Zbiórka Aktorka Ewa Kopczyńska - POMOCY - miniaturka zdjęcia

Aktorka Ewa Kopczyńska - POMOCY Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Aktorka Ewa Kopczyńska - POMOCY - zdjęcie główne

Aktorka Ewa Kopczyńska - POMOCY

67 320 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 203 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 


Aktualności: Na dzień dzisiejszy Pani Ewa ma porażenie lewostronne ciała. Napięcie mięśniowe jest tak słabe że, nie potrafi samodzielnie usiąść. Siadanie bez podparcia to również problem, kwestia paru minut. Złożone czynności to dla Pani Ewy rzecz niewykonalna. Rehabilitacji potrzebują również Jej oczy, gdyż występuje lewostronne pomijanie obrazu. Deficyty krótkotrwałej pamięci, problem w osadzeniu w miejscu i czasie, zaburzenia uwagi, niestałość emocjonalna, demencja poudarowa, skrajne skupienie na sobie to jedne z problemów psychologiczno-psychiatrycznych. Pani Ewa cierpi też fizycznie. Bóle porażonej strony nie da się zniwelować żadnymi środkami przeciwbólowymi dlatego większość nocy jest nieprzespana.

Zespół specjalistów podejmuje się wszelkich metod rehabilitacji aby życie Pani Ewy nabierało stopniowo żywych kolorów. Akupunktura , rehabilitacja ruchowa, robotyka, Thomatis, neurologopedia, neuropsychologia, okulistyka, osteopatia, komórki macierzyste to niektóre formy rehabilitacji niezbędne dla Pani Ewy.

Posiada aktualnie pierwszy stopień niepełnosprawności i wymaga 24 h. opieki.


Aktualności: Wydarzył się cud. Pani Ewa obudziła się ze śpiączki. Oddycha już samodzielnie, mówi. Jest z nią kontakt. Nadal jednak karmiona jest przez sondę, nie potrafi samodzielnie siedzieć, porażoną ma lewą stronę ciała. Najtrudniejsze są jednak objawy demencji. Ewa często jest zagubiona, złości się na najbliższych, nie wie co się stało. Cierpi także na padaczkę. Wciąż musi być leczona i rehabilitowana. Pani Ewa została przeniesiona z ośrodka Centrum Origin w Krakowie do Katowic do Górnośląskiego Centrum Medycyny i Rehabilitacji AMED. Koszt utrzymania w tym ośrodku jest na tym samym poziomie co w Krakowie. Wszystkie działania zmierzają obecnie do tego, by rodzina była w stanie w przyszłosci opiekować się Ewą w domu. 

Pani Ewa jest w ciężkim stanie...

Piękna Kobieta, piękny Człowiek. Zawsze wspaniale się prezentująca, wysportowana, energiczna, niezwykle utalentowana. Co ważniejsze, w parze z niezwykłą urodą i hartem ducha idą najlepsze cechy charakteru: dobra, mądra, współczująca. Pani Ewa Kopczyńska, aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu. 

Wielu zna Panią Ewę nie tylko z desek teatru ale także z telewizji. Kariera jaką zrobiła nie przysłoniła jej jednak nigdy drugiego człowieka. Pani Ewa nie odmawiała zaangażowania na rzecz osób w potrzebie. Wielokrotnie wspierała miedzy innymi podopiecznych sosnowieckiego Hospicjum. Dziś ta wspaniała Aktorka sama potrzebuje bardzo konkretnej pomocy.

Rozmawiam z jej córką, Panią Anią. Siedzi przy łóżku najukochańszej Mamusi. Słyszę łamiący się głos. Pani Ania rozmawia ze mną, jednocześnie mówi do Mamy. Padają gorące słowa pełne miłości i wiary w to, że los się odwróci. Pani Ewa nie może mówić, nie może się ruszyć. W grudniu 2020 roku w jej głowie pękł tętniak i zrobił wielkie spustoszenie. To cud, że Pani Ewa w ogóle się obudziła i odzyskała świadomość. Rokowania są bardzo ostrożne. Pani Ewa jest karmiona przez sondę, ma skoki ciśnienia. Stan jej zdrowia wciąż nie jest stabilny.

Jestem pod wrażeniem, gdy Pani Ania mówi o tym, że nadal niezłomnie wierzy, że każde wydarzenie, które nas spotyka ma sens. Mówi, że to cudowne, że może trzymać Mamusię za rękę, że nigdy jej nie opuści, że jej miłość ją uleczy. Chwilami gdy traci siły, jej sparaliżowana ukochana Mama ją pociesza. Nie pozwólmy by ta niezwykła więź została przerwana!

Wraz z kolegami i koleżankami z Teatru Zagłębia uruchamiamy zbiórkę na leczenie i rehabilitację Pani Ewy Kopczyńskiej. Oto słów kilka z Teatru:

„Ewa  od ponad 30 lat występuje na scenie. Debiutowała w Teatrze Śląskim
w Katowicach, potem na jej zawodowej drodze pojawił się Teatr Rozrywki w Chorzowie, wreszcie w 1992 r. Teatr Zagłębia, w którym pracuje do dziś. Choć to rodowita Ślązaczka wśród wielbicieli jej pięknego głosu i wielkiego talentu jest publiczność nie tylko z województwa śląskiego.

My, znając Ewę osobiście, wiemy, że to nie tylko doskonała aktorka, ale również bardzo ciepła, pełna energii, życzliwa osoba, której los innych potrzebujących nigdy nie był obojętny. Wierzymy, ze dobro, które dawała innym wróci do niej teraz, kiedy to ona jest w potrzebie.”

W tej chwili Pani Ewa jest pod opieką Centrum Origin w Krakowie. Leczenie i rehabilitacja są tu na najwyższym poziomie, jednak ich koszty są ogromne a długość pobytu w placówce trudna do oszacowania. Wierzymy, że piękno i dobro, którym Pani Ewa dzieliła się z innymi przez wiele lat, teraz do niej wróci z ogromną siłą. Prosimy o nawet najdrobniejszy datek. Zebrana kwota pozwoli nie martwić się rodzinie Pani Ewy przynajmniej o finanse w tej dramatycznej sytuacji. Wielka walka przed nimi i ogrom pracy do wykonania. Nie zostawiajmy ich w takim momencie!

Celem zbiórki jest rok leczenia w prywatnej placówce, której jakość usług jest na najwyższym poziomie. Każda złotówka zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Aktorki Ewy Kopczyńskiej. 

Dziękujemy za Państwa ogromne serca i szczodrość!

FundacjaStacja6

tel. 509 833 335

[email protected]

https://stacja6.pl/

fot. (od góry) z archiwum Teatru Zagłębie,autorstwa Macieja Stobierskiego, spektakl "Przodownicy miłości"; portret Marek Zacharski; ze strony internetowej;Pani Ewa z Córką, Marek Chabrzyk; zdjęcie zrobione przez Córkę Anię w Centrum Origin w Krakowie

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.10.2022
  11.10.2022

  Zdrowia,nadziei i siły na co dzień.MW

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.09.2022
  20.09.2022

  Trzymam kciuki. Życzę zdrowia I modlę się za chorych, sama jestem przewlekłe chora, neurologicznie, po wypadku, po operacjach.

 • Graczyk Andżelika - awatar

  Graczyk Andżelika

  17.04.2022
  17.04.2022

  Dalej wspieram z serdecznymi myślami z całego serduszka 💖💝

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.04.2022
  15.04.2022

  JA PRZEPRASZAM, ŻE ZEBRAM TERAZ GDY JEST WOJNA I TYLU LUDZI JEST POTRZEBUJACYCH. MAM NAIMIE DANUTA, MAM 56 LAT, OD LAT CHORUJE. WSTYDZĘ SIĘ TEGO JAK ŻYJE ALE OD 3 DNI NIC NIE ZNALAZŁAM DO JEDZENIA W KOSZU ZA SKLEPEM I PROSZĘ CHOCIAZ O KILKA GROSZY ZEBYM MOGŁA KUPIC CHLEB DLA SIEBIE I PUSZKE KARMY DLA MOJEGO PIESKA. pomagam.pl/nefcey

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.03.2022
  21.03.2022

  Muszę tutaj błagać by zjeść chociaż kolację. Kilka dni temu skończyła mi się butla gazowa.Od tej pory nie mam na czym przyrządzić posiłków, jedynie czajnik elektryczny. Błagam o pomoc. Proszę już nie wiem co robić. pomagam.pl/gtfhw7

67 320 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 203 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1 203

Ilona Witas - awatar
Ilona Witas
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Karolina - awatar
Karolina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wiesław Chabrzyk - awatar
Wiesław Chabrzyk
50
Aleksander lewiński - awatar
Aleksander lewiński
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij