Kocurek znaleziony 13 maja w godzinach nocnych przy skrzyżowaniu w Wenecji po wstępnej diagnostyce w gabinecie dr Plewy w Żninie, finalnie 15 maja trafił do Kliniki Centrum w Bydgoszczy.
Została tam rozszerzona diagnostyka, zaopatrzono go również medycznie żeby nie odczuwał bólu ponieważ kot bardzo cierpiał przy każdym dotknięciu i ruchu.
Sytuacja została nam też przedstawiona tego dnia około godz. 22 przez prowadzącego lekarza ortopedę podczas rozmowy telefonicznej. Lekarz przedstawił sytuację i pozostawił czas na podjęcie decyzji do dnia następnego do godz. 9 rano.
"Sytuacja jest poważna i złożona, na ile jesteście w stanie podjąć ryzyko?"
Po poukładaniu sobie w głowie słów lekarza i przekładając określenia medyczne na możliwe do zrozumienia - złamanie miednicy (i to po raz kolejny, bo ze zdjęcia RTG wyszło, że już wcześniej przeszedł takie, które uległo samozaleczeniu), złamanie kości krzyżowej, prawdopodobnie ogon do usuniecia (do późniejszej oceny), być może po otwarciu okazać się także, że staw biodrowy też uszkodzony i główka kości udowej do usunięcia, ewentualne zwężenie miednicy, dodatkowo sprawy neurologiczne, kwestia czy kocurek będzie potrafił się wypróżniać, dawał się obsługiwać i czy nie będzie agresywny...
Reasumując zabieg do wykonania ale nie było gwarancji, że przyniesie efekty i czy kot odzyska pełną sprawność. No i będzie wymagał rehabilitacji...
Eutanazja do rozważenia...
Po przemyśleniach, mimo ilości kocich ogonków do codziennego ogarnięcia, poświęcanego czasu i środków finansowych chciałyśmy podjąć próbę, chciałyśmy zaryzykować i spróbować dać Wenkowi, bo takie dostał imię szansę na życie.
Następnego dnia rano lekarz prowadzący poprosił o naszą decyzję, odpowiedź brzmiała: próbujemy przywrócić sprawność Wenkowi.
Jeszcze raz przeanalizowana została sytuacja, stan Wenka po nocy spędzonej w Klinice, zaproponowano wykonanie jeszcze jednego badania - tomografię komputerową, ktora miala rozwiać wątpliwości o ewentualnych niewidocznych na zdjęciu RTG urazach.
Badanie wykonano i niestety ukazała się rzeczywista mnogość urazów, pięciu złamań w obrębie miednicy i kości krzyżowej, niewiadomy stan neurologiczny, dodatkowo nieoddawanie moczu, bardzo niepomyślne rokowania...
Z żalem podjęta została decyzja o eutanazji.
Dziękujemy Klinice Centrum za opiekę, wnikliwe przeanalizowanie stanu Wenka oraz wystawienie najniższej z możliwych faktur za uwzględnienie jedynie badania tomografem, nie policzenia pozostalych kosztów diagnostyki i usmieżenia bólu Wenkowi.
Pozostała nam faktura do zapłaty za próbę ratowanie Wenka, mimo, że już go z nami nie ma.
Prosimy o pomoc w jej uregulowaniu.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: