Zbiórka Diagnoza i leczenie Ryśka - zdjęcie główne

Diagnoza i leczenie Ryśka

1 785 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób

Rysiek to ok. trzyletni kocurek, który trafił pod opiekę fundacji Oczami Kota w Szprotawie, dwa miesiące temu. Jego poprzednia właścicielka szukała dla niego domu tymczasowego na czas swojej rekonwalescencji po wypadku na nartach (złamała nogi). Twierdziła, że kocur jest zdrowy, wykastrowany, szczepiony, z kompletem badań. 

Kiedy zażądaliśmy jego książeczki, okazało się, że nic nie miał zrobione. Był tylko wykastrowany. 

Został więc przebadany, testy na fiv i felv wyszły ujemne. Musieliśmy dwukrotnie podać mu Stronghold, bo miał świerzbowca.

Przebywał w domu tymczasowym i szukaliśmy dla niego domu stałego. Nie było mowy, żeby wrócił do poprzedniej Pani, bo ta twierdziła, że odda go na wieś do kuzyna, który ma już cztery koty, więc i piątego weźmie.

Rysiek to cudowny kocur, bardzo kontaktowy, towarzyski, miziasty. Nie sprawiał żadnych problemów w domu tymczasowym. Wzorowo korzystał z kuwety, nie niszczył, nie drapał, wiedział, ze do tego służy drapak.

W końcu udało się znaleźć Rysiowi cudowny dom. Pojechaliśmy w środę 30 maja.

Kocurek idealnie zniósł podróż - 150km. Jego nowi właściciele okazali się wspaniałymi ludźmi.

Niestety szczęście Ryśka i nasze nie trwało długo. W piątek zrobił się markotny, stracił swój wilczy apetyt, wchodził do kuwety ... i wychodził. Zaniepokojeni właściciele skontaktowli sie z naszą fundacją i ustaliliśmy, że następnego dnia rano pójdą z nim do weterynarza.

W sobotę Rysiek trafił od razu na stół:(  Miał zatkany przewód moczowy. Pęcherz był bardzo przepełniony. Mocz zainfekował cały organizm Rysia. Parametry moczowe były siedmiokrotnie podwyższone. Dostał leki, kroplówkę, ma założony cewnik. Cała wizyta trwała 6 godzin, a jej koszt wyniósł 290zł. 

W niedzielę kolejna wizyta. Leki, kroplówka oraz płynne jedzenie. Koszt wizyty 80 zł.

I tak aż do czwartku...

Mamy tylko nadzieję, że nasz podopieczny będzie zdrowy. Ponieważ wyadoptowaliśmy teoretycznie zdrowego kota, chcemy opłacić koszty jego leczenia. Całość szacowana jest na ok. 1000zł. 

Pod opieką naszej fundacji obecnie znajduje się 21 kotów. Jesteśmy fundacją od niedawna. Nie mamy żadnych dotacji. Koszty weterynaryjne opłacamy z darowizn, a karmy, żwir z własnych pieniędzy.

Prosimy o wsparcie i pomoc. Bez waszego wsparcia finansowego nie jesteśmy w stanie pomagać:(

Na naszej stronie https://www.facebook.com/Fundacja-Oczami-Kota-Dom-Tymczasowy-w-Szprotawie można zobaczyć jak działamy


Aktualizacje


 • FUNDACJA OCZAMI KOTA - awatar

  FUNDACJA OCZAMI KOTA

  05.06.2018
  05.06.2018

  Paragon z poniedziałku.

  Zdjęcie aktualizacji 15 964

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Marzena Szportun - awatar

  Marzena Szportun

  10.06.2018
  10.06.2018

  Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

 • Renya - awatar

  Renya

  06.06.2018
  06.06.2018

  Powodzenia w leczeniu Ryśka:)

 • Renia T - awatar

  Renia T

  04.06.2018
  04.06.2018

  Trzymam kciuki i szybkiego powrotu do zdrowia dla kotałka 😘

1 785 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób

Wpłaty: 20

Marcin Kierkus - awatar
Marcin Kierkus
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Zosia Lenc - awatar
Zosia Lenc
50
Marzena Szportun - awatar
Marzena Szportun
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Renya - awatar
Renya
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij