Ostatni krok ku wolności

370 zł  z 54 500 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Lorek - awatar

Ewa Lorek

Organizator zbiórki

Wolność jest jedną z podstawowych potrzeb w życiu człowieka.

Każdy ma jej własną definicję. Dla mnie oznacza życie bez ograniczeń narzucanych przez napięcie. W efekcie muszę poruszać się z pomocą drugiej osoby lub kijków, co mimo zaspokajania potrzeby bezpieczeństwa ogranicza wolność. Zdarza się i tak, że muszę zamienić kijki na wózek inwalidzki z uwagi na przeciążone wieloletnim chodzeniem właściwie „na rękach” ramiona i nadgarstki. Mimo napięcia utrudniającego utrzymanie równowagi, przez tych kilka chwil, w których jestem w stanie ją utrzymać mam namiastkę wolności i czuję się szczęśliwa. Bardzo chciałabym tak, jak większość ludzi, odczuwać ten stan na co dzień. Ale zacznijmy od początku..

O mnie ;)

Nazywam się Ewa Lorek. Mojemu przyjściu na świat towarzyszył lęk, ale też ogromna nadzieja, że będzie dobrze. Pomimo wystąpienia zagrożenia życia oraz niedotlenienia mózgu wynikających z przedwczesnego (26. tydzień ciąży, 1 pkt Apgara) urodzenia ja, od pierwszych swoich dni, nie poddaję się losowi. Całe moje życie to droga do realizacji celu, będącego jednocześnie moim największym marzeniem: samodzielnego poruszania się. W wieku 7 lat osiągnęłam pozycję Homo Sapiens ;). Poruszałam się prowadzona za rękę. Pamiętam, że początki nie były łatwe: jako dziecko niechętnie ćwiczyłam. Nie zdawałam sobie wtedy sprawy z tego, że to jedyny sposób na spełnienie marzeń.


Mała transformacja ;)

Moje podejście zmieniło się w szkole podstawowej, do której chodziłam jako jedyna osoba niepełnosprawna. Czułam, że dzieci inaczej mnie odbierają, w dodatku potrzebowałam ich pomocy podczas przemieszczania się z klasy do klasy. Dlatego z pomocą mojej wychowawczyni przeprowadziliśmy mały „eksperyment”. Spróbowałam przejść krótki odcinek. Dzieci ustawiły się po bokach i liczyły każdy krok. To doświadczenie uświadomiło mi, że chcę być taka,jak one: NORMALNA. Ćwiczyłam bardzo intensywnie: musiałam pokonać wynikające z Mózgowego Porażenia Dziecięcego wzmożone napięcie mięśniowe. Dzięki rehabilitacji udało mi się osiągać kolejne etapy: chodzenie przy chodziku, potem o kulach, a 5 lat temu zaczęłam chodzić z kijkami do Nordic Walking i tak poruszam się do dzisiaj. Uważam to za swój duży sukces,ponieważ kijki zapewniają mniejszą stabilność podczas chodzenia. Cały czas jednak nie poruszam się samodzielnie, a bez bardziej prawidłowego wzorca chodu, pozwalającego na chodzenie bez kijków i odciążenie rąk za jakiś czas może się okazać, że cała moja praca pójdzie na marne. Stwierdzono, że z pomocą samej tylko rehabilitacji osiągnęłam już wszystko, co mogłam. Mimo upływu czasu, w sferze samodzielnego chodzenia  nic się nie zmieniło. Nieustanne poszukiwania doprowadziły mnie do znalezienia nowatorskiej metody umożliwiającej pokonanie mojego wroga nr 1, czyli spastyczności. Aby to osiągnąć, podczas operacji przecina się wybrane nerwy czuciowe w kanale rdzeniowym. Dzięki temu będę mogła pokonywać kolejne stopnie stojące między mną, a wolnością. Jednak sama operacja nic nie zmieni bez dalszej, codziennej i kilkugodzinnej rehabilitacji: mój mózg będzie miał wtedy możliwość nauczenia się nowych, poprawnych wzorców ruchu. Wierzę, że uda mi się osiągnąć to, o co walczę całe życie. 

Mimo wszystko staram się żyć "w pełni"

Mimo tego, że większość mojego życia toczy się wokół rehabilitacji, próbuję korzystać z niego jak najpełniej się da, przy odpowiednim dostosowaniu do moich możliwości. Ukończyłam studia licencjackie na Filologii Angielskiej, obecnie zaliczyłam 3,5 roku Psychologii. Przez kilka lat jeździłam konno, startowałam w zawodach w paraujeżdżeniu. Cały czas pokonywałam przy tym lęk i obawy, czy dam sobie radę. Dałam i dam sobie radę również po operacji i podczas minimum rocznej rehabilitacji. 

Jednak bez Waszej pomocy może mi się nie udać..

Potrzebuję Waszej pomocy w walce z napięciem, którą umożliwi mi bardzo intensywna rehabilitacja bezpośrednio po operacji, będącej dla mnie początkiem nowego, BARDZIEJ NORMALNEGO życia! Koszt jednego miesiąca rehabilitacji neurologicznej wynosi 11 tysięcy złotych, a potrzeba jej przez co najmniej rok...

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.02.17
  13.02.17

  Alleluja i do przodu :D

  • Ewa Lorek - awatar

   Ewa Lorek - Organizator zbiórki

   15.02.17
   15.02.17

   Dziękuję!

370 zł  z 54 500 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Lorek - awatar

Ewa Lorek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 14

Edyta - awatar
Edyta
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij