Zbiórka Diagnoza i leczenie Ryśka - zdjęcie główne

Diagnoza i leczenie Ryśka

1 785 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Anna Nowik - awatar

Anna Nowik

Organizator zbiórki

Rysiek to ok. trzyletni kocurek, który trafił pod opiekę fundacji Oczami Kota w Szprotawie, dwa miesiące temu. Jego poprzednia właścicielka szukała dla niego domu tymczasowego na czas swojej rekonwalescencji po wypadku na nartach (złamała nogi). Twierdziła, że kocur jest zdrowy, wykastrowany, szczepiony, z kompletem badań. 

Kiedy zażądaliśmy jego książeczki, okazało się, że nic nie miał zrobione. Był tylko wykastrowany. 

Został więc przebadany, testy na fiv i felv wyszły ujemne. Musieliśmy dwukrotnie podać mu Stronghold, bo miał świerzbowca.

Przebywał w domu tymczasowym i szukaliśmy dla niego domu stałego. Nie było mowy, żeby wrócił do poprzedniej Pani, bo ta twierdziła, że odda go na wieś do kuzyna, który ma już cztery koty, więc i piątego weźmie.

Rysiek to cudowny kocur, bardzo kontaktowy, towarzyski, miziasty. Nie sprawiał żadnych problemów w domu tymczasowym. Wzorowo korzystał z kuwety, nie niszczył, nie drapał, wiedział, ze do tego służy drapak.

W końcu udało się znaleźć Rysiowi cudowny dom. Pojechaliśmy w środę 30 maja.

Kocurek idealnie zniósł podróż - 150km. Jego nowi właściciele okazali się wspaniałymi ludźmi.

Niestety szczęście Ryśka i nasze nie trwało długo. W piątek zrobił się markotny, stracił swój wilczy apetyt, wchodził do kuwety ... i wychodził. Zaniepokojeni właściciele skontaktowli sie z naszą fundacją i ustaliliśmy, że następnego dnia rano pójdą z nim do weterynarza.

W sobotę Rysiek trafił od razu na stół:(  Miał zatkany przewód moczowy. Pęcherz był bardzo przepełniony. Mocz zainfekował cały organizm Rysia. Parametry moczowe były siedmiokrotnie podwyższone. Dostał leki, kroplówkę, ma założony cewnik. Cała wizyta trwała 6 godzin, a jej koszt wyniósł 290zł. 

W niedzielę kolejna wizyta. Leki, kroplówka oraz płynne jedzenie. Koszt wizyty 80 zł.

I tak aż do czwartku...

Mamy tylko nadzieję, że nasz podopieczny będzie zdrowy. Ponieważ wyadoptowaliśmy teoretycznie zdrowego kota, chcemy opłacić koszty jego leczenia. Całość szacowana jest na ok. 1000zł. 

Pod opieką naszej fundacji obecnie znajduje się 21 kotów. Jesteśmy fundacją od niedawna. Nie mamy żadnych dotacji. Koszty weterynaryjne opłacamy z darowizn, a karmy, żwir z własnych pieniędzy.

Prosimy o wsparcie i pomoc. Bez waszego wsparcia finansowego nie jesteśmy w stanie pomagać:(

Na naszej stronie https://www.facebook.com/Fundacja-Oczami-Kota-Dom-Tymczasowy-w-Szprotawie można zobaczyć jak działamy


Aktualizacje


 • Anna Nowik - awatar

  Anna Nowik

  05.06.18
  05.06.18

  Paragon z poniedziałku.

  Zdjęcie aktualizacji 15 964

Komentarze


 • Marzena Szportun - awatar

  Marzena Szportun

  10.06.18
  10.06.18

  Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

 • Renya - awatar

  Renya

  06.06.18
  06.06.18

  Powodzenia w leczeniu Ryśka:)

 • Renia T - awatar

  Renia T

  04.06.18
  04.06.18

  Trzymam kciuki i szybkiego powrotu do zdrowia dla kotałka 😘

1 785 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Anna Nowik - awatar

Anna Nowik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 20

Marcin Kierkus - awatar
Marcin Kierkus
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Zosia Lenc - awatar
Zosia Lenc
50
Marzena Szportun - awatar
Marzena Szportun
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Renya - awatar
Renya
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij