Oddział terapii zajęciowej

3 800 zł  z 46 325 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kasia Maciałek - awatar

Kasia Maciałek

Organizator zbiórki

Drodzy Pomagacze.pl !


Jako wieloletnia  Pacjentka Ośrodka rehabilitacyjnego w Rusinowicach, a tym samym osoba z niepełnosprawnością, chciałam Was  o dar serca na doposażenie Terapii Zajęciowej w Ośrodku w Rusinowicach.

 Bardzo zależy mi abyśmy wspólnie zrobili coś dobrego i pomogli w rozwoju tak cudownego Ośrodka , który służy niepełnosprawnym w całej Polsce.

Ufam, że jesteście otwarci na pomoc i wsparcie Instytucji, które służą drugiemu człowiekowi.   Będę wdzięczna jeśli wspólnymi siłami wyposażymy oddział terapii zajęciowej oraz zakupimy lub przekażemy Ośrodkowi sprzęt rehabilitacyjny  opisany poniżej. 

W pierwszej kolejności potrzebujemy doposażyć Oddział Terapiii Zajęciowej:

Potrzebujemy dostosować pomieszczenia do potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami oraz zakupić nowoczesny sprzęt terapeutyczny oraz zakupić materiały dydaktyczne. 

Drugim priorytetem jest  zakupić Sprzęt Rehabilitacyjny na oddział Rehabilitacji: 

 łóżko do rehabilitacji metodą Bobath 2 sztuki Maty do nauki chodu - 10 sztuk Rowerek stacjonarny 3 sztuki.

Wyposażenie placu zabaw oraz sali rehabilitacyjnej. 

Dla czego podjęłam tę akcję z Wami??

A dlatego ponieważ Ośrodek w Rusinowicach to.... Mój mały, ale własny skrawek nieba …tak można opisać jednym zdaniem miejsce w powiecie Lublinieckim w niewielkich Rusinowicach. To jeden z tysięcy szpitali w Polsce, mający może ktoś powiedzieć standardową bazę zabiegową…ale jednak to miejsce jest szczególne bo ma w sobie niezwykłą moc i tchnienie samego Boga. 

Ten Ośrodek jest dla mnie jak dom , to miejsce miłości, nadziei i Bożego Tchnienia, gdzie świat na  lepsze się zamienia, gdzie niema barier, ani cierpienia. Gdzie każdy z nas to skarb, a nasze ograniczenia to misja i Boży dar.  Każde 3 tygodnie turnusu są dla mnie czasem swoistych rekolekcji i rehabilitacji serca.

To nie jest zwykły budynek, to nie tylko ściany i dach, to prawdziwa Boża obecność w drugim  człowieku. Patron tego miejsca jest naszym życiowym przewodnikiem i za jego pośrednictwem dzieją się cuda w życiu każdego z nas pacjentów- ja dzięki temu miejscu potrafię chodzić o kulach i zrobić kilka samodzielnych kroków. 

Tego miejsca, nie da się opisać i wyrazić słowami, tu trzeba wejść i poczuć ten powiew Bożej miłości i niewypowiedzianej autentycznej życzliwości, trzeba poczuć tę szczególną atmosferę, która przenosi nas w inny wymiar, wymiar obecności Boga w drugim człowieku. Ten Ośrodek to nie zwykły szpital tonie zwykły budynek Natchniony Bożą mocą, przepełniony wieloma cudami i znakami wżyciu każdego z nas.  Jestem pacjentką tego Ośrodka od 23 lat.

 Jako stała pacjentka tego wyjątkowego miejsca czuję się współodpowiedzialna za jego poprawne funkcjonowanie wdrążanie innowacyjnych form rozwoju, dlatego też za zgodą Dyrekcji Ośrodka- Ks. Kazimierza Tomasiaka, postanowiłam podjąć z Wami to wyzwanie. Pomożecie ?


Link do strony Ośrodka http://www.rusinowice.com/index.ph

http://radioem.pl/doc/4556976.06-03-18-Dom-ktory-niesie-milosc
https://www.youtube.com/watch?v=AG2ZlQKjIRU

https://www.youtube.com/watch?v=cZ42oq2gxVk&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=VZXfhNKysRA


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Kasia Maciałek - awatar

  Kasia Maciałek

  03.05.2019
  03.05.2019

  Dzięki Wam do tej pory udało nam się zakupić część zestawu bum bum rurek i dzwonki do zajęć terapeutycznych. Z serca dziękujemy:)

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.09.2020
  09.09.2020

  💪Nie jesteście sami😉

 • Michał - awatar

  Michał

  15.01.2020
  15.01.2020

  Powodzenia!

  • Kasia Maciałek - awatar

   Kasia Maciałek - Organizator zbiórki

   15.01.2020
   15.01.2020

   Dziękuję z całego serca:)

3 800 zł  z 46 325 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kasia Maciałek - awatar

Kasia Maciałek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 47

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Michał - awatar
Michał
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
350
Maciej Kitliński - awatar
Maciej Kitliński
5
Anna - awatar
Anna
20
Andrzej - awatar
Andrzej
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij