Agnieszka Korczyńska - awatar

Agnieszka Korczyńska

Organizator zbiórki

Zwracamy się do Państwa o pomoc, dzięki której życie tego chłopca będzie mniej bolesne, zdrowsze i pełne uśmiechu! Liczy się każda złotówka, każde udostępnienie, każde ciepłe słowo i wsparcie, które od Was otrzymamy. Jak to mówią, w grupie raźniej :-)

To Filip - posłuchajcie jego historii:

            Filip musiał w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zrezygnować z wielu rzeczy, które do tej pory były sensem jego młodego życia. Z powodu wielomiesięcznej choroby musiał zrezygnować początkowo z uprawiania sportu, ulubionego grania w piłkę nożną, zajmowania się „jego” ukochanymi zuchami, spotkań z przyjaciółmi. Kolejno doszły rezygnacja z nauki w szkole z powodu kilkumiesięcznej nieobecności, mamy nadzieję, że tymczasowa. Jego działalność w harcerstwie została zawieszona, zuchy życzą mu dużo zdrowia i czekają na druha Filipa, a koledzy na dobrego kolegę. Filip często nie ma siły na wstanie z łóżka, na codzienne wzmacniające spacery, na czytanie książek i spotkania z przyjaciółmi.

            Obecnie jest pod stałą opieką Kliniki Gastroenterologii oraz Kliniki Nefrologii Szpitala Dziecięcego w Warszawie. Od miesiąca ze względu na stan zapalny, liczne nadżerki i owrzodzenia w całym przewodzie pokarmowym jest intensywnie leczony farmakologicznie oraz żywieniowo. Jest chwalony przez lekarzy Kliniki za upór i zdyscyplinowanie, ponieważ leczenie jego chorób oraz dolegliwości z nimi związane są ciężkie, a codzienne przyjmowanie wielu leków posiadających liczne skutki uboczne oraz za stawianie się w krótkich odstępach czasu na badania monitorujące jego aktualną formę zdrowotną uciążliwe. Mimo tego, jest naprawdę dzielnym, uśmiechniętym pacjentem.

            Mimo jego hartu ducha, uśmiechu na twarzy i niepoddawania się chorobie, otrzymał na starcie w dorosłe życie niesamowity cios w postaci kolejnej po astmie i atopowym zapaleniu skóry choroby autoimmunologicznej, która będzie leczona przez całe życie, nie dając się wyleczyć.

Filip Chmielnicki, lat 17

Choroby:

astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skóry (AZS), choroba Leśniowskiego-Crohna, przewlekłe kłębuszkowe zapalenie nerek, depresja, nadciśnienie tętnicze

17-letni chłopiec, uczeń I klasy Technikum Księgarskiego w Warszawie, wieloletni harcerz ZHR, przyboczny w gromadzie zuchowej 169 WGZ-ów „Bractwo Króla Gór”, lubiany przez zuchy druh oraz troskliwy opiekun zuchowej braci, dobry kompan wieczornych obozowych spotkań oraz solidny współpracownik harcerski.

Interesuje się aktywizacją zuchów na cotygodniowych zbiórkach, jego największą pasją jest opieka oraz przygotowywanie programów kolonijnych. Interesuje się literaturą współczesną, lubi czytać książki, z tego powodu wybrał kształcenie w Technikum Księgarskim. Jego odleglejsze plany to studia psychologiczne,uczestniczy w wakacyjnych kursach z zakresu psychologii oraz w zajęciach rozwijających umiejętności społeczne, największym zainteresowaniem w dziedzinie psychologii cieszy się u niego psychoterapia oraz wsparcie w sytuacjach kryzysowych.

Dobry przyjaciel, na którego można liczyć zarówno w sytuacjach trudnych, jak i w dobrej zabawie. Cierpliwy słuchacz, elokwentny dyskutant, z uśmiechem i hardością pokonujący mniejsze i większe trudy nastoletniego życia.

Zdyscyplinowany, odpowiedzialny pacjent, świadomy swoich chorób, obeznany z metodami leczenia, współpracujący w zakresie proponowanych mu terapii oraz przestrzegający zaleceń lekarskich.

            Od urodzenia (dokładnie od 3 miesiąca życia) chorujący na astmę oskrzelową oraz liczne alergie. W wieku niemowlęcym intensywnie leczony szpitalnie z powodu astmy oskrzelowej, atopowego zapalenia skóry oraz silnego refluksu żołądkowo-przełykowego, uniemożliwiającego mu normalne odżywianie się. Jako kilkulatek z powodu przyjmowania dużej ilości leków przeciwastmatycznych nadpobudliwy ruchowo, z dwuletnim opóźnieniem rozpoczął chodzenie do przedszkola (z powodu stanu zdrowia). Orzeczono u niego niepełnosprawność ze względu na liczne zaostrzenia astmatyczne, wieloletnie kłopoty ze skórą atopową oraz ogólny stan zdrowia. Wymagał szczególnej opieki ze strony mamy, uniemożliwiającej jej pracę zawodową. W szkole podstawowej częste nieobecności z powodu złego stanu zdrowia, niemożność uczestniczenia w wielu zajęciach sportowych z powodu astmy oraz w zajęciach na basenie ze względu na zły stan skóry. Cierpliwie znosił codziennie przyjmowanie leków, liczne działania pielęgnacyjne dotyczące skóry, ale już mniej cierpliwie ciągłe wysypki i świąd dręczący go na co dzień, najbardziej uciążliwy w ciągu bezsennych nocy, tłumiony lekami, po których przysypiał w szkolnej ławce i nie miał siły na naukę, zabawę i spotkania z kolegami. Mimo tego dobry uczeń. Leczony także pobytami w sanatorium, dzielnie stawiał czoła swoim chorobom z dala od rodziny.

            W 2014 r jego stan zdrowia ponownie się pogorszył, kilkukrotnie hospitalizowany z powodu silnego białkomoczu, dwukrotnie przeszedł biopsję nerki, mimo szerokiej diagnostyki w tym zakresie dopiero w 2017 r udało się lekarzom rozpoznać przewlekłe kłębuszkowe zapalenie nerek.

            Rok 2017 jest rokiem przełomowym, zarówno w bardzo złym stanie zdrowia, kilkukrotnymi długimi pobytami w szpitalu jak i rozpoznaniu, jakie otrzymaliśmy kilka miesięcy temu.

            Wieloletnie kłopoty z nerkami, codzienne biegunki, istotne niedożywienie, senność uniemożliwiająca mu normalne życie, całkowity brak energii, bóle kostno-stawowe oraz bardzo częste bóle brzucha naprowadziły lekarzy w końcu na trop choroby Leśniowskiego-Crohna. Rozpoznanie ostrego rzutu nieswoistego zapalenia jelit, po kilku miesiącach wyłączających Filipa z codziennego życia, z jednej strony było chwilą ulgi, że w końcu wiadomo, co złego dzieje się w jego organizmie, z drugiej strony ogromnym ciężarem, jaki spadł na niego i całą rodzinę. Choroba ta, niemożliwa do wyleczenia, przewlekła, zmieniająca całkowicie perspektywę życia i wchodzenia w dorosłość młodego człowieka, jest dla nas wszystkich ogromnym ciosem.

               O remisję w chorobie Leśniowskiego-Crohna walczyliśmy 8 miesięcy. Początkowo stosowaliśmy leczenie żywieniem dojelitowym, następnie powoli prowadziliśmy selekcję produktów żywnościowych, które Filip mógł bez szkody dla jelit spożywać. Dzięki kombinacji leczenia farmakologicznego, fitoterapii, wspomagania pro i prebiotycznego jelit, przejścia na dietę z produktami zaliczanymi do "superfoods", powitaliśmy remisję choroby, którą mamy nadzieję utrzymać jak najdłużej. Niestety, w pewnym momencie sytuacja zdrowotna Filipa przerosła nas wszystkich, pojawiła się depresja. Dzięki leczeniu farmakologicznemu i terapii od kilku tygodni Filip znów zaczyna witać dzień uśmiechem. 

                 Powoli Filip wraca do życia, powrót do szkoły ostrożnie planujemy na wrzesień 2018, odnawia swoje obowiązki w domu, wobec przyjaciół, ma nadzieję wrócić po długiej przerwie do harcerstwa. Zobaczymy, co czas pokaże, bo dalszego przebiegu choroby Leśniowskiego-Crohna niestety przewidzieć się nie da. Jesteśmy dobrej myśli! Dzięki Państwa pomocy może nam się udać!

Koszty leczenia

Atopowe zapalenie skóry (maści, kremy, kosmetyki)
Miesięcznie - 75 zł, rocznie - 900 zł
Astma oskrzelowa (leczenie farmakologiczne)
Miesięcznie - 40 zł, rocznie - 480 zł
Choroba Leśniowskiego-Crohna
- leczenie farmakologiczne
Miesięcznie - 1000 zł, rocznie - 12 000 zł
- leczenie żywieniowe, wspomagające
Miesięcznie - 750 zł, rocznie - 9 000 zł
Kłębuszkowe zapalenie nerek, nadciśnienie tętnicze
Miesięcznie - 30 zł, rocznie - 360 zł
Depresja (leczenie farmakologiczne, psychoterapia)
Miesięcznie - 540 zł, rocznie - 6 480 zł

Koszty razem miesięczne:  2 435 zł
Koszty razem rocznie:  29 220 zł

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Agnieszka Korczyńska - awatar

  Agnieszka Korczyńska

  28.02.18
  28.02.18

  Drodzy darczyńcy! W imieniu Filipa oraz całej naszej rodziny serdecznie dziękujemy za wsparcie, jakie nam okazaliście. Nie spodziewaliśmy się aż tak wielu ciepłych serc, tylu gorących życzeń zdrowia oraz tak licznych wpłat na konto pomagam.pl. Pieniądze te przeznaczymy na leczenie, żywienie i poprawianie samopoczucia Filipa. Szukamy też dzięki nim lepszej opieki nad nim, ponieważ obecne leczenie nie przynosi poprawy. Od wielu miesięcy nie możemy uzyskać remisji choroby, lekarze nie znaleźli jeszcze "sposobu" na Filipa. Dzięki Waszemu wsparciu mamy środki na to, żeby szukać drogi do lepszej kondycji Filipa, a także na to, aby jego dieta była pełnowartościowa i lepszej jakości, niż do tej pory. Do tej pory niestety nie było nas na to stać. Zbiórka ta dodała nam wiary w dobrych ludzi, wzrosła nasza nadzieja na lepsze jutro, dodaliście nam sił do działania! Jeszcze raz z całego serca dziękujemy. Z życzeniami zdrowia Weronika, mama Filipa"

Komentarze

 • zdrowia! - awatar

  zdrowia!

  27.02.18
  27.02.18

  Filip! Bądź zdrowy i szczęśliwy!

 • Agnieszka Zielińska - awatar

  Agnieszka Zielińska

  24.02.18
  24.02.18

  Do zobaczenia na kolonii! Zuchy czekają :)

  • Agnieszka Korczyńska - awatar

   Agnieszka Korczyńska - Organizator zbiórki

   01.03.18
   01.03.18

   Mam nadzieję, że uda się spotkać na koloni ;-) Zuchy! Bądźcie dzielne jak zawsze! Druh Filip czuwa!

 • Izabela Jąderek - awatar

  Izabela Jąderek

  14.02.18
  14.02.18

  Filip, życzę, żeby Twoje marzenie się spełniło! Zdrowia!

  • Agnieszka Korczyńska - awatar

   Agnieszka Korczyńska - Organizator zbiórki

   01.03.18
   01.03.18

   Marzenia po to są, żeby dążyć do ich spełnienia ;-) Pozdrawiam!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.02.18
  12.02.18

  Dziękujemy Wam za życzenia zdrowia oraz liczne wpłaty. Filip na ten moment nie jest w najlepszej formie, ale robimy wszystko, żeby tak było. Dzięki Wam nasza nadzieja rośnie. Z pozdrowieniami, mama Filipa

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.02.18
  11.02.18

  życzymy zdrowia!

  • Agnieszka Korczyńska - awatar

   Agnieszka Korczyńska - Organizator zbiórki

   01.03.18
   01.03.18

   Dziękujemy!

Agnieszka Korczyńska - awatar

Agnieszka Korczyńska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 209

Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Aaaa - awatar
50
Aaaa
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
zdrowia! - awatar
100
zdrowia!
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka Zielińska - awatar
260
Agnieszka Zielińska
Joanna - awatar
10
Joanna
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij