Zbiórka Reportaż o Miejskim Nomadyzmie - miniaturka zdjęcia

Reportaż o Miejskim Nomadyzmie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Reportaż o Miejskim Nomadyzmie - zdjęcie główne

Reportaż o Miejskim Nomadyzmie

852 zł  z 3 600 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mikołaj Tesla - awatar

Mikołaj Tesla

Organizator zbiórki

Witaj, mam na imię Mikołaj. Jestem niezależnym dziennikarzem. Pierwsze duże badanie zacząłem w 2001 roku na temat szeroko rozumianego rozwoju oraz metod terapeutycznych. Przez ponad 15 lat weryfikowałem różnymi sposobami tematy dotyczące mediów, relacji międzyludzkich, rozwoju osobistego, biznesu, prawdziwej historia świata i kraju, w którym żyjemy oraz zdrowia. Teraz mogę nareszcie powiedzieć, że mam wystarczające zaplecze wiedzy oraz umiejętności, żeby wpływać na rzeczywistość wokół nas na dużą skalę i dawać ludziom konkretną wartość. A to jest pierwszy krok, żeby tego dokonać.

Zaczynamy od reportażu na temat Miejskiego Nomadyzmu. To pierwszy krok do uwolnienia się od niewolniczej pracy i pasożytniczej ekonomii. Od problemów, z którymi wszyscy walczymy każdego dnia. I na które są określone rozwiązania. Docelowo dążę do wdrożenia pełnej autonomii i niezależności ekonomicznej od obecnego systemu. Wiem, jak to zrobić. Znam działające rozwiązania. Jednak dojście do tego miejsca będzie wymagało przejścia przez pewne etapy.

W tej chwili potrzebne jest Twoje wsparcie, żeby wprowadzić w życie pierwszy krok - czyli sprawdzić w praktyce i pokazać najtańszy i najszybszy sposób na obniżenie bieżących kosztów życia, przy jednoczesnym podniesieniu jego standardu. Cel zbiórki zabezpiecza mi 3 miesiące spokojnej pracy, w trakcie której mogę się skupić na zrealizowaniu kluczowych materiałów na temat Miejskiego Nomadyzmu i tego, do czego można go użyć tak w praktyce.

Konkretne porady, prawdę o realiach i kolejne kroki do wolności oraz to co Ty możesz z tego wyciągnąć dla siebie - znajdziesz na moim kanale na YouTube: http://bit.ly/yt-mikolaj-tesla

Ten reportaż jest początkiem czegoś znacznie większego. Ponieważ potrzebujemy zacząć rozmawiać o tym, dlaczego w Polsce jest, jak jest i co możemy z tym zrobic. Potrzebujemy robić coś więcej, niż walczyć o to, kto ma większą rację i czyj światopogląd jest ważniejszy. Potrzebujemy konkretnych rozwiązań. Indywidualnie. I systemowo. 

Miejski Nomadyzm to przykład rozwiązania indywidualnego. Sposób na wyjście poza narzucone nam ograniczenia ekonomiczne. Ale potrzebujemy także międzypokoleniowej solidarności, aby wprowadzić rozwiązania systemowe. Podzieleni nie damy rady naprawić tego kraju. A przecież nikt poza nami nie ma interesu w tym, żeby dobrze nam się żyło w naszym własnym domu. 

Wspierając mnie i tą kampanię - wspierasz człowieka, który od ponad 15 lat przygotowywał się do tej roli. Inicjatora ważnych zmian. Osoby, która zacznie integrować różne środowiska. I budować porozumienie pomiędzy ludźmi. Zachowując niezależność, robiąc swoje, żyjąc po swojemu - ale w zgodzie i porozumieniu z innymi ludźmi.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym skąd przychodzę i dokąd zmierzam - zapraszam Cię do tekstu MEDIA, W JAKIE WIERZĘ. KILKA SŁÓW O TYM, KIM JESTEM [http://ewolu.pl/blog/mikolaj-tesla/2017/04/media-w-jakie-wierze-611wjdhy62/].

Plan  jest bardzo prosty. Organizuję auto dostawcze. Przerabiam je na mobilną sypialnię. Resztę potrzeb zaspokajam korzystając z miejskiej infrastruktury. A że mieszkam w Warszawie - zakres możliwości jest bardzo szeroki.

Od kilku lat jestem w zasadzie w podróży, dlatego taki styl życia mi osobiście odpowiada. Dlatego też przerobienie zwykłego auta dostawczego na mobilną sypialnię jest dla mnie czymś akceptowalnym i zrozumiałym. Miałem okazję swojego czasu pomieszkać w kamperze i to ma swoje zalety. Przynajmniej dopóki jest ciepło. Więc najbliższe miesiące mogę swobodnie spędzić w Polsce, a później ruszyć w podróż za słońcem.

Oprócz materiałów wideo - będę także publikował teksty w trakcie swojej podróży. Szerszy kontekst tego, dlaczego wybieram akurat takie rozwiązanie - opiszę w materiale: POLSKA JEST BOGATA, TYLKO INACZEJ. DLACZEGO WYBIERAM MIEJSKI NOMADYZM? [publikacja planowana na kwiecień '17]

Moje dotychczasowe badania kosztowały mnie bardzo dużo czasu, zdrowia, energii i po prostu pieniędzy. Pomysł na obniżenie kosztów życia wziął się w sumie z tego, że zbyt wiele kosztowało mnie utrzymanie - a jednocześnie widziałem, że wkładam mnóstwo wysiłku w sprawy tak banalne, jak zabezpieczenie sobie spokojnego miejsca do spania.

Dlatego wybieram taki styl życia i takie rozwiązanie. Bo dzięki temu mogę po prostu przyspieszyć realizację planów i skupić się na tym, co naprawdę ważne.

Moja praca i efekty są w dużym stopniu zależne od tego, jaki jest stan mojego skupienia i energii w ciągu dnia. Dzięki Miejskiemu Nomadyzmowi mogę niskim kosztem zapewnić sobie bardzo efektywne warunki do pracy. Mogę skupić się tylko na tym, co naprawdę ważne. Na mojej misji i pomaganiu ludziom. Na pokazywaniu, jak możemy lepiej i mądrzej zarządzać tym, co mamy.

Dzięki mobilnej sypialni - mogę spać gdzie chcę i kiedy tego potrzebuję. W razie potrzeby lub chęci mogę bez problemu zmienić miejsce postoju w dowolnym momencie. Zawsze mam swoją prywatność i spokojny sen. Na basenie mam dostęp do prysznica, sauny i jacuzzi. Mam więcej pieniędzy, więc mogę lepiej jeść – dlatego kupuję świeże produkty od lokalnych producentów. Obiady zwykle na mieście. Mogę jeść coś lepszego, niż fastfood za kilka złotych. Jak potrzebuję zrobić pranie – są miejskie pralnie. Ubrań, ani rzeczy dużo nie potrzebuję, więc bez problemu wszystko pomieszczę w aucie dostawczym przerobionym na mobilną sypialnię.

Zyskuję zatem spokój. Mogę się wyspać bez problemu. Jeżeli potrzebuję się odciąć i zregenerować – żaden sąsiad czy inne hałasy mnie nie wybijają z rytmu. Mogę lepiej się odżywiać. Mam miejsce, w którym mogę się skupić i zebrać myśli. A przede wszystkim mam poczucie stabilizacji bardzo niskim kosztem. Nie przejmuję się dodatkowymi opłatami, rachunkami, za wysokimi ratami kredytu. Mogę się skupić na tym, co naprawdę ważne. W wolnych chwilach chodzę do kina. A dla wzmocnienia ciała – na siłownię.

Pracować mogę w skupieniu w bibliotece, albo coworkingu. Zresztą do pracy potrzebuję zwykle jedynie smartfona, albo tabletu i mobilnego internetu – więc w zasadzie jedynym wyzwaniem jest bieżący dostęp do prądu od czasu do czasu. Ale też nie aż tak dużo, bo w kilka godzin jestem w stanie zrobić tyle samo, ile wcześniej zrobił bym w kilkanaście z powodu ciągłego rozproszenia i odciągania mojej uwagi przez sprawy zbędne i banalne. Teraz będę mógł się wreszcie skupić na pracy.

Pełną wizję, tego, co wprowadzam w życie i jak to wygląda tak w praktyce - znajdziesz z kolei w tekście: PLAN DNIA MIEJSKIEGO NOMADY, CZYLI CZYM JEST BOGACTWO? [publikacja planowana na maj '17]

Badanie, które chcę teraz przeprowadzić jest wstępem do serii nt. rozwiązań, dzięki którym możemy uwolnić się od ciągłej pracy na etacie i uzyskać ekonomiczną autonomię. Miejski Nomadyzm to najtańsza i najłatwiejsza opcja na start.

Na papierze wygląda to obiecująco. Według moich obliczeń typowy styl życia to koszt ok. 1574 pln każdego miesiąca za możliwość przeżycia. Mobilny styl życia to ok. 1134 pln/mieś. za styl życia bliski klasie wyższej. I te koszta niewiele się zmieniają – nawet jeśli podróżujesz poza granice Polski. Bo koszta paliwa da się obniżyć zabierając pasażerów Bla Bla Carem. Koszta jedzenia są podobne w większości Europy. Główne różnice zwykle pojawiają się jedynie w przypadku nieruchomości. A ten problem zostaje przecież w tym momencie rowiązany. 

Co to oznacza tak w praktyce? Że chociażby – dzięki mobilnemu stylowi życia możesz pracować jeden dzień w tygodniu mniej, nawet jeżeli zarabiasz minimalną polską stawkę (ok. 9 pln/h netto). Ten dzień możesz poświęcić na odpoczynek, spotkanie z przyjaciółmi, albo pracę nad własnym biznesem czy jakimś projektem.

To także oznacza, że za blisko 1200 zł możesz zaspokoić swoje potrzeby na poziomie klasy średniej. Bo tak naprawdę różnicę robią po prostu koszta noclegu. Owszem, śpisz nieco inaczej, niż inni - ale swoje potrzeby możesz zaspokoić na podobnym poziomie. A jednocześnie masz znacznie, znacznie mniej stresu. Bo tak naprawdę niewiele możesz stracić, natomiast bardzo łatwo osiągasz wszystko, czego tak naprawdę potrzebujesz. I w razie czego możesz to szybko odrobić. To najprostszy sposób, aby zdobyć podstawową życiową stabilizację i móc sobie pozwolić na godne życie w warunkach ekonomicznych, w których taka możliwość została wyraźnie ograniczona.

Oprócz własnych doświadczeń, będę prowadził rozmowy z doświadczonymi osobami w tej dziedzinie. Dzięki Twojemu wsparciu będę mógł dokładnie zbadać ten temat. Jego plusy i minusy. Korzyści i wyzwania. Problemy i rozwiązania.

Jestem przekonany, że ta historia będzie inspirująca dla wielu ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Albo dla tych, którzy chcą żyć inaczej i nie walczyć tak każdego dnia o to, żeby zwyczajnie przeżyć kolejny miesiąc.

Po pierwszym miesiącu takiego stylu życia - będę mógł w praktyce stwierdzić, jakie są dokładne liczby i faktyczne koszta takiego stylu życia: ILE KOSZTUJE DOSTATEK? KOSZTA ŻYCIA MIEJSKIEGO NOMADY. [publikacja planowana na czerwiec '17]

Wierzę, że prawda nas wyzwoli. Całe życie szukam tych prawd o życiu. Teraz jednak potrzebuję Twojego wsparcia - żebym mógł się swobodnie zacząć dzielić tym, co odkryłem. Wykonałem tytaniczną pracę, żeby dojść tu gdzie jestem. Ale teraz potrzebuję wsparcia. Twojego wsparcia.

Każda wpłata i każde udostępnienie ma wartość. Bo zbliża nas wszystkich do poznania odpowiedzi oraz rozwiązań. Rozwiązań, których wszyscy potrzebujemy.

Teraz jest czas, żebyśmy zrobili to razem!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Mikołaj Tesla - awatar

    Mikołaj Tesla

    06.06.2017
    06.06.2017

    No to bang! Najpierw nieco ponad 2 tygodnie testów w kamperze, a później w Punto uświadomiły mi, że dostawczak to luksus dla miejskiego nomady, a dla wygody wystarczy kombi. Moje pierwsze własne M! I chociaż mieszkałem w ponad 40 miejscach w życiu - od hoteli przez pensjonat, domy i mieszkania, aż po ławkę w parku - to auto przy tej pogodzie spokojnie jest w top 3. Mobilność, autonomia, elastyczność - wszystko, czego mi brakowało. Prawdę mówiąc temat spodobał mi się bardziej, niż się spodziewałem. A zatem działamy!

    Zdjęcie aktualizacji 5 444

852 zł  z 3 600 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mikołaj Tesla - awatar

Mikołaj Tesla

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 9

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
75
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
26

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij