Szacuje się, że w Gruzji żyje ok. 500 000 bezdomnych psów. Wiele z nich żyje w tragicznych warunkach, cierpiąc głód i choroby. Podróżując przez kraj, na poboczach dróg można zobaczyć kalekie psy po wypadkach samochodowych, rozgrzebujące ziemię w poszukiwaniu czegoś nadającego się do jedzenia. W Gruzji brakuje schronisk publicznych, więc nawet psy ratowane przez nielicznych weterynarzy-ochotników (często z krajów Unii Europejskiej) są po leczeniu zawożone z powrotem na ulicę, gdzie ich dni są właściwie policzone.
Z rosnącą populacją bezdomnych psów od 2015 r. walczy moja koleżanka Mariam Shekiladze, twórczyni projektu „Zero bezdomniaków w Gruzji” („Zero strays in Georgia”, https://www.zerostraysgeorgia.org). Mariam działa bezpośrednio na ulicy, przede wszystkim na prowincji, gdzie sytuacja jest najgorsza. Jej głównym terenem działania jest zachód kraju. Mariam sterylizuje bezdomniaki, leczy psy najbardziej potrzebujące pomocy, a te z nich, które nie mają szans na przeżycie na ulicy, przygarnia i próbuje im znaleźć domy na stałe. Od 2015 wysterylizowała ponad 600 psów; ok. 250 psów dzięki niej znalazło domy, w tym część w krajach Unii Europejskiej.
Mariam działa na własną rękę: nie może liczyć na żadne finansowanie i jest w stanie pomóc tylu psom, na ile pozwolą jej własne zarobki. Dodatkowe fundusze pozwoliłyby jej poszerzyć zakres działań i przybliżyć się do urzeczywistnienia wizji Gruzji psiego cierpienia.
Jeśli ktoś chciałby poznać bliżej Mariam i jej projekt albo zaadoptować jednego z uratowanych przez nią psów, zapraszam do odwiedzenia strony https://www.zerostraysgeorgia.org oraz jej profilu fb (https://www.facebook.com/mshekiladze).
Bardzo dziękuję w imieniu swoim i Mariam (zbiórkę publikuję za jej wiedzą i zgodą) za każdą pomoc!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!