Zbiórka Pomoc dla Farta - zdjęcie główne

Pomoc dla Farta

856 zł z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Wpłać teraz
 
Ewa Kosinska - awatar

Ewa Kosinska

Organizator zbiórki

Kochani, potrzebujemy pomocy na uratowanie psa, którego człowiek - bestia przywiązał do drzewa w lesie (o czym świadczą ślady na szyi psa - sznurek werżnął mu się głęboko w skórę) i pozostawił na śmierć. Jest to ok. roczny owczarek niemiecki. 

Psa znaleźliśmy w stanie skrajnego wyczerpania: wychudzony - szkielet powleczony skórą, odwodniony, pozbawiony prawie na całym ciele sierści. Jego skóra zainfekowana jest przez tysiące pasożytów - świerzbowce i nużeńce, które dodatkowo sprawiają świąd i ból, bo psisko wydrapuje rany, które nieustannie się jątrzą. Na przedniej łapie ma ogromnego guza, którego trzeba zoperować, ale to będzie możliwe dopiero, jak pies nabierze sił i odrobinę ciała. Również jest guzek na brodawce gruczołu piersiowego - prawdopodobnie do usunięcia i problem z jądrami - tych nie udało się zbadać, bo psinka nie ma jeszcze zaufania do ludzi, bardzo się boi, nie pozwala się dotykać. Dotyk musi mu sprawiać ogromny ból. 

Ale ma siłę walki o życie: z godziny na godzinę widać, jak zaczyna reagować na nas, już układ pokarmowy podjął działanie - przedtem wszystko co zjadł wymiotował. Nerki również wreszcie zaczęły działać - zrobił siku! Karmimy go malutkimi porcyjkami - coraz aktywniej reaguje na niesione pożywienie, które dosłownie pożera. Zebrane  środki zostaną wykorzystane na operacje, leczenie, jego rekonwalescencję i powrót do zdrowia. Wiemy, że to będzie nasza wspólna i długa droga.

Nazwaliśmy go Fart, bo co tu dużo mówić - trzeba mieć dużo szczęścia, żeby uwolnić się i walczyć o przetrwanie. Niech to szczęście nadal go nie opuszcza i szczęśliwie wróci do zdrowia i pełni sił.

Pierwszą wizytę lekarza weterynarii u Farta już mamy opłaconą przez pierwszego sponsora - Urząd Gminy w Kunicach, a pani doktor - weterynarz podarowała Fartowi duże opakowanie karmy (na dobry początek!). Są ludzie dobrej woli - Dziękujemy! Wierzymy, że uda nam się uratować psa i odbudować jego zaufanie do człowieka...

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Ewa Kosinska - awatar

  Ewa Kosinska

  07.01.19
  07.01.19

  Kochani Darczyńcy! Z tego miejsca pragniemy podziękować Wam za okazane serce i pomoc dla Farta. Pewnie jesteście ciekawi, jak się ma pies, którego pomogliście nam uratować? Fart nabrał sił, przepięknie odrosła mu sierść - jest teraz cudnym, puszystym "misiem". Kocha nas całym sercem - odwzajemnia się swoją psią miłością za pomoc, której mu nie szczędziliśmy. Mimo tego, ze jest z nami już pół roku jego psychika ciągle się odbudowuje. Nie potrafi się bawić - niestety :-( Może kiedyś, z czasem będzie beztrosko biegać za rzucaną piłeczką? Dziś na podniesioną w górę rękę reaguje tym, ze kładzie się na ziemi i rozpłaszcza ciało, jakby chciał pokazać, że go nie ma. Ale już pokazuje swoją radość, kiedy wychodzimy z nim na spacer. To nasz mały sukces - pies staje się szczęśliwym psem! Uwielbia wychodzić na dalekie spacery. Potrafi też już bronić swojej miski - nie pozwala, żeby inne zwierzęta wtykały tam swój nos. Teraz jest zima - czas nie sprzyja zabiegom - odłożyliśmy je na wiosnę.

  Zdjęcie aktualności 23 985

Komentarze


 • Renata K - awatar

  Renata K

  05.07.18
  05.07.18

  Trzymaj się Piesku!

  • Ewa Kosinska - awatar

   Ewa Kosinska - Organizator zbiórki

   06.07.18
   06.07.18

   W imieniu Farta - odpowiem, że trzyma się. Apetyt mu dopisuje, powolutku oswaja się z ludźmi - na razie toleruje tylko nas i z ciekawością już zaczyna zaglądać do domu. :-*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.07.18
  04.07.18

  Powodzenia!3mam kciuki ;)

856 zł z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Wpłać teraz
 
Ewa Kosinska - awatar

Ewa Kosinska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 30

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Karolina Podrzycka - awatar
Karolina Podrzycka
50
Grazyna Nazarewicz - awatar
Grazyna Nazarewicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Klaudia - awatar
Klaudia
5
Pati - awatar
Pati
20
Iza Iwan - awatar
Iza Iwan
50
Patryk - awatar
Patryk
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij