Zbiórka Rehabilitacje i Turnus. PL, ANG - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacje i Turnus. PL, ANG

Emilia Rywka Steliga - awatar

Emilia Rywka Steliga

Organizator zbiórki

  WERSION PL and ANG                                                                      Cześć wszystkim. Jestem Daniela urodziłam się z wadą serca pod postacią HIPOPLAZJI LEWEJ KOMORY SERCA. w skrócie mówiąc ( HLHS ).  Urodziłam się 20.01.2004 w Łodzi ze względu na swoją wadę.  Jestem już po 3 etapach operacyjnych na otwartym sercu w krążeniu pozaustrojowym, oraz po zamknięciu fenestracji.  W między czasie przeszłam kilka cewnikowań interwencyjnych serduszka. Podczas cewnikowań zostały założone 3 implanty. Mimo swojej wady serca choruje na astmę oskrzelową i padaczkę która w 2013 roku dała o sobie znać. Po za tym mam nie drożne żyły biodrowe i szyjna prawą gdzie zrobiło mi się krążenie uboczne. Niedawno dowiedziałam się że mam zwężone lewe oskrzele na samej górze co sprawia mi dużą trudność. Mama z tego powodu zabrała mnie do Rabki do Pana doktora Pogorzelskiego specjalisty w dziedzinie mukowiscydozy i choroby płuc. Miałam tam wykonane różne badania które potwierdziły moje chore oskrzele. Po omówieniu moich badań z doktorem okazało się że nic nie można z tym zrobić ponieważ tak się już urodziłam. Po scyntygrafii okazało się że moje płucko lewe jest również nie bardzo sprawne. Sprawia mi to trudność w życiu codziennym gdyż jestem słabiej wydolna oddechowo. Chodzę na rehabilitację i dodatkowo w domu się rehabilituję.  Mam problemy z widzeniem a mianowicie mam nadzwroczność , zespół DVD i jestem po korekcie zeza. Pod koniec 2013 roku wpadłam w niewielką depresję spowodowaną moim stanem zdrowie. Moja kochana mama wraz z Panią psycholog pomogła mi wyjść z tego stanu. Teraz czekają mnie rehabilitację oddechowe i różne ćwiczenia żeby pomóc mojemu oskrzelu i płucku. Bardzo bym chciała pomóc mamie w zebraniu pieniędzy na moją rehabilitację i turnus na którym jeszcze nie byłam a bardzo chciała bym pojechać choć raz. Turnus jest organizowany przez lekarzy z Łodzi w Centrum Zdrowia Matki Polki w którym leczę się od samych narodzin. W imieniu Moich Rodziców bardzo proszę o pomoc i okazanie SERDUSZKA. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację i upragniony turnus. W imieniu moim i rodziców bardzo dziękuję za poświęcony czas i okazane serce.


Hello everyone  ! My name is Daniela and I was born with a heart defect in the form of hypoplastic left heart syndrome (HLHS). I was born on 20th January, 2004 in Łódz , Poland. I have already undergone  3 open heart surgeries with cardiopulmmonary bypass ,as fenestration  closure. In the meantime , I have also undergone several cardiac catheterizations. During those surgical procedures 3 implants have been placed into my body. What is more, suffer from bronchial asthma and epilepsy which occurred in my life in 2013. Furthermore, my iliac veins and a right jugular vein are blocked; the latter case caused compensatory circulation. I have recently found out that my left bronchus is narrowed, what causes a difficulty with breathing. For this reason, my mum took me to Rabka to see Dr Pogorzelski- a specjalist in the area of cystic fibrosis and lung diseases. He conducted various medical examinations which confirmed the disease of my bronchus.After discussing the findings with the doctor, I found outthat nothing can be done. Scintigraphy demonstrated that my left lung is also not efficient enough. It makes my daily life difficult, because my breathing capacity is very weak. I attend rehabilitation and, what is more, I am also rehabilitated at home. I have vision problems, i.e. long-sightedness, dissociated vertical deviation (DVD) and, what is more, I had crossed eyes which have already been corrected. At the end of 2013, I fell into a slight depression caused by my health state. Luckily, my mum along with a psychologist helped me to come out of that state. Now, I await breathing rehabilitations and various exercises to help my bronchus and lung. I would like to help my mum with raising money for my rehabilitation and the first in my life rehabilitation holiday, where I would love to go. The rehabilitation holiday is organized by doctors from Łódz and takes place in Polish Mothers Memorial Hospital Research Institute, where I have been treated since my birthday. On behalf of my parents, I ask for help and having a heart. We are going to spend the raised money on my rehabilitation and the desired rehabilitation holiday. On behalf of myself and my parents, I would like to really thank you for your time and help.

Wybierz kwotę

Komentarze

  • Darczyńca💞💞 - awatar

    Darczyńca💞💞

    07.04.18
    07.04.18

    Wpłacajcie chociaz po kilka zlotych. Kazda zlotowka pomoze tej dziewczynce.

Emilia Rywka Steliga - awatar

Emilia Rywka Steliga

Organizator zbiórki

Wpłaty - 4

Darczyńca - awatar
500
Darczyńca
Darczyńca💞💞 - awatar
100
Darczyńca💞💞
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Jaroslaw Cwikla - awatar
50
Jaroslaw Cwikla

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.