Zbiórka Pomagajmy Filipowi - zdjęcie główne

Pomagajmy Filipowi

58 875 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 878 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Nosiadek - awatar

Tomasz Nosiadek

Organizator zbiórki

Poznajcie Filipa Rojka - wesołego, miłego, uczynnego chłopaka z Jejkowic, który niedługo skończy 12 lat. Filip powinien teraz chodzić do szkoły,  jest w końcu świetnym uczniem. Powinien z braćmi  i rodzicami zdobywać kolejne górskie szczyty – cała rodzina to przecież uwielbia, a pogodę mamy  świetną.  Powinien grać w piłkę nożną, którą trenuje w klubie LKS Orzeł Jankowice. Powinien oddawać się swoim pasjom.  Powinien rysować, układać LEGO, spotykać się z kumplami i tracić czas na gry komputerowe. 

Powinien być zdrowy i cieszyć się beztroską. 

Powinien…


W połowie października 2023 roku Filipa zaczął pobolewać brzuch– nic takiego, każdego przecież czasem boli. Bóle pojawiały się kilka razy w tygodniu, czasem częściej, czasem wcale.  Badania nic nie wykazały, ale ból nie przeszedł. Rodzice poszli z synem na kolejne badania. Tym, razem USG wykazało, że na wątrobie jest guz. Nic groźnego, prawdopodobnie naczyniak. Trzeba wykonać rezonans magnetyczny, żeby potwierdzić. 


5 lutego Filip został przyjęty na oddział pediatryczny w rybnickim szpitalu.  Kilka dni później ze względu na złe wyniki chłopiec został przekierowany do Katowic – tam kolejne badania, USG, rezonans, biopsja...

Wynik – rak wątrobowo komórkowy, pilne skierowanie do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. I znowu badania – tomograf, USG, PET. Na prawym płucu zmiana – 3 mm. Trzeba operować -  w planach laparoskopowy wycinek z płuc i resekcja guza na wątrobie. 

Niestety podczas operacji  okazuje się, że na lewym płacie wątroby są dwa kolejne guzki. Wycinki zostały pobrane do badań. Na szczęście guzki okazały się niegroźne, a dodatkowe badanie –scyntygrafia nie wykazało przerzutów.


Pozostaje jednak pytanie - „Co z guzem?”. Po tygodniu konsultacji lekarze przychodzą z odpowiedzią –  największą szansą dla Filipa jest przeszczep. 

Filip od 13 marca przebywa z mamą w Warszawie. Kilka dni zamieniło się w niezwykle długi miesiąc. Mimo wielu badań, operacji, niepewności Filip jest bardzo dzielny. Tęskni za szkołą, kolegami, domem, rodziną. 12 kwietnia zaczął przyjmować chemię, która ma zabezpieczyć chłopca do czasu przeszczepu. 


Chłopiec jest uczniem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jejkowicach. Pragniemy weprzeć Filipa i jego rodzinę. 

Nie wiemy, ile czasu potrwa poszukiwanie dawcy, jak długo potrwa rekonwalescencja. Chcielibyśmy  pomóc w sfinansowaniu dojazdów do Warszawy na kolejne cykle chemii,  preparaty wspomagające i odbudowujące organizm oraz środki pielęgnacyjne do ciała.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.04.2024
  19.04.2024

  Zdrówka

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.04.2024
  17.04.2024

  Dużo zdrówka!!! Trzymaj się!!

 • Anonimowy darczyńca - awatar

  Anonimowy darczyńca

  16.04.2024
  16.04.2024

  Warto pomagać🤗

58 875 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 878 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Nosiadek - awatar

Tomasz Nosiadek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 878

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Wodzisławskie Stowarzyszenie Amazonek - awatar
Wodzisławskie Stowarzyszenie Amazonek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
17

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij