Ewa Kosinska - awatar

Ewa Kosinska

Organizator zbiórki

Kochani, potrzebujemy pomocy na uratowanie psa, którego człowiek - bestia przywiązał do drzewa w lesie (o czym świadczą ślady na szyi psa - sznurek werżnął mu się głęboko w skórę) i pozostawił na śmierć. Jest to ok. roczny owczarek niemiecki. 

Psa znaleźliśmy w stanie skrajnego wyczerpania: wychudzony - szkielet powleczony skórą, odwodniony, pozbawiony prawie na całym ciele sierści. Jego skóra zainfekowana jest przez tysiące pasożytów - świerzbowce i nużeńce, które dodatkowo sprawiają świąd i ból, bo psisko wydrapuje rany, które nieustannie się jątrzą. Na przedniej łapie ma ogromnego guza, którego trzeba zoperować, ale to będzie możliwe dopiero, jak pies nabierze sił i odrobinę ciała. Również jest guzek na brodawce gruczołu piersiowego - prawdopodobnie do usunięcia i problem z jądrami - tych nie udało się zbadać, bo psinka nie ma jeszcze zaufania do ludzi, bardzo się boi, nie pozwala się dotykać. Dotyk musi mu sprawiać ogromny ból. 

Ale ma siłę walki o życie: z godziny na godzinę widać, jak zaczyna reagować na nas, już układ pokarmowy podjął działanie - przedtem wszystko co zjadł wymiotował. Nerki również wreszcie zaczęły działać - zrobił siku! Karmimy go malutkimi porcyjkami - coraz aktywniej reaguje na niesione pożywienie, które dosłownie pożera. Zebrane  środki zostaną wykorzystane na operacje, leczenie, jego rekonwalescencję i powrót do zdrowia. Wiemy, że to będzie nasza wspólna i długa droga.

Nazwaliśmy go Fart, bo co tu dużo mówić - trzeba mieć dużo szczęścia, żeby uwolnić się i walczyć o przetrwanie. Niech to szczęście nadal go nie opuszcza i szczęśliwie wróci do zdrowia i pełni sił.

Pierwszą wizytę lekarza weterynarii u Farta już mamy opłaconą przez pierwszego sponsora - Urząd Gminy w Kunicach, a pani doktor - weterynarz podarowała Fartowi duże opakowanie karmy (na dobry początek!). Są ludzie dobrej woli - Dziękujemy! Wierzymy, że uda nam się uratować psa i odbudować jego zaufanie do człowieka...

Aktualności

 • Ewa Kosinska - awatar

  Ewa Kosinska

  17.07.18
  17.07.18

  Nie przeszkadza nam ani deszcz, ani słońce w stawaniu się szczęśliwym psem. Fart powoli nabiera zaufania do ludzi, podchodzi już do nas z wielką ufnością i za każdym razem nie ukrywa radości na nasz widok. Rany zadane przez człowieka powoli się goją, naga skóra odradza się, zaczyna się pojawiać sierść - na razie to tylko delikatny meszek, ale pewnie już niedługo będą z niego piękne włosy. Teraz już pozwala nam się obejrzeć i o zgrozo odkrywamy coraz to nowe ślady po tym, jak traktował go zły właściciel. Głębokie blizny zadane prawdopodobnie metalowym prętem, które pozostały na grzbiecie Farta robią na nas ogromne wrażenie. Co za bestia mu to zrobiła? Wychodzimy codziennie na długie spacery - to okazja, żeby załatwić wszystkie potrzeby fizjologiczne. Zadziwia nas, jak szybko Fart się uczy. Przed nami wizyta u lekarza i ustalenie konkretnego planu działań. Fart nabiera ciała i sił, więc chyba już wkrótce będzie można rozpocząć leczenie. :-)

  Zdjęcie aktualności 17 513

Komentarze

 • Renata K - awatar

  Renata K

  05.07.18
  05.07.18

  Trzymaj się Piesku!

  • Ewa Kosinska - awatar

   Ewa Kosinska - Organizator zbiórki

   06.07.18
   06.07.18

   W imieniu Farta - odpowiem, że trzyma się. Apetyt mu dopisuje, powolutku oswaja się z ludźmi - na razie toleruje tylko nas i z ciekawością już zaczyna zaglądać do domu. :-*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.07.18
  04.07.18

  Powodzenia!3mam kciuki ;)

Ewa Kosinska - awatar

Ewa Kosinska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 27

Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Klaudia - awatar
5
Klaudia
Pati - awatar
20
Pati
Iza Iwan - awatar
50
Iza Iwan
Patryk - awatar
10
Patryk
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Klaudia - awatar
20
Klaudia
Przemysław - awatar
50
Przemysław

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.