Zbiórka Z nami Możesz Więcej - zdjęcie główne

Z nami Możesz Więcej

725 zł  z 10 000 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mariusz Wójcik - awatar

Mariusz Wójcik

Organizator zbiórki

Cześć! Nazywam się Mariusz Wójcik i wraz z drugą opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu Dorotą Gryz oraz samym Wolontariatem Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim chcemy pomóc w wybudowaniu Ośrodka Dziennego Pobytu dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Komu chcemy pomóc? Stowarzyszeniu „Możesz więcej”. W jaki sposób? 22.09.2024 roku organizujemy piknik charytatywny (motoryzacyjny), podczas którego zamierzamy zbierać datki dla Stowarzyszenia. Zakładamy również konto na pomagam.pl, aby do tej pory (22.09) wszyscy dobrzy ludzie mogli podzielić się swoim dobrym sercem! Ile potrzebujemy? Kwota jest niemała, wynosi 10 mln złotych, zdajemy sobie sprawę, że najprawdopodobniej jest ona poza naszym zasięgiem, ale… Kto nie prosi i nie próbuje, ten nie dostaje ;) ) Poniżej przeczytacie kilka słów o Stowarzyszeniu i szkole dzieci z niepełnosprawnościami, którą prowadzą w Nowym Zglechowie (w powiecie mińskim).

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” zostało założone przez rodziców i przyjaciół dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Od 2013 Stowarzyszenie prowadzi szkoły – specjalną i przysposabiającą do pracy – w Nowym Zglechowie.  Z edukacji w placówce korzystają dzieci z, m. in., mózgowym porażeniem dziecięcym, Zespołem Downa, silnym spektrum autyzmu.

Ośrodek, oprócz edukacji, zapewnia kompleksową, wielospecjalistyczną, codzienną rehabilitację, co nie tylko daje wymierne postępy dzieci, ale również namiastkę normalności dla rodzin, z których pochodzą podopieczni szkoły. Działania te odciążają rodziców z konieczności poszukiwania nowatorskich metod rehabilitacji, ciągłej opieki nad dzieckiem (placówka jest czynna 8 godzin dziennie) oraz ponoszenia ogromnych nakładów finansowych (Stowarzyszenie nie pobiera od rodziców żadnych opłat). Opieką zostają otoczone osoby z niepełnosprawnością z powiatu mińskiego i powiatów sąsiednich.

Pewien problem pojawia się, gdy „dziecko” ukończy 24 rok życia, bowiem zgodnie z prawem, musi opuścić taką szkołę… I co dalej? Właśnie! Stowarzyszenie pragnie stworzyć w powiecie mińskim system kompleksowego wsparcia osoby niepełnosprawnej od urodzenia do starości, dlatego strategicznym celem jest wybudowanie DOMU – Ośrodka Dziennego Pobytu dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi, DOMU, w którym będą mogły uczyć się dzieci na każdym etapie edukacyjnym, ale z którego będą korzystały również osoby, które już zakończyły edukację. I w czym tkwi problem? Rzecz jasna, w 10 mln, które są potrzebne, aby zrealizować inwestycję :(

Dobrze. To teraz kilka słów o tym, co będzie wchodzić w skład placówki, którą Stowarzyszenie wybuduje (bo o tym, że to zrobi, jesteśmy przekonani :) ). Szkoła Podstawowa Specjalna, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy, Przedszkole Specjalne, Zakład Aktywności Zawodowej, Środowiskowy Dom Samopomocy i Rehabilitacyjna Przychodnia Zdrowia.

Z jednej strony utworzenie ośrodka jest marzeniem rodziców – bo proszę powiedzieć, czy celem życia każdego kochającego taty czy kochającej mamy nie jest zapewnienie bezpiecznej przyszłości swoim pociechom? Z drugiej jednak strony, ośrodek byłby realną odpowiedzią na potrzebę lokalnej społeczności. Dzieci z niepełnosprawnościami rodzi się coraz więcej. Stowarzyszenie chce wypracować w powiecie mińskim projekt systemowej pomocy tak, by każdy lekarz czy pracownik socjalny, kiedy spotka się z niepełnosprawnym dzieckiem, mógł skierować je do wybudowanej placówki, a tam każdemu z potrzebujących zostanie udzielone kompleksowe wsparcie.

Szanowni Państwo, wychodzi na to, że los tych dzieci i osób z niepełnosprawnościami jest w naszych rękach. Czy możemy ich zawieść? Tu każdy sam musi udzielić sobie odpowiedzi w ciszy własnego sumienia. Ja uważam, że nie możemy. Dlatego apeluję o pomoc i pochylenie się nad sytuacją i problemami, z którymi boryka się Stowarzyszenie.

Wypatrujcie naszych kolejnych wiadomości, w których sukcesywnie będziemy udostępniać informacje o pomocy i pikniku ;)


Serdeczne, czerwcowe pozdrowienia

Szkolne Koło Wolontariatu z Budowlanej ;)


PS Ważne linki: 

- do strony Stowarzyszenia: https://www.facebook.com/Mozesz.Wiecej.2012

- do strony naszej szkoły: https://www.facebook.com/budowlankamm


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
725 zł  z 10 000 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mariusz Wójcik - awatar

Mariusz Wójcik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 14

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Marta - awatar
Marta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij