Ewa Kosinska - awatar

Ewa Kosinska

Organizator zbiórki

Kochani, potrzebujemy pomocy na uratowanie psa, którego człowiek - bestia przywiązał do drzewa w lesie (o czym świadczą ślady na szyi psa - sznurek werżnął mu się głęboko w skórę) i pozostawił na śmierć. Jest to ok. roczny owczarek niemiecki. 

Psa znaleźliśmy w stanie skrajnego wyczerpania: wychudzony - szkielet powleczony skórą, odwodniony, pozbawiony prawie na całym ciele sierści. Jego skóra zainfekowana jest przez tysiące pasożytów - świerzbowce i nużeńce, które dodatkowo sprawiają świąd i ból, bo psisko wydrapuje rany, które nieustannie się jątrzą. Na przedniej łapie ma ogromnego guza, którego trzeba zoperować, ale to będzie możliwe dopiero, jak pies nabierze sił i odrobinę ciała. Również jest guzek na brodawce gruczołu piersiowego - prawdopodobnie do usunięcia i problem z jądrami - tych nie udało się zbadać, bo psinka nie ma jeszcze zaufania do ludzi, bardzo się boi, nie pozwala się dotykać. Dotyk musi mu sprawiać ogromny ból. 

Ale ma siłę walki o życie: z godziny na godzinę widać, jak zaczyna reagować na nas, już układ pokarmowy podjął działanie - przedtem wszystko co zjadł wymiotował. Nerki również wreszcie zaczęły działać - zrobił siku! Karmimy go malutkimi porcyjkami - coraz aktywniej reaguje na niesione pożywienie, które dosłownie pożera. Zebrane  środki zostaną wykorzystane na operacje, leczenie, jego rekonwalescencję i powrót do zdrowia. Wiemy, że to będzie nasza wspólna i długa droga.

Nazwaliśmy go Fart, bo co tu dużo mówić - trzeba mieć dużo szczęścia, żeby uwolnić się i walczyć o przetrwanie. Niech to szczęście nadal go nie opuszcza i szczęśliwie wróci do zdrowia i pełni sił.

Pierwszą wizytę lekarza weterynarii u Farta już mamy opłaconą przez pierwszego sponsora - Urząd Gminy w Kunicach, a pani doktor - weterynarz podarowała Fartowi duże opakowanie karmy (na dobry początek!). Są ludzie dobrej woli - Dziękujemy! Wierzymy, że uda nam się uratować psa i odbudować jego zaufanie do człowieka...

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Ewa Kosinska - awatar

  Ewa Kosinska

  19.07.18
  19.07.18

  Jesteśmy po wizycie u lekarza weterynarii. Jazdę do lecznicy Fart odbył jakby jeździł tam codziennie - w aucie był niezwykle grzeczny. :-) Rozpoczynamy leczenie - zaczynamy od uszu, skóry, stawów. Na więcej jeszcze ma za mało ciała - w ciągu tych kilkunastu dni z nami mimo tego, że już przytył to jednak nie nabrał jeszcze minimum. Nie można go jeszcze uśpić i poddać zabiegowi, ale możemy czekać, bo guz wstępnie został zbadany i nie należy do tych groźnych. To olbrzymi wodniak. Inne guzki, które ma na grzbiecie okazały się zgrubiałymi bliznami po razach, których Fart musiał doświadczać w swoim psim życiu wielokrotnie bity tępym i ciężkim przedmiotem. Jego kły są mocno starte, niektóre trzonowe wybite - niestety nie wiemy, jak to się stało. Być może, kiedy był przywiązany do drzewa usiłował przegryźć sznur i wtedy wyłamał zęby, które trzeba będzie usunąć. Ile jeszcze cierpienia go czeka? Wizytę i leki pokryliśmy ze środków zebranych od darczyńców - w imieniu Farta dziękujemy serdecznie!

  Zdjęcie aktualności 17 619

Komentarze

 • Renata K - awatar

  Renata K

  05.07.18
  05.07.18

  Trzymaj się Piesku!

  • Ewa Kosinska - awatar

   Ewa Kosinska - Organizator zbiórki

   06.07.18
   06.07.18

   W imieniu Farta - odpowiem, że trzyma się. Apetyt mu dopisuje, powolutku oswaja się z ludźmi - na razie toleruje tylko nas i z ciekawością już zaczyna zaglądać do domu. :-*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.07.18
  04.07.18

  Powodzenia!3mam kciuki ;)

Ewa Kosinska - awatar

Ewa Kosinska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 29

Karolina Podrzycka - awatar
50
Karolina Podrzycka
Grazyna Nazarewicz - awatar
50
Grazyna Nazarewicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Klaudia - awatar
5
Klaudia
Pati - awatar
20
Pati
Iza Iwan - awatar
50
Iza Iwan
Patryk - awatar
10
Patryk
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.