Zbiórka Ocalony z Zagłady książka, film - miniaturka zdjęcia

Ocalony z Zagłady książka, film Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ocalony z Zagłady książka, film - zdjęcie główne

Ocalony z Zagłady książka, film

7 645 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 101 osób
Lukasz Korin - awatar

Lukasz Korin

Organizator zbiórki

Historia pana Bronisława, polskiego Żyda, który uratował się dzięki pomocy wielu Polaków zasługuje na to, żeby świat się o niej dowiedział.

The world must learn about the history of Mr. Bronisław, a Holocaust survivor.

Pana Bronisława Erlicha wciąż znakomicie mówiącego po polsku 97-latka poznałem dzięki uprzejmości ambasadora RP Jakuba Kumocha wiosną 2018 roku będąc w Szwajcarii na zdjęciach do filmu o "Grupie berneńskiej". Zarejestrowałem wtedy jego niezwykłe wspomnienia opisujące historię ocalenia z piekła Holokaustu. Na swej drodze spotkał wielu życzliwych mu Polaków jak np. adwokata Józefa Siewaszewicza z Wołkowyska, który sfabrykował mu katolicką metrykę. (Tragiczną konsekwencją niesionej przez niego pomocy Żydom było rozstrzelanie go 12 października 1943 roku przez Niemców.) Pan Bronisław jest człowiekiem pełnym życzliwości, ciepła i wiary w ludzką dobroć.

I met Mr. Bronisław Erlich, a lively and still fluent Polish-speaking 97-year-old in spring 2018, being in the shooting of another film in Switzerland, courtesy of the ambassador of the Republic of Poland Jakub Kumoch. I recorded his unusual memories describing the history of survival from the hell of the Holocaust. On his way he met many Poles who were kind to him, such as the lawyer Józef Siewaszewicz from Wołkowysk, who fabricated his Catholic record (who was killed October 12, 1943 by the Germans for helping Jews). Mr. Bronisław is a man full of kindness, warmth and faith in human goodness.

Podczas tego spotkania "urodziły się" dwa pomysły: ponownego wydania, w językach europejskich, uzupełnionej o dokumentację zdjęciową jego autobiografii pt. "Bronisław Erlich - żydowskie dziecko Warszawy" oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, w którym dramatyczna przeszłość bohatera odkrywana jest w trakcie współczesnej podróży poprzez miejsca stanowiące kluczowe momenty jego drogi ku ocaleniu.

Moje próby znalezienia do tego projektu partnerów instytucjonalnych w Polsce i Szwajcarii spełzły jak dotąd na niczym. Dlatego też postanowiłem zwrócić się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe. Dzięki Państwa wpłatom wydamy tę wspaniałą książkę!

Wydamy ją w wielu językach: po polsku, niemiecku, angielsku, francusku, hiszpańsku, włosku i po hebrajsku. Następnie przeprowadzimy  kampanię promocyjną książki i wprowadzimy ja do obiegu wydawniczego w wielu krajach świata.

During this meeting, two ideas were "born": re-issue, in European languages, supplemented with photographic documentation of his autobiography entitled "Bronisław Erlich - Jewish Child of Warsaw" and a full-length documentary film in which the hero's dramatic past is discovered during contemporary travel through places that are key moments of his journey to survival. 

My attempts to find institutional partners in Poland and Switzerland for this project have failed so far. That is why I decided to ask you for financial support. Thanks to your donations, we will publish this wonderful book!

We will publish it in many languages: Polish, German, English, French, Spanish, Italian and Hebrew. Then, we'll conduct a promotional campaign for the book and bring it into many publication markets in countries around the world.

Każdy z darczyńców, który wpłaci kwotę większą niż 50 zł otrzyma egzemplarz książki z dedykacją wydawcy. Nazwiska wszystkich Darczyńców będą opublikowane na stronie internetowej projektu https://www.facebook.com/BronislawErlich.

The names of all Donors will be published on the project website https://www.facebook.com/BronislawErlich.

Pan Bronisław upoważnił mnie do wszelkich działań zmierzających do urzeczywistnienia tego projektu.

Mr. Bronisław authorized me to take all actions aimed at achieving this project.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Lukasz Korin - awatar

  Lukasz Korin

  04.08.2021
  04.08.2021

  Szanowni Państwo,
  miło mi poinformować, że książka jest już przetłumaczona na język angielski. Trwa korekta tłumaczenia. Przymierzamy się też do wydania e-booka w języku polskim!

  Zdjęcie aktualizacji 72 326

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Krystyna Kantor - awatar

  Krystyna Kantor

  06.05.2021
  06.05.2021

  Panie Łukaszu ! Z ogromną przyjemnością wsparłam tę cenną inicjatywę, związaną z wydaniem w przyszłości (oby jak najszybciej) książki w języku angielskim. Powodzenia !

  • Lukasz Korin - awatar

   Lukasz Korin - Organizator zbiórki

   07.05.2021
   07.05.2021

   Pani Krystyno, takie wpłaty powodują, że serce mi rośnie! Bardzo dziękuję w imieniu własnym i pana Bronisława. Łączę serdeczne pozdrowienia!

 • IzaZa - awatar

  IzaZa

  28.04.2021
  28.04.2021

  Absolutnie warto by té historie mogli poznać czytelnicy angielskojézyczni. . Bardzo Panu dziékuje za zaangazowanie w té sprawy. Pozdrawiam serdecznie.

  • Lukasz Korin - awatar

   Lukasz Korin - Organizator zbiórki

   28.04.2021
   28.04.2021

   Pani Izo, bardzo dziekuję za wpłaty. Tłumaczenie wkrótce zostanie uruchomione. Ma pani absolutną rację - tę historię musi poznać świat! Proszę wysłać mi swój adres pocztowy, chętnie prześlę Pani książkę.

 • Karolina i Adrian Chrzanowscy - awatar

  Karolina i Adrian Chrzanowscy

  24.12.2020
  24.12.2020

  Powodzenia w wydaniu oraz Wesołych Świat

  • Lukasz Korin - awatar

   Lukasz Korin - Organizator zbiórki

   25.12.2020
   25.12.2020

   Serdecznie dziękuję za życzenia i wpłatę. Zdrowych, wesołych Świąt życzę i proszę podesłać na mój adres mailowy - [email protected] Państwa adres pocztowy to wyślę egzemplarz sygnalnego wydania :) Pozdrawiam świątecznie, Łukasz Korwin

 • Powodzenia. Sławomir Chrzanowski- wnuk Józefa Siewaszewicza - awatar

  Powodzenia. Sławomir Chrzanowski- wnuk Józefa Siewaszewicza

  14.11.2020
  14.11.2020

  Powodzenia w wydaniu książki. Sławomir Chrzanowski wnuk Józefa Siewaszewicza

  • Lukasz Korin - awatar

   Lukasz Korin - Organizator zbiórki

   14.11.2020
   14.11.2020

   Panie Sławomirze, bardzo dziękuję za okazaną pomoc. Pechowo się stało, ze p. Adam Cichocki - drukarz, który zaoferował się wydrukować pierwszy nakład zachorował na Covid :(. Czekamy więc aż wyzdrowieje. Bardzo chcę, żeby książka ukazała się jeszcze przed Świętami. Ta pandemia wszystko bardzo komplikuje. jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam antycovidowo :) Łukasz Korwin

 • John Blue - awatar

  John Blue

  27.10.2019
  27.10.2019

  Powodzenia Panie Łukaszu.

  • Lukasz Korin - awatar

   Lukasz Korin - Organizator zbiórki

   27.10.2019
   27.10.2019

   Bardzo dziękuję za wpłatę i życzenia. Staram się i wierzę, że się uda :)

7 645 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 101 osób
Lukasz Korin - awatar

Lukasz Korin

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 101

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
49
POLANSKI-Foundation - awatar
POLANSKI-Foundation
20
Kazimierz Borowski - awatar
Kazimierz Borowski
20
Jadwiga Prokop - awatar
Jadwiga Prokop
100
Krzysztof Grygier - awatar
Krzysztof Grygier
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Krystyna Kantor - awatar
Krystyna Kantor
100
Sławomir Wieczorek - awatar
Sławomir Wieczorek
200
POLANSKI-Foundation - awatar
POLANSKI-Foundation
20
Kazimierz Borowski - awatar
Kazimierz Borowski
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij