Od dziecka moim marzeniem było zostać lekarzem. Najpierw chirurgiem a później pracować w lotniczym pogotowiu ratunkowym. Marzenia te wzlatywały i przemijały, aż w końcu dorosłem i dokonałem wyboru.
Jestem młodym mężczyzną mam 20 lat. Sam jestem chory i muszę przejść sześć operacji w okolicy kręgosłupa lędźwiowego, ale chcę nieść pomoc i marzę o tym. Pozdrawiam!
Wyboru zawodu jakim jest sanitariusz dokonałem kiedy zachorowała moja babcia. Cierpiała bardzo kiedy otwierały się kolejne odleżyny (rany wielkości piłki nożnej). Zamiast pośladków miała wielką ranę i wtedy zrozumiałem co to silny ból. Doświadczona pielęgniarka nie podołała pielęgnacji tychże ran a mnie chwalono, za to że pomimo młodego wieku i znikomemu doświadczeniu w medycynie paliatywnej wykonuję prawidłowe opatrunki i dobrze pielęgnuję rany. Niestety babcia odeszła a ja wtedy zrozumiałem że muszę przejść do działania i pomóc ludziom umierającym-cierpiącym, którzy jeszcze są na tym świecie ale ich droga do wieczności jest krótka i wydeptana. Wtedy podjąłem kurs sanitariusza.
Obecnie przygotowałem początkowe koszta. Postanowiłem założyć jednoosobową działalność gospodarczą i ujmując to na sucho ; być opiekunem osób chorych na zlecenie. Posiadać w jednej torbie sprzęt, którego zazwyczaj nie posiada doświadczony lekarz.
Do moich obowiązków będzie należeć;
1.Zmiana opatrunków i pielęgnacja ran powstałych w wyniku; urazów, ran pooperacyjnych czy odleżynach.
2.Profilaktyka przeciwodleżynowa.(ćwiczenia fizyczne w pozycji możliwej do wykonania dla pacjenta.
3.Pomoc w czynnościach fizjologicznych.
4.Pomiary czynności życiowych (temperatura, ciśnienie,saturacja itd). i dokumentowanie tych czynności.
5.Udzielenie pomocy przedlekarskiej w razie potrzeby. Ocena konieczności wezwania lekarza/pielęgniarki w celu udzielenia pomocy specjalistycznej.
6.Pomoc przy kąpieli, lub jej organizowanie za zgodą rodziny oraz dbanie o czystość w pomieszczeniu przebywania pacjenta. "1Podjąłem decyzję jaki sprzęt powinien być do mojej dyspozycji i jakie koszta są potrzebne na ten cel.
7.Pomoc psychologiczna ( oczywiście teoretycznie bo nie jestem psychologiem)
Jestem gotów podjąć tą pracę, lecz niestety z wyżej wymienionych powodów jestem niezdolny do pracy w okolicy (fabryki, zakłady przemysłowe) I w związku z tym nie posiadam odpowiednich finansów, ale liczę na państwa pomoc.
Oto sprzęt, który na początku potrzebuję mieć w posiadaniu, oraz jakie są jego koszty:
Nazwa Koszt produktu Koszt wysyłki
1.Torba lekarza/pielęgniarki Czerwony 177,21zł 12.00zł
2.Stetoskop Dwugłowicowy Rappaport Gess 40.00zł 8.99
3.Ciśnieniomierz naramienny,arytmia 79.99 8.99
4.Glukometr pomiar cukru, cholesterolu z krwi 189.00 8.60
5.Termometr bezdotykowy medyczny berrcom 89.00 darmowa
6.Oxivir 0.75l płyn do dezynfekcji sprzętu/narzędzi 32.99 8.99
7.Płyn do dezynfekcji rąk 1L 20.00 8.99
8.Naszywka emblemat odblaskowy, rzep sanitariusz 3szt 44.97 6.70
9.Koszulka markowa FLUO transport sanitarny ratownik 85.99 6.70
Całkowita kwota; 829zł
Kwota realistyczna 900zł , ponieważ koszty wysyłki podane są najniższymi opcjami.
Bardzo pragnę rozpocząć swoją posługę i śnię o tym po nocach. Na pewno ludzie umierający też potrzebują opieki.
Posiadam od tygodnia również pojazd, który zakupiłem, lecz musi się wyjaśnić sprawa dowodu rejestracyjnego i wtedy moja pomoc obejmie powiat, w którym mieszkam ( Oleśnicki i też Milicki na styku granic powiatu jest moje miasto i wsie.)
Bardzo proszę ludzi, którzy mogą to zrobić czyli pomóc finansowo. Bardzo o to proszę. Mogę nawet uklęknąć przed tobą. Tu chodzi o ludzkie cierpienie i komfort w być może ostatnich chwilach jego życia.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: