Zbiórka Aktorka Ewa Kopczyńska - POMOCY - zdjęcie główne

Aktorka Ewa Kopczyńska - POMOCY

56 829 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 003 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Aktualności: Wydarzył się cud. Pani Ewa obudziła się ze śpiączki. Oddycha już samodzielnie, mówi. Jest z nią kontakt. Nadal jednak karmiona jest przez sondę, nie potrafi samodzielnie siedzieć, porażoną ma lewą stronę ciała. Najtrudniejsze są jednak objawy demencji. Ewa często jest zagubiona, złości się na najbliższych, nie wie co się stało. Cierpi także na padaczkę. Wciąż musi być leczona i rehabilitowana. Pani Ewa została przeniesiona z ośrodka Centrum Origin w Krakowie do Katowic do Górnośląskiego Centrum Medycyny i Rehabilitacji AMED. Koszt utrzymania w tym ośrodku jest na tym samym poziomie co w Krakowie. Wszystkie działania zmierzają obecnie do tego, by rodzina była w stanie w przyszłosci opiekować się Ewą w domu. 

Pani Ewa jest w ciężkim stanie...

Piękna Kobieta, piękny Człowiek. Zawsze wspaniale się prezentująca, wysportowana, energiczna, niezwykle utalentowana. Co ważniejsze, w parze z niezwykłą urodą i hartem ducha idą najlepsze cechy charakteru: dobra, mądra, współczująca. Pani Ewa Kopczyńska, aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu. 

Wielu zna Panią Ewę nie tylko z desek teatru ale także z telewizji. Kariera jaką zrobiła nie przysłoniła jej jednak nigdy drugiego człowieka. Pani Ewa nie odmawiała zaangażowania na rzecz osób w potrzebie. Wielokrotnie wspierała miedzy innymi podopiecznych sosnowieckiego Hospicjum. Dziś ta wspaniała Aktorka sama potrzebuje bardzo konkretnej pomocy.

Rozmawiam z jej córką, Panią Anią. Siedzi przy łóżku najukochańszej Mamusi. Słyszę łamiący się głos. Pani Ania rozmawia ze mną, jednocześnie mówi do Mamy. Padają gorące słowa pełne miłości i wiary w to, że los się odwróci. Pani Ewa nie może mówić, nie może się ruszyć. W grudniu 2020 roku w jej głowie pękł tętniak i zrobił wielkie spustoszenie. To cud, że Pani Ewa w ogóle się obudziła i odzyskała świadomość. Rokowania są bardzo ostrożne. Pani Ewa jest karmiona przez sondę, ma skoki ciśnienia. Stan jej zdrowia wciąż nie jest stabilny.

Jestem pod wrażeniem, gdy Pani Ania mówi o tym, że nadal niezłomnie wierzy, że każde wydarzenie, które nas spotyka ma sens. Mówi, że to cudowne, że może trzymać Mamusię za rękę, że nigdy jej nie opuści, że jej miłość ją uleczy. Chwilami gdy traci siły, jej sparaliżowana ukochana Mama ją pociesza. Nie pozwólmy by ta niezwykła więź została przerwana!

Wraz z kolegami i koleżankami z Teatru Zagłębia uruchamiamy zbiórkę na leczenie i rehabilitację Pani Ewy Kopczyńskiej. Oto słów kilka z Teatru:

„Ewa  od ponad 30 lat występuje na scenie. Debiutowała w Teatrze Śląskim
w Katowicach, potem na jej zawodowej drodze pojawił się Teatr Rozrywki w Chorzowie, wreszcie w 1992 r. Teatr Zagłębia, w którym pracuje do dziś. Choć to rodowita Ślązaczka wśród wielbicieli jej pięknego głosu i wielkiego talentu jest publiczność nie tylko z województwa śląskiego.

My, znając Ewę osobiście, wiemy, że to nie tylko doskonała aktorka, ale również bardzo ciepła, pełna energii, życzliwa osoba, której los innych potrzebujących nigdy nie był obojętny. Wierzymy, ze dobro, które dawała innym wróci do niej teraz, kiedy to ona jest w potrzebie.”

W tej chwili Pani Ewa jest pod opieką Centrum Origin w Krakowie. Leczenie i rehabilitacja są tu na najwyższym poziomie, jednak ich koszty są ogromne a długość pobytu w placówce trudna do oszacowania. Wierzymy, że piękno i dobro, którym Pani Ewa dzieliła się z innymi przez wiele lat, teraz do niej wróci z ogromną siłą. Prosimy o nawet najdrobniejszy datek. Zebrana kwota pozwoli nie martwić się rodzinie Pani Ewy przynajmniej o finanse w tej dramatycznej sytuacji. Wielka walka przed nimi i ogrom pracy do wykonania. Nie zostawiajmy ich w takim momencie!

Celem zbiórki jest rok leczenia w prywatnej placówce, której jakość usług jest na najwyższym poziomie. Każda złotówka zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Aktorki Ewy Kopczyńskiej. 

Dziękujemy za Państwa ogromne serca i szczodrość!

FundacjaStacja6

tel. 509 833 335

[email protected]

https://stacja6.pl/

fot. (od góry) z archiwum Teatru Zagłębie,autorstwa Macieja Stobierskiego, spektakl "Przodownicy miłości"; portret Marek Zacharski; ze strony internetowej;Pani Ewa z Córką, Marek Chabrzyk; zdjęcie zrobione przez Córkę Anię w Centrum Origin w Krakowie

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Monika Durak - awatar

  Monika Durak

  15.09.21
  15.09.21

  Zdrowia zdrowia i jeszcze raz zdrowia pani Ewuniu

 • Magdalena Karkula - awatar

  Magdalena Karkula

  30.07.21
  30.07.21

  Dużo zdrowia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.07.21
  23.07.21

  Tulę z miłością💝

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.05.21
  19.05.21

  Aby powrót do zdrowia i śpiewania był jak najszybszy.

 • Sebastian Laskowski - awatar

  Sebastian Laskowski

  22.04.21
  22.04.21

  Powodzenia w powrocie do zdrowia

56 829 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 003 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1 003

Ola H. - awatar
Ola H.
129
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Lucyna Libre - awatar
Lucyna Libre
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jan Olbrich - awatar
Jan Olbrich
50
Monika Durak - awatar
Monika Durak
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij