Zbiórka Rehabilitacja poudarowa Tomka - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja poudarowa Tomka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Rehabilitacja poudarowa Tomka - zdjęcie główne

Rehabilitacja poudarowa Tomka

135 941 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 195 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Jakubowska - awatar

Marta Jakubowska

Organizator zbiórki

Edit4: Tomasz przebywa obecnie w naszym warszawskim mieszkaniu, z rodzicami. Rehabilitujemy go głównie prywatnie. Ma zajęcia z fizjoterapeutami, neurologopedą i neuropsychologiem. Jesteśmy po konsultacji okulistycznej i pojawiła się nadzieja na operację oka, tak, by mógł widzieć na wprost. Przed nami sporo wyzwań w najbliższym czasie ale jesteśmy dobrej myśli. Z zebranych środków wydaliśmy na tę chwilę około 90 tys zł. Dziękujemy za Wasze wsparcie ❤️

Edit3: Kochani ludzie dobrej woli! Tomasz został dziś przyjęty na oddział neurologiczny IPIN w celu badań diagnostycznych. Cały czas szukamy przyczyny udaru i konsultujemy plany na jego dalsze leczenie. Na co dzień jest rehabilitowany w naszym warszawskim domu przez prywatnych fizjoterapeutów, których opłacamy dzięki Waszemu wsparciu. Kroczki do przodu robimy malusie ale jednak to droga do przodu a nie na wstecznym a wciąż nie wyczerpaliśmy jeszcze wszystkich możliwości leczenia. Działamy ! 

Edit2: Drodzy darczyńcy! Bardzo ale to bardzo dziękujemy za wsparcie w leczeniu Tomka. Za nami 6 tygodni pobytu w prywatnym ośrodku rehabilitacyjnym Origin Polska. Koszt przekroczył 42 tys. zł. Obecnie Tomasz jest na nowo w trakcie rehabilitacji w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na turnusie dziennym, który mu przysługiwał. Dodatkowo opłacamy prywatną fizjoterapię, która dzięki funduszom zebranym na zbiórce może się póki co odbywać prawie codziennie. Idziemy dalej. Nie ustajemy. Czasem brakuje sił ale historia Tomka pokazała nam, że nigdy nie zostajemy sami. Dziękujemy. 


Edit: Bardzo dziękujemy wszystkim Wam za tak ogromny odzew i pomoc w zebraniu środków na rehabilitację Tomka. Tomek ma się różnie. Mija miesiąc jego pracy w ośrodku Origin w Otwocku pod Warszawą i widzimy już pierwsze efekty choć musicie wiedzieć, że stan Tomka jest póki co daleki od szans na samodzielne życie. Rehabilitacja zajmie na pewno długie miesiące a rokowania są niepewne. My jednak staramy się patrzeć ponad tym, co widzą nasze oczy i czekamy z wiarą i nadzieję aż nasz Tomasz wróci do nas w pełnej krasie. 

Z uwagi na codzienne zapytania o możliwość wpłacania środków na rehabilitację Tomka pomimo osiągniętego celu, zwiększyliśmy zbieraną kwotę, żeby nikt nie miał wątpliwości, że zbiórka jest aktywna a pieniądze z niej zostaną w całości spożytkowane na leczenia Tomka. Bardzo dziękujemy❤️

Nasza historia:

To, że życie pisze różne scenariusze, wiedzieliśmy od zawsze ale nie sądziliśmy, jako rodzina, że kiedykolwiek napisze nam jeden z czarniejszych...

30 grudnia 2022 roku, dwa dni przed Sylwestrem, dostajemy wiadomość od współlokatora Tomka, że właśnie zabrała go karetka, bo zasłabł pod prysznicem. Myśleliśmy, że to efekt osłabienia organizmu po przebytej tzw. jelitówce i że skończy się zapewne na kilku kroplówkach.

Po kilku godzinach zadzwonił telefon ze szpitala z informacją, która na zawsze już zmieniła nasze życie: Tomasz, nasz 29letni brat, syn, wnuk, kuzyn, przyjaciel...miał bardzo poważny udar mózgu. Jego stan jest bardzo ciężki, w każdej chwili może umrzeć.

Udar z tętnicy podstawnej to jeden z najgorszych, najsłabiej rokujących i zdarza się niezwykle rzadko, tym bardziej u tak młodych i zdrowych ludzi. Przyczyna udaru nie została odkryta do dziś.

Od tamtego dnia jednak zaczęła się nasza wielomiesięczna walka o Tomka. Tomek leżał w śpiączce, pod respiratorem. Jego stan był naprawdę ciężki. Byliśmy wszyscy kilkaset kilometrów od niego ale regularnie bywaliśmy na OIOM mając każdego dnia nową nadzieję na lepsze wieści. Te jednak nie rozpieszczały. Przeszliśmy wspólnie trzy zapalenia płuc, trzy sepsy, grzybicę krwi i wiele innych infekcji, które wystawiały naszą wiarę na próbę a Tomka wyjawiały z wszelkich sił witalnych. Jak dowiedzieliśmy się później, 3/4 zespołu lekarzy nie wierzyło w to, że Tomek w ogóle przeżyje.

Po ponad czterech miesiącach nieustannej walki o jego życie, nastał długo przez nas oczekiwany dzień przełomu: Tomasz zaczął samodzielnie oddychać a my nabraliśmy nowych sił do dalszego działania.

Historia Tomka jest niesłychanie długa i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Po drodze wydarzyło się wiele cudownych zbiegów okoliczności, które dla nas przypadkowymi nie są. Gdzie jesteśmy dziś?

Tomek jest w trakcie rehabilitacji na szpitalnym oddziale w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Udar spustoszył wiele w jego mózgu ale nie poddamy się dopóki nie zobaczymy go w pełni zdrowego. Jest sprawny ruchowo ale nie porusza się samodzielnie. Mówi ale wymaga długotrwałej terapii logopedycznej, zwłaszcza po zabiegu tracheostomii. Jest sprawny intelektualnie ale to nie jest jeszcze stuprocentowo jasny umysł. Wymaga profesjonalnej rehabilitacji oczu, które mocno ucierpiały. Tomasz nie podnosi całkowicie powiek, ma zez rozbieżny oraz osłabiony wzrok. Jest pod opieką najlepszych w Polsce optometrystów. Poza tym Tomasz wymaga gruntownego odbudowania odporności i oczyszczenia z toksyn po długiej antybiotykoterapii i farmakoterapii.

Jak poinformował nas szpital, leczenie Tomka potrwa jeszcze tylko do końca sierpnia. Po tym czasie musimy go sami rehabilitować na własną rękę, do czego potrzebujemy sporych środków, których w naszych portfelach brakuje. Stan Tomka nie jest na tyle łatwy, żeby mógł przebywać bez specjalistycznej opieki a miesiąc opieki w przykładowej z klinik pod Warszawą to około 20 tys zł, do tego dochodzą koszty prywatnej rehabilitacji oczu, bo tymi NFZ nie zajęło się w ogóle. 

Będziemy wdzięczni za wszelkie wsparcie, z pomocą którego uda nam się odzyskać naszego Tomka w całości zdrowego, bo jeńców nie bierzemy!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Uściski od Kantara od kolegi z branży - awatar

  Uściski od Kantara od kolegi z branży

  08.12.2023
  08.12.2023

  W trudnych chwilach wspierajmy się jako branża - najfajniejsza na świecie. Dużo zdrowia! Wracaj do niej szybko!

 • Marek K - awatar

  Marek K

  05.12.2023
  05.12.2023

  Powodzenia!

 • Asia S. - awatar

  Asia S.

  04.12.2023
  04.12.2023

  Dużo wytrwałości - dla Tomka i wszystkich bliskich<3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.11.2023
  13.11.2023

  Wykonało się :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.10.2023
  04.10.2023

  Wytrwałości w dążeniu do celu.

135 941 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 195 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Jakubowska - awatar

Marta Jakubowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 195

Asia - awatar
Asia
50
Leszek - awatar
Leszek
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Agata - awatar
Agata
20
Ania O. - awatar
Ania O.
200
Grazyna - awatar
Grazyna
100
Madzia - awatar
Madzia
20
Asia S. - awatar
Asia S.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Piotrek M. - awatar
Piotrek M.
575

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij