Zbiórka Piotruś kontra CUKRZYCA 1 - miniaturka zdjęcia

Piotruś kontra CUKRZYCA 1

Iwona Kuzminska - awatar

Iwona Kuzminska

Organizator zbiórki

Hejka jestem Piotrus (11 lat )

Jak już każdy wie są wakacje miałem wyjechać z mamą i bratem Olkiem al niestety wydarzyło się coś strasznego.

08,07,2017 trafiłem do szpitala w Bydgoszczy na Oddział Pedriatrii,Endokrynologii i Diabetologii  w stanie średnio-ciężkim z oddechem Kussmaula,odwodniony, z suchymi śluzówkami jamy ustnej,czerwonym gardłem. W badaniach wykryto że to cukrzyca typu 1 (poziom glikemii we krwi 623mg/dl). W badaniach laboratoryjnych stwierdzono ciężką kwasicę ketonową,hiperglikemię,wysokie wykładniki przewlekłego przecukrzenia,niski poziom insuliny i C-peptydu oraz zaburzenia jonowe. Przez pierwsze trzy doby hospitalizacji zastosowano u mnie insulinoterapię dożylną i funkcjonalną insulinoterapię podskórną. W wyniku prowadzonej terapii udało się uzyskać poprawę stanu klinicznego oraz okołonormoglikemię. 

Wiecie że moja mama była cały czas przy mnie?? Choć byłem w stanie ciężkim leżałem pod tlenem i wieloma aparatami to mama nie spała tylko czuwała przy moim łóżku.

Leczenie cukrzycy typu 1 jest drogie PROSZĘ wszystkich którzy to przeczytają aby w miarę swoich możliwości pomogli mi troszeczkę  w zrealizowaniu zakupu pompy insulinowej to najlepsze dla mnie rozwiązanie gdyż niedługo będzie rok szkolny a ja nie wiem jak dam sobie rade z kilkukrotnym kłuciem paluszków i jaka będzie reakcja moich kolegów i koleżanek w klasie.

Buziaczki dla wszystkich wspierających mnie. 

Piotruś


Aktualności

 • Iwona Kuzminska - awatar

  Iwona Kuzminska

  28.07.17
  28.07.17

  Naszym marzeniem jest zakup pompy insulinowej za 15 530,00 zł która działa takie małe cuda w życiu dziecka z cukrzycą. Pompa współdziała z glukometrem, pokazuje bardzo często na wyświetlaczu aktualne poziom cukru we krwi, współdziała ze stałym monitoringiem cukrzycy z tzw. sensorami Enlite i co najważniejsze eliminuje ilość kłuć dziecka do minimum. Nie trzeba kłuć ani paluszków do pomiaru cukru już tak często ani dawać już zastrzyków ponieważ pompa sama dozuje insulinę do posiłków i na korektę. Jest małych cudownym urządzeniem które przy niskich cukrach odcina dopływ insuliny i alarmuje bardzo głośnymi sygnałami dźwiękowymi o tym że dziecko jest zagrożone niskim poziomem glukozy we krwi. Ta pompa i dokupiony do niej monitoring poziomu cukrów pomógł by nam bardzo w sytuacjach gdy cukry spadają tak często bez wyraźnej przyczyny do niebezpiecznych poziomów, ale również też w czasie gdy te cukry bywają też bardzo wysokie i trzeba je jak najszybciej obniżać.

  Zdjęcie aktualności 6 634

Komentarze

 • Zbigniew Zwariowany Igorek Morzdżyński - awatar

  Zbigniew Zwariowany Igorek Morzdżyński

  11.08.17
  11.08.17

  prosze i ode mnie

  • Iwona Kuzminska - awatar

   Iwona Kuzminska - Organizator zbiórki

   19.08.17
   19.08.17

   dziekujemy

Iwona Kuzminska - awatar

Iwona Kuzminska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 5

Zbigniew Zwariowany Igorek Morzdżyński - awatar
30
Zbigniew Zwariowany Igorek Morzdżyński
EKIPA REINDEER - awatar
300
EKIPA REINDEER
Anonim - awatar
10
Anonim
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij