Zbiórka Wspólnie dla Ukrainy - zdjęcie główne

Wspólnie dla Ukrainy

898 700 zł  z 2 000 000 zł (Cel)
Wpłaciły 5 003 osoby
Wojtek Bakun - awatar

Wojtek Bakun

Organizator zbiórki

     Wspólnie dla Ukrainy to zbiórka założona przeze mnie - Wojciecha Bakuna, Prezydenta Miasta Przemyśla. Jako miasto przygraniczne, zlokalizowane przy największym przejściu granicznym Medyka-Szeginie, a także przejście kolejowe w Przemyślu znajdujemy się na pierwszej linii masowego przybywania osób uciekających z Ukrainy przed wojną.

    To przez nasze miasto już od pierwszych godzin konfliktu przejeżdża tysiące obywateli Ukrainy, którzy w Polsce szukają przede wszystkim bezpieczeństwa. Od pierwszych godzin w naszym mieście, na głównym dworcu PKP zorganizowany został punkt recepcyjny mający na celu pełną obsługę osób przebywających z Ukrainy i pomoc w przypadku chęci uzyskania statusu uchodźcy. Na miejscu pomaga nam dziesiątki wolontariuszy, strażaków, strażników miejskich, wszelkich służb mundurowych. Bardzo zaangażowany jest Caritas, wszelkiej pomocy udziela nam Konsul Honorowy Ukrainy. Niewyobrażalny jest oddźwięk mieszkańców miasta oferujących wszelką pomoc, łącznie z przyjmowaniem potrzebujących pod dach. 

     Z tym wszystkim sobie radzimy! Przygotowaliśmy setki miejsc noclegowych, wydajemy suchy prowiant, ale także ciepłe zupy, napoje, wodę, owoce. Wszystko dzięki ofiarnej pomocy pracowników Caritasu i Wojskom Obrony Terytorialnej. Działamy, ale chcemy pomagać jeszcze bardziej...

     Pozostając w stałym kontakcie z naszymi miastami partnerskimi, na bieżąco analizujemy ich potrzeby i chcielibyśmy sprostać wszystkim ich potrzebom, tak, aby jeszcze tam na miejscu udzielana była pomoc osobom, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą opuścić swoich domów. Wiele z tych osób zwyczajnie nie ma gdzie wyjechać, a podróż w nieznane jest dla nich wyzwaniem nie do przejścia.

     Potrzeby są bardzo różne, od agregatów prądotwórczych, łóżek polowych, lekarstw, wózków inwalidzkich, żywności z długim terminem przydatności do spożycia po samochody do przewozu osób (również niepełnosprawnych).

     Kwota, którą chcemy zebrać jest ogromna, ale potrzeby terenów objętych wojną są jeszcze większe. Pomóżmy naszym sąsiadom tam na miejscu, zanim miliony osób będą zmuszone do opuszczenia swoich domów! Nie bądźmy obojętni!

ENGLISH!

     Together for UkraineTogether for Ukraine is a fundraiser started by me – Wojciech Bakun, the Mayor of Przemysl.  As a border town, we are located by the largest border crossing Medyka-Szeginie, and have a railway border crossing in Przemysl, and therefore, we are on the front line of the mass arrival of people escaping Ukraine from war.

     From the first hours since the onset of the conflict, thousands of Ukrainians have been coming in and through our town in search of safety, first and foremost.  Since then, our main railway station became the reception point, which aims to provide for all the needs of those arriving from Ukraine, and to help them to receive their refugee status.  We are helped by hundreds of volunteers, firefighters, municipal police, and all uniformed services.  The charity Caritas is heavily involved, and we are helped by the Honorary Consul of Ukraine every step of the way.  We have had an unbelievable response from our town’s residents, who have offered help in many ways, including taking those in need into their own homes.

     We are managing all that! We set up hundreds of accommodation places, we are giving away provisions – hot meals, drinks, water, fruit.. Everything thanks to the help of Caritas workers and Territorial Defence Army.  We are helping, but we want to take our help even further.

     We stay in constant contact with our partner towns in Ukraine: we analyse their needs on an ongoing basis, and we would like to help to meet all their needs, so that we can help all those people who, for many reasons, do not wish to, or cannot leave their homes.  Many of those people simply have nowhere to go, and the journey into the unknown is a challenge that is simply too much for them.

     Their needs are varied: from power generators, camp-beds, medication, wheelchairs, food with a long use-by dates to cars needed to transport people (including those with disabilities).

     The amount we want to raise is huge, but the needs of the areas influenced by the war are even bigger.  Let’s help our neighbours while they’re still home, before millions of people are forced to leave their homes.  Let’s not be indifferent!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Lilja Canada - awatar

  Lilja Canada

  03.05.2022
  03.05.2022

  Thank you for your continues help of the refuges from Ukraine !

 • I.B. - awatar

  I.B.

  18.04.2022
  18.04.2022

  🇺🇦♥️🇵🇱♥️🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿♥️

 • Mrs L Poplawski - awatar

  Mrs L Poplawski

  30.03.2022
  30.03.2022

  Pieniądze uzbierane z dotacji naszych wspaniałych klientów Molly's Cafe and Deli, Money raised from our amazing customers from Molly's Cafe and deli in England, UK. We stand with Poland and ukrain x

 • Tino Marline ORTIZ - awatar

  Tino Marline ORTIZ

  22.03.2022
  22.03.2022

  California helps Ukrainian refugess🇺🇸🇺🇦 BRAWO PRZEMYŚL❤️🇵🇱

 • Maggie Saunders - awatar

  Maggie Saunders

  22.03.2022
  22.03.2022

  So glad I have found out about your campaign. Can well imagine how stressful it is for everyone involved. I wish you all strength, stamina, courage and support in your tireless work to help ease the plight of the refugees.

898 700 zł  z 2 000 000 zł (Cel)
Wpłaciły 5 003 osoby
Wojtek Bakun - awatar

Wojtek Bakun

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5 003

Krzysztof - awatar
Krzysztof
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Wspierajacy z UK i Marzena Nieroda - awatar
Wspierajacy z UK i Marzena Nieroda
4 200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
EwaK - awatar
EwaK
50
Lilja Canada - awatar
Lilja Canada
14 800
Łukasz - awatar
Łukasz
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij