Zbiórka Badanie EPS serca - miniaturka zdjęcia

Badanie EPS serca

Zbiórka Badanie EPS serca - zdjęcie główne

Badanie EPS serca

0 zł z 7 240 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Данель Дарюшевіч - awatar

Данель Дарюшевіч

Organizator zbiórki

Dzień dobry!

Jestem osobnikiem, który boryka się z problemami zdrowotnymi.
Na chwilę obecną zdiagnozowano u mnie m.in.:
- zespół chorego węzła zatokowego (SSS) z napadami MAS
- zespół tachy-brady
- nawrotny częstoskurcz przedsionkowo-komorowy (AVNRT)
- nadkomorowe zaburzenia rytmu serca
- napadowe bradykardie
- zespół wazo-wagalny

Z tego powodu mam wszczepiony jednojamowy (przedsionkowy) stymulator serca (rozrusznik) i jestem po badaniu elektrofizjologicznym serca (EPS) zakończonym ablacją.

Niestety, nie jest to wszystko, co mnie męczy.

Borykam się także z napadowymi blokami serca (głównie przedsionkowo-komorowe) i skurczami dodatkowymi.

Jakiś czas temu wspomogliście mnie w zakupie domowego EKG (https://zrzutka.pl/r58f25) co pomogło złapać kilka ciekawych rzeczy, takich jak skurcze dodatkowe (ekstrasystolie), bloki przewodnictwa w węźle przedsionkowo-komorowym, czy braki fizjologicznego przyspieszenia rytmu serca w odpowiedzi na wysiłek.

W związku z powyższym (bloki i ekstrasystolie) muszę poddać się ponownemu badaniu elektrofizjologicznemu serca (EPS), koszt takiego badania (jeżeli nie wymaga ablacji) to ok. 7000 zł (jeżeli będzie potrzebna ablacja, to koszt rośnie o 16000 zł).

W związku z epizodami braku przyspieszania serca podczas wysiłku, muszę zrobić przynajmniej dwa badania wysiłkowe/wydolnościowe EKG (epizod musi się złapać przynajmniej dwa razy), koszt jednego badania to ok. 120 zł

Niestety, koszty przekraczają moje możliwości finansowe. Drogą przez NFZ, przy dobrych wiatrach, byłoby to pod koniec 2019 lub w 2020 roku, a mam dwie pociechy, którym przyda się "sprawny" tata w domu, a nie na szpitalnych wojażach.

Jest mi niezręcznie, ale nie mam wyjścia, więc wracam się z prośbą o pomoc do Was moi mili. :)
---

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


  • Данель Дарюшевіч - awatar

    Данель Дарюшевіч

    27.08.18
    27.08.18

    Próbuję się jakoś pobierać, dojść do siebie. 28 kwietnia źle się poczułem - elektrolity - pomyślałem. Udałem się do szpitala, sądziłem, że na kilka godzin, a jednak zostałem na dłużej. Wstępna diagnoza nie była pocieszająca - ZMS (zapalenie mięśnia sercowego) - zostałem, niech zbadają, niech wykluczą. W czasie pobytu straciłem przytomność, okazało się, że mój obecny stymulator nie daje rady, do tego wyglądało, że coś się dzieje z przewodzeniem przedsionkowo-komorowym. 2.05 szpital stwierdza, że mnie nie ogarnie i "sprzedaje" mnie szpitalowi specjalistycznemu z elektrokardiologią. Kilkukrotne echo, RTG, tomografia, szukają przyczyn, chcą wykluczyć sarkoidozę (i wykluczają, ale przy okazji znajdują kilka zmian ogniskowych w polach podopłucnowych, także - jakby mi mało było - jeszcze pulmonolog do tego wszystkiego). Ostatecznie zostaję zakwalifikowany do wymiany stymulatora na dwujamowy. 9.05 - stół, doszczepienie elektrody, wymiana stymulatora. Nowy sprzęt, nowe oprorgramowanie, Danyeru

0 zł z 7 240 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Данель Дарюшевіч - awatar

Данель Дарюшевіч

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij