do polskich sklepów zoologicznych sprowadzono 448 tysięcy sztuk żółwi
 ozdobnych, w tym głównie czerwonolicych (Trachemys scripta elegans). Małe żółwie szybko
 rosną i stają się kłopotliwe, w efekcie czego zdarza się, że są wyrzucane do najbliższego
 jeziora lub rzeki. Tu zjadają spore ilości ikry ryb i skrzeku płazów zaburzając delikatną
 równowagę ekosystemu, wypierają z naturalnych siedlisk żółwia błotnego a także przenoszą
 bakterie, pasożyty, wirusy i grzyby potencjalnie niebezpieczne dla człowieka i rodzimych
 gatunków zwierząt. 

Pod opieką fundacji oraz w Lubelskim Egzotarium znajduje się, w zależności od pory roku (najwięcej w wakacje i tuż po nich), od stu do trzystu zwierząt. Są to zwykle najpopularniejsze i najtańsze gatunki: węże zbożowe, pytony królewskie, pytony tygrysie, boa dusiciele, boa tęczowe, lancetogłowy, eublefary lamparcie, agamy brodate, agamy błotne, scynki, legwany zielone, żółwie stepowe, żółwie ozdobne, pająki ptaszniki etc.

Pomoc

Jeśli uważasz, że nasze cele i działania zasługują na wsparcie – możesz to zrobić. Jak?

Oto kilka sposobów:

- Stale potrzebne są terraria, podłoża, żarówki i wszelakie akcesoria terrarystyczne, które mogą pomóc w prawidłowej opiece nad potrzebującymi zwierzętami. Tak samo owady karmowe, mrożony pokarm dla węży, preparaty wapniowe i witaminowe. Jeśli masz takowe, i są Ci one zbędne, możesz nam je podarować.

 - Prowadzimy także Bibliotekę Ekologiczną z której korzystają  nasi wolontariusze. Jeśli posiadasz niepotrzebne książki lub czasopisma o tematyce związanej z terrarystyką, ekologią, weterynarią, ochroną środowiska lub hodowlą zwierząt, możesz je przekazać.

- Jeśli chcesz, możesz wspomóc naszą działalność statutową i leczenie zwierząt wpłacając darowiznę.

- Jeśli prowadzisz sklep zoologiczny, gabinet weterynaryjny lub inne miejsce odwiedzane przez ludzi, i chcesz wesprzeć nasze działania, możesz to zrobić wystawiając nasze puszki kwestarskie.

- Masz inny pomysł na wsparcie lub współpracę? Skontaktuj się z nami!

Małe podsumowanie roku 2016 Fundacji Epicrates.

1. Udało nam się pomóc (uratować, wyleczyć, znaleźć nowy odpowiedzialny dom) ponad setce zwierząt egzotycznych. To wszystko dzięki naszym wolontariuszom, lekarzom weterynarii i przyjaciołom.

2. Przeprowadziliśmy szereg lekcji o zwierzętach w placówkach oświatowych. W 2016 roku wzięło w nich udział ponad trzy tysiące słuchaczy.

3. Mieliśmy przyjemność promować odpowiedzialną terrarystykę w wielu ogólnopolskich wydarzeniach, m.in. Ekopiknik Rodzinny, Dzień Św. Franciszka w Tokarni, Zoopark, Poznańskie Dni Zwierząt Egzotycznych i Konferencja im. prof. Leszka Bergera, Krakowski Światowy Dzień Żółwia, Warszawska Giełda Terrarystyczna, Falkon i inne.

4. Odłowiliśmy żółwia jaszczurowatego w Kutnie. To pierwszy przypadek odłowu osobnika tego gatunku, który był obserwowany w środowisku naturalnym Polski od kilku lat.

5. Wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie i Państwowym Instytutem Weterynaryjnym – Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach realizowaliśmy drugi rok projektu badawczego "Inwazyjne gatunki żółwi jako źródło i wektor mikroflory patogennej dla zwierząt i ludzi". W roku 2016 udało nam się odłowić z naszego środowiska 54 żółwie z gatunków inwazyjnych. Celem projektu jest identyfikacja zagrożeń środowiskowych i epidemiologicznych wynikających z obecności w naszych wodach inwazyjnych gatunków żółwi.

6. Nasi wolontariusze wzięli udział w szkoleniu na terenie Zoo Zamość, które przeprowadził niezawodny Łukasz Sułowski.

7. Nasi wspaniali wolontariusze z poświęceniem opiekowali się zwierzętami w Lubelskim Egzotarium – dziale Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Zabiegi lecznicze i pielęgnacyjne oraz codzienna obsługa kilkudziesięciu podopiecznych to tylko nieliczne z zadań wolontariuszy. Wsparliśmy Egzotarium także zakupem niezbędnego sprzętu, leczeniem potrzebujących zwierząt oraz szukaniem i kontrolą nowych domów.

8. Nieustannie wspieraliśmy terrarystów w kwestiach prawnych dotyczących ich pasji. W 2016 roku udało nam się skutecznie pomóc blisko setce osób.

9. Przeprowadziliśmy szereg skutecznych interwencji dotyczących zwierząt przetrzymywanych w złych warunkach.

Szanowni Państwo, jeśli uznajecie nasze działania za słuszne, możecie pomóc przekazując 1% podatku – KRS 0000377475 Fundacja Epicrates. Korzystając z okazji chcemy serdecznie podziękować wszystkim naszym wolontariuszom, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i energię by pomóc zwierzętom, a także naszym przyjaciołom i wszystkim dobrym ludziom którzy wsparli nas i naszych podopiecznych w minionym roku. Pamiętajcie, dobro wraca!


Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Konrad Kubis - awatar

    Konrad Kubis

    22.07.2017
    22.07.2017

    Pomagamy!

    • Michał Chadryś - awatar

      Michał Chadryś - Organizator zbiórki

      27.07.2017
      27.07.2017

      Dziękujemy za wsparcie!

  • Dorota Ćwikła - awatar

    Dorota Ćwikła

    14.07.2017
    14.07.2017

    🐢

    • Michał Chadryś - awatar

      Michał Chadryś - Organizator zbiórki

      27.07.2017
      27.07.2017

      Dziękujemy za wsparcie!

335 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Michał Chadryś - awatar

Michał Chadryś

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Karol - awatar
Karol
19
Jula Pieta - awatar
Jula Pieta
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Konrad Kubis - awatar
Konrad Kubis
30
Dorota Ćwikła - awatar
Dorota Ćwikła
10
Kacper ptaszek - awatar
Kacper ptaszek
5
Joanna Matras - awatar
Joanna Matras
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Robert Procel - awatar
Robert Procel
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij