Zbiórka Walka o ŻYCIE-FightRose dla Olka - miniaturka zdjęcia

Walka o ŻYCIE-FightRose dla Olka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Walka o ŻYCIE-FightRose dla Olka - zdjęcie główne

Walka o ŻYCIE-FightRose dla Olka

527 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

CEL ZBIÓRKI: Na leczenie i godne życie dla Olka i jego mamy

Miasto Róż staje do walki z bezwzględnym przeciwnikiem jakim jest złośliwy nowotwór jednego z mieszkańców. Potrafimy razem walczyć!

Olek ma 16 lat i uczy się w liceum ogólnokształcącym w Kutnie. Niestety, po 10 miesiącach od poprzedniego leczenia onkologicznego, związanego z Osteosarcomą (kostniakomięsak, mięsak kościopochodny) – rakiem złośliwym kości piszczelowej, nowotwór powrócił ze zdwojoną siłą.

Przerzuty pojawiły się w płucach i w biodrze, stawiając pod wielkim znakiem zapytania efekty trwających długie miesiące ćwiczeń i rehabilitacji operowanej nogi. Młody Wojownik po raz trzeci w swoim życiu mierzy się z tym rodzajem leczenia. W wieku 6 miesięcy wykryto u niego guza mózgu. Po chemioterapii wszczepiono mu zastawkę komorowo-otrzewną, która w dalszych latach jego życia była trzy razy wymieniana. Choroba nowotworowa pozostawiła po sobie znaczące konsekwencje w postaci autyzmu dziecięcego, z którego skutkami Olek mierzy się do dziś. Potrzebuje specjalistycznej opieki i terapii psychologiczno-pedagogicznej oraz wsparcia członków rodziny w samoobsłudze i radzeniu sobie z emocjami. Dlatego najwłaściwszą i jedyną możliwą formą uczenia się dla Olka w tym czasie było nauczanie indywidualne, odbywające się zdalnie przez internet. Znając rozmiar przykrych konsekwencji uczenia się online wszystkich dzieci i młodzieży w czasie pandemii, możemy sobie wyobrazić, jak brak społecznego wsparcia rówieśników i nauczycieli oraz konieczność ochrony zdrowia przed infekcjami wpływają na kondycję psychiczną Olka, który – jak sam z niewiarygodną dojrzałością podkreśla – czuje się znacznie starszy i doświadczony niż wskazywałby na to jego wiek.

Mimo autyzmu Olek jest bardzo świadomy, że może umrzeć, gdyż lekarze począwszy od 16 roku życia rozmawiają z nim jak z dorosłym, informując o diagnozie i sposobach leczenia. Wszystko to powoduje, że musi mierzyć się z psychicznym bólem dotykania granicy życia i śmierci zbyt wcześnie, a jego refleksje wskazują na dojrzałość, której niejeden dorosły nie jest w stanie osiągnąć. Mimo uzgodnionych z dyrekcją szkoły planów nauczania indywidualnego w domu, w żywym kontakcie z nauczycielami, a nawet ewentualnego powrotu do środowiska szkolnego, niestety, ze względu na podwójny przerzut nowotworu i rozpoczętą chemioterapię, nawet lekcje zdalne odbywają się sporadycznie. W najbliższym czasie czeka Olka kontynuacja chemioterapii oraz
operacja i zapewne długotrwała i żmudna rehabilitacja.

Sytuacja rodzinna naszego bohatera jest niełatwa i bardzo złożona, gdyż w tym samym czasie z chorobą nowotworową mierzy się mama Aleksandra, która wraz z synem obciążona jest Zespołem Li-Fraumeni, czyli rzadkim, uwarunkowanym genetycznie zespołem predyspozycji do nowotworów. Koszty związane z leczeniem tak nietypowych nowotworów są bardzo duże i przerastają możliwości rodziny Olka. Lekarstwa, suplementy diety, dojazdy do kliniki, planowana rehabilitacja, za wszystko to trzeba zapłacić, a leczenie Olka może być refundowane z NFZ tylko w pewnej części. Dlatego każda, nawet najmniejsza możliwość wsparcia zbiórki dla ratowania życia, jeszcze niepełnoletniego bohatera, przyniesie mu ulgę w bólu i nadzieję na uratowanie jego młodego, dobrze zapowiadającego się życia. (Źródło:https://wolniodraka.pl/podopieczni/olek-walczy-o-zycie/)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Nikita krasnobajew - awatar

    Nikita krasnobajew

    23.06.2023
    23.06.2023

    Trzymaj się , przyjacielu 💪🏼 Niech Wszechświat da ci cud🙏🏼

527 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 27

Robert Olczak - awatar
Robert Olczak
200
Kinga Rzemyszkiewicz - awatar
Kinga Rzemyszkiewicz
20
Nikita krasnobajew - awatar
Nikita krasnobajew
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mobile Expert Kutno - awatar
Mobile Expert Kutno
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Ręcznie zrobione - awatar
Ręcznie zrobione
10
KarinaJ - awatar
KarinaJ
20
Natalia - awatar
Natalia
20
Weronika - awatar
Weronika
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij