Zbiórka Ciąg dalszy rehabilitacji Filipa - miniaturka zdjęcia

Ciąg dalszy rehabilitacji Filipa Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ciąg dalszy rehabilitacji Filipa - zdjęcie główne

Ciąg dalszy rehabilitacji Filipa

224 333 zł  z 280 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 449 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Filip Dragon Maliszewski - awatar

Filip Dragon Maliszewski

Organizator zbiórki

Dzień dobry.

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w leczeniu i rehabilitacji mojego syna Filipa.

Filip to fajny osiemnastoletni chłopak, którego los niestety od urodzenia mocno doświadczył. Cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce i mimo że od 3 miesiąca życia jest rehabilitowany to jeszcze nie chodzi, porusza się na wózku inwalidzkim. Przez te osiemnaście lat osiągnął bardzo wiele, bo według prognoz lekarzy nie miał mówić, siedzieć, myśleć. Jak to oni wtedy określili miał być warzywkiem a jednak mówi, siedzi, myśli, stawia pierwsze swoje kroki przy balkoniku lub o kulach,jest uczniem technikum o profilu Technik Cyfrowych Procesów Graficznych i bardzo dobrze się uczy, I klasę ukończył z najlepszą średnią 4,66. 9 maja odniósł swój pierwszy zawodowy sukces. Jego praca pt. Związki Gdańska z morzem znalazła się wśród 13 wyróżnionych przez Urząd Miasta i Pałac Młodzieży w Gdańsku. Nagrodą dla zwycięskiej trzynastki był tygodniowy rejs GDAŃSKIEJ JEDNOSTKI FLAGOWEJ STS "GENERAŁ ZARUSKI" DO BREMY! Niestety Filipowi ze względu na niepełnosprawność bezpardonowo zabrano tą nagrodę. Było to bardzo przykre doświadczenie nie tylko dla Filipa. Dodatkowo od kilku miesięcy trenuję koszykówkę na wózkach oraz ćwiczy na siłowni.

Wracając jednak do leczenia i rehabilitacji 2 grudnia 2016 otrzymaliśmy pisemną zgodę od Komisji Bioetycznej na pobranie komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Iniekcja Komórek odbędzie się w Centrum Medycznym Klara w Częstochowie. Cały proces terapii trwać będzie ok półtora roku i jest podzielony na 2 etapy. Pierwszy etap to 5 zastrzyków dożylnych lub dolędźwiowych (w zależności od reakcji organizmu Filipa), pół roku przerwy i kolejne 5 zastrzyków. Pierwszy zastrzyk zawsze jest dożylny – koszt 19000,00 zł (dziewiętnaście tysięcy zł), drugi dolędźwiowy – koszt 14000,00 (czternaście tysięcy zł)pozostałe trzy jak już wcześniej zaznaczyłam w zależności od reakcji organizmu Filipa. Termin pierwszej iniekcji mamy wyznaczony na 15 lutego 2017 r. Podanie Komórek Macierzystych zawsze będzie odbywało się w czwartek (w środę przyjęcie do szpitala, w piątek wypis) aby od poniedziałku czyli 4 dzień po podaniu rozpocząć intensywną rehabilitację, bez której podanie komórek byłoby bezcelowe. Koszt turnusu to kwota 5000 zł.

Komórki macierzyste to nasza ostatnia deska ratunku – medycyna nie ma już nic więcej do zaoferowania Filipowi. Do tej pory wykorzystaliśmy wszystkie możliwości, efekty były owszem ale z reguły krótkotrwałe. Ta metoda daje Młodemu szanse na bardziej samodzielne życie i przede wszystkim na życie bez ciągłego bólu.

Na ten cel zbieramy plastikowe nakrętki PP, puszki, makulaturę, organizujemy aukcje charytatywne:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=29309334

http://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=2248

Więcej o Filipie na: www.facebook.com/Filip.Maliszewski1998

Bardzo proszę pomóżcie mojemu Dziecku, każda złotówka przybliży Filipa do zdrowia i bardziej samodzielnego życia.

Można również przekazać 1% swojego podatku na rzecz Filipa.
KRS 0000186434
cel szczegółowy: 335/M Filip Maliszewski

Dziękujemy za każdą wpłatę, za każde udostępnienie, za każde miłe słowo, za ... za to, że JESTEŚCIE!!!

Z poważaniem 

Edyta Maliszewska


02/02/2017

Dobre wieści :-) tzn wszystko idzie zgodnie z planem :-) 

8 lutego wyjeżdżamy na wizytę kontrolną do Kliniki w Zakopanem, 13 lutego musimy być w szpitalu w Krakowie a 15 lutego w CM Klara w Częstochowie. 16 lutego Filip ma pierwszą iniekcję komórek macierzystych.

Na pierwszy zastrzyk mamy uzbierane pieniążki z 1% problemem jest drugi, który najpóźniej musi zostać podany 13 kwietnia 2017, oczywiście do tego jeszcze rehabilitacja.

Pozdrawiamy i dziękujemy!

16/02/2017

Komórki macierzyste zwane przez nas komórkami nadziei od godziny są w krwioobiegu Filipa. 1/10 terapii mamy "za sobą". Stres był ogromny ale Fifi dał radę :-) 

Kolejna iniekcja tym razem dolędźwiowa ma się odbyć za 5 tygodni ... koszt 14000 zł :-( 

Dziękujemy za wsparcie!!! Bez Państwa pomocy nie udałoby się!!!


23/03/3017

Kilka rzeczy muszę uzupełnić, niestety nie wiedziałam, że aktualności się nie zapisują :-( i przez to kilka informacji "uciekło" ale teraz postaram się nadrobić czas i uzupełnić.

Wpis z 17/03/2017

Kochani ja jak zwykle i z prawie wszystkim jestem opóźniona😉 ale teraz postaram się coś nie coś napisać☺ W środę wyjeżdżamy do Częstochowy na druga iniekcję komórek macierzystych i mimo, że jesteśmy pełni obaw bo teraz będzie podanie dolędźwiowe to wierzymy, ze i tym razem będą zmiany na lepsze☺ Koszt drugiego podania to 14200 zł ☹ ale dzięki pomocy wielu naprawdę wielu Ludzi o dobrym i szczodrym sercu♥udało nam się uzbierać niezbędna kwotę. Na portalu pomagam.pl/FilipMaliszewski wsparło Filipa terapię 135 osób na łączna kwotę 9466 zł!!! Były również wpłaty indywidualne oraz nakręteczki☺ To wszystko pozwoliło nam na uregulowanie należności i mimo, że jesteśmy teraz "wyzerowani" a ja już muszę myśleć o kolejnym -trzecim podaniu to w tym miejscu chciałabym jednak PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM, którzy nam pomagają, którzy nas wspierają, którzy trzymają kciuki za Młodego i którzy dodają nam otuchy. 

DZIĘKUJĘ BARDZO😘 ❣ ❣ ❣
KOCHANI JESTEŚCIE WSPANIALI ❣ ❣ ❣

Wpis z 21/03/2017

Właśnie skończyły się ostatnie "zajęcia" Filipa czyli masaż:-) i pomiary, które robimy z Panem Piotrem przed każdym podaniem komórek macierzystych tzn. ja trzymam tablet a Pan Piotr odwala czarną robotę Fifi natomiast leży i jęczy;-)
A teraz kilka faktów działania komórek macierzystych na Filipa organizm:
- napięcie mięśniowe zmniejszyło się o ok 70%
- zgięcie kolan w leżeniu na plecach - przed 1 podaniem - prawe 40 stopni, lewe 60 stopni, dzisiaj czyli niespełna 5 tygodni od podania prawe kolano zgina się w 90 stopniach a lewe 120!!!
- rotacja zewnętrzna jak i wewnętrzna stawu biodrowego poprawiła się średnio o 20 %
- stopy ciepłe nawet po godzinnym masażu
- bardziej elastyczne zgięcia,
- potrzeba mniej siły fizjoterapeuty aby wykonać ćwiczenia,
- powiększony zakres ruchów
- płynniejszy chód,
Reasumując - zarówno ja jako matka, Filip jako główny zainteresowany i nasi Panowie Piotr Ziębowicz z Baltic Fizjo oraz Piotr Woźniak z Calypso w Kowalach widzimy znaczną poprawę.

I wpis dzisiejszy czyli 23/03/2017

Filip wczoraj miał  testy wysiłkowe:-) i mimo, że wyniki nóg gorsze to ogólnie jest to dobra oznaka, bo napięcie mięśniowe (jak już wcześniej pisałam) się zmniejszyło i teraz pracowały tylko Filipa mięśnie. Oby tak dalej!

Dzisiaj odbyło się drugie podanie komórek macierzystych. Było to podanie dolędźwiowe. Oboje odczuwaliśmy ogromny stres choć Fifi robił sobie ze mnie żarty :-) to wiem, że pod uśmiechem krył się strach i niepewność, ale dał radę - jak zwykle... dzielne to moje dziecięcie :-) Teraz po tych"atrakcjach" śpi :-) ale to dobrze, bo do jutra rana może wstawać tylko do łazienki. Po analizie testów i konsultacjach wyznaczono nam termin trzeciego podania :-) 8 maja 2017 r. meldujemy się w CM Klara i 9 maja będzie iniekcja. Na szczęście dla nas może być dolędźwiowa, bo Filip dzielnie zniósł to podanie i nie było żadnych komplikacji. Mimo tego mamy niewiele czasu bo tylko 45 dni na uzbieranie kolejnych prawie 14000 zł :-( 

Dziękujemy Wszystkim za wsparcie :-) 

25/03/2017

Jesteśmy w domu :-) niestety we wtorek już jedziemy na turnus rehabilitacyjny, ale tak właśnie wygląda nasze życie - ciągle na walizkach. Jednak nie ma co narzekać :-)

Filip ma już wyznaczony kolejny termin podania komórek macierzystych na 9 maja. W Częstochowie mamy być 8 będą oczywiście badania, testy, konsultacje.

Kolejna 3 iniekcja również będzie dolędźwiowa bo Fifi dobrze zniósł podanie i obyło się bez komplikacji, ale mimo, że jest to tańsza wersja podania to mamy niewiele czasu na zebranie 14200 zł :-( ponieważ 21/04/2017 r musimy wpłacić pieniądze :-( 

Dlatego też po raz kolejny proszę o pomoc dla mojego Syna...

04/05/2017

Długo nic nie pisałam i za to bardzo przepraszam, ale "walka" o przetrwanie w ostatnich tygodniach zajmuje znaczną część mojego czasu :-( 

Co się zmieniło po 2 iniekcji? 

Efekty nie były tak spektakularne jak po pierwszym podaniu tzn. nie działy się takie "cuda" w ekspresowym tempie ale codziennie możemy zauważyć poprawę. Są to "małe" rzeczy ale bardziej systematyczne i mam wrażenie, że bardziej stabilne. W ok 95% zmniejszyły się niekontrolowane skoki napięcia, zakres ruchów zarówno w górnej jak i dolnej części ciała znacznie się poprawił. Filip samodzielnie - bez niczyjej pomocy utrzymuje równowagę przez kilkanaście sekund w tzw pionie czyli po prostu stoi, poprawiła się koncentracja i łatwiej Młodemu zapamiętać informację, zauważyłam zwiększoną siłę w nogach - to jednak potwierdzą testy wysiłkowe, które odbędą się 8 maja bo w tym dniu musimy "zameldować" się w CM Klara w Częstochowie i 9 maja będzie trzecia iniekcja komórek macierzystych.

Jak wcześniej informowałam mieliśmy bardzo mało czasu na uzbieranie niezbędnej kwoty czyli 14200 zł ale udało się!!! Mimo niewielkiego opóźnienia wspomniana kwota trafiła na konto CM Klara. Po "wyzerowaniu" stanu na pomagam.pl w dniu 17/03/2017 czyli przed drugim zastrzykiem - trzeci zastrzyk wsparło 35 osób na łączną kwotę 6438 zł, dzięki Państwu jak i wielu innym Osobom, które wsparły leczenie indywidualnie, nakrętkom, puszkom oraz baterią, które zbieramy i w których zbieranie również zaangażowanych jest wiele osób - udało się! - za co BARDZO DZIĘKUJĘ!!! 

Kolejna iniekcja prawdopodobnie odbędzie się w połowie czerwca i mam nadzieję, że będzie to iniekcja dolędźwiowa.


Rehabilitacja po drugim podaniu komórek: 08/05/2017

Jesteśmy już w Częstochowie, odbyły się już konsultację i testy wysiłkowe. Jutro trzecie podanie komórek macierzystych. Dziękujemy bardzo :-) 

 

09/05/2017

Cudowne komóreczki już podane :-) 

Przyznać jednak muszę, że dzisiaj było wyjątkowo ciężko. Filip był bardzo zdenerwowany (choć udawał twardziela), że przez dłuższą chwilę nie mógł zapanować nad swoim ciałem. Na szczęście udało się wszystko wykonać prawidłowo teraz pozostaje nam czekać na działanie...Mamy już ustalony kolejny termin podania komórek macierzystych to 7 czerwca 2017 :-( mamy 21 dni na zebranie potrzebnej kwoty czyli 14200 zł :-( 


08/06/2017

Od wczoraj jesteśmy w CM Klara w Częstochowie, dzisiaj odbędzie się 4-te podanie komórek macierzystych. Filip jest już przygotowany pozostało nam czekanie...

Co zmieniło się od ostatniego podania?

Tym razem niewiele, ale przyczyną takiego stanu rzeczy jest choroba jaką zaraził się Filip od innego uczestnika turnusu rehabilitacyjnego, na którym byliśmy po trzecim podaniu. Jednak nie jest tak, że wszystko poszło na marne bo mimo osłabienia Filip coraz lepiej chodzi trzymany za 1 rękę, spastyka nie powróciła,  potrafi coraz dłużej utrzymywać równowagę. Nie wiemy czy zakres ruchów się powiększył bo tym razem nie robiliśmy pomiarów ale jednego jesteśmy pewni - nie pogorszył się. W CM Klara tradycyjnie robiono Filipowi testy wysiłkowe niestety nie wyszły najlepiej. Większość wyników jest gorsza od poprzednich, ale jak już wcześniej zaznaczyłam jest to efekt infekcji.

Od początku naszej akcji "komórkowej" wsparło Filipa 226 osób na łączną kwotę 20 061 zł, udostępniliście Państwo nasz apel 6911 razy - BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY!!!
Kolejne 5-te podanie komórek macierzystych ma się odbyć 6 lipca 2017 r. czyli za 4 tygodnie niestety to podanie będzie dożylne i dawka będzie zwiększona. Piszę niestety ponieważ koszt tego podania będzie wynosił 19 700 zł :-( Mamy 3 tygodnie na uzbieranie tak ogromnej kwoty :-( 

BARDZO DZIĘKUJEMY... ZA TO, ŻE JESTEŚCIE PAŃSTWO Z NAMI, ZA POMOC I WSPARCIE, ZA MOCNO TRZYMANE KCIUKI!!!

POZDRAWIAMY GORĄCO :-) 


03/07/2017

Dzisiaj oddycham z ulgą:-) właśnie zapłaciliśmy za 5-ty (ostatni w tej serii) zastrzyk, jutro badania i w środę kierunek Częstochowa a później Brodnica.

Dziękujemy bardzo WSZYSTKIM DARCZYŃCĄ za każdą wpłaconą złotówkę, 

dziękujemy za wszystkie nakrętki, 

puszki, baterie, dziękujemy za zakupy na naszych aukcjach...

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE!!!

Pozdrawiamy serdecznie:-)


07/07/2017

Filip jest już po piątej iniekcji komórek macierzystych, była to iniekcja dożylna czyli mniej inwazyjna niż iniekcja dolędźwiowa.


I jak to bywa po podaniu dożylnym Filip "pachniał" kukurydzą konserwową ;-) 

Najważniejsze jednak, że komórki działają :-) 

Teraz mamy pół roku przerwy, niestety nie oznacza to że możemy odpoczywać.

W poniedziałek rozpoczynamy turnus rehabilitacyjny w NovaMed Brodnica.

Pozdrawiamy i bardzo dziękujemy za wsparcie i słowa otuchy :-) 


26/09/2017

Długo nic nowego nie napisałam - za co przepraszam, ale cóż pisać jak od tak dawna wszystko kręci się wokół komórek macierzystych...

Po ostatnim piątym podaniu Filip zrobił kolejne postępy :-) i to jest najważniejsze :-) jak sam twierdzi nie poznaje własnego ciała bo jest wiotki i rozluźniony, ból jaki wcześniej odczuwał odszedł w zapomnienie :-) jest jeszcze bardziej wyprostowany, coraz lepiej chodzi trzymany za jedną rękę, coraz dłużej utrzymuje równowagę, zakres ruchów kolejny raz się powiększył.

Jednak aby nie było za różowo dostaliśmy kosztorys drugiego etapu leczenia :-( 

Kwota powala 106 000 zł (słownie: sto sześć tysięcy złotych)

5 dożylnych zastrzyków po 21 500 zł

24/10/2017

Przepraszam, że długo nic nowego nie pisałam, ale jak to u nas bywa ... ciągle coś się dzieje.

Wróciliśmy kilka dni temu z turnusu rehabilitacyjnego w Brodnicy. Ciężka praca Filipa oraz działanie komórek macierzystych przynoszą efekty :-) 
Jeszcze pół roku temu podniesienie tak wysoko nóg było nierealne :-) 

Dziękujemy wszystkim Darczyńcą z całego serca!!!


28/01/2018

Drugi etap komórek coraz bliżej... 14 lutego mamy "zameldować" się w CM Klara w Częstochowie ale najpierw 1 lutego Filip ma wizytę kontrolną w Zakopanem.

Rozpoczynamy kolejny raz życie na przysłowiowych walizkach ;-) 

Dziękujemy WSZYSTKIM za pomoc, za dobre słowo i wsparcie jakie otrzymujemy!!!

Pozdrawiamy serdecznie

Filip z mamą 

22/05/2018

Witamy po długiej przerwie :-) 

Od wczoraj jesteśmy w Częstochowie na kolejnym szóstym podaniu komórek macierzystych. Terminy tego podania nam się niestety zmieniały, ale w końcu dotarliśmy.

Filip jest już po konsultacjach i testach wysiłkowych. Niestety te ostatnie nie wyszły najlepiej a wręcz tragicznie, jednak dzisiaj prawdopodobnie będzie powtórka bo jest wręcz niemożliwe aby tak osłabł.


24/05/2018

Jesteśmy już w domu, od poniedziałku zaczynamy ostrą rehabilitację :-)

Kolejne siódme podanie komórek macierzystych odbędzie się 28 sierpnia 2018 r.

12/07/2018

Wczoraj Filipowi stuknęła 20-stka ;-) , 

Najlepsza niespodzianka i prezent jaki mógł zrobić :-) 

Oby tak dalej...

Wszystkim bardzo dziękuję!!!


31/08/2018

Udało się :-) 

Po raz kolejny dzięki wielu NIESAMOWITYM, DOBRYM I BEZINTERESOWNYM (MOIM) ANIOŁOM UDAŁO SIĘ!!!

5 września jadę na siódmą iniekcję komórek macierzystych!!!

Trzymajcie kciuki!!!

Pozdrawiam serdecznie i bardzo, bardzo dziękuję!!!


5-7.09.2018

Siódme podanie komórek macierzystych :-) 

Testy wysiłkowe pokazały, że ręce Filipa się wzmocniły natomiast nogi osłabły jednak w mojej ocenie nijak ma się to do postępów Filipa ponieważ coraz dłuższe dystanse przejdzie przy pomocy balkonika. Kule również przestały Go przerażać i coraz lepiej - krok po kroku - idzie do przodu. Bardzo WSZYSTKIM dziękujemy za pomoc!!!


Kolejne podanie grudzień 2018 r. i kolejne pytanie: czy się uda???


24/05/2019

Długo u nas była cisza, ale nie dlatego, że nic się nie działo a wręcz przeciwnie - działo się tyle, że brakowało czasu...
Zaczynamy od najświeższych informacji:-)
Wczoraj byliśmy na kontroli u naszej CUDOWNEJ Pani Doktor w Klinice w Zakopanem. Jest DOBRZE!!! Nic złego się nie dzieje:-) widomo rehabilitacja musi trwać, ale żadnych nowych zwyrodnień czy zwichnięć nie ma:-)
Reasumując - dalej robimy swoje a będzie dobrze.
Kolejna kontrola za 2-3 lata:-) 😍👍
Następna dobra wiadomość: Filippo zdał wszystkie 3 egzaminy zawodowe i zdobył tytuł: TECHNIKA CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH!!! 😍👍💻💽😁
Matura też za nami 😟 co prawda na wyniki matur pisemnych musimy poczekać do 4 lipca, ale zarówno j. polski jak i j. angielski ustny Filip ZDAŁ!!!
Pozdrawiamy:-) i BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!!!

19/12/2019

Witamy wszystkich serdecznie!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu:

Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy.

Wszelkiej pomyślności w Nowym 2020 Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.

Korzystając z okazji bardzo dziękujemy za wsparcie, które otrzymaliśmy, za ciepłe słowa i trzymane kciuki!!

Dziękujemy, że jesteście!!!

Dobra wiadomość - jutro przyjeżdża nowy wózek dla Filipa :-) 

Pozdrawiamy

Filip z mamą


Covid-19 mocno pokrzyżował nasze plany i założenia jednak nie poddajemy się i wracamy do boju :-) Przez całą obecną sytuacje związaną z  pandemią i przez zamknięcie rehabilitacji stan Filipa się pogorszył. Mimo, że ćwiczyliśmy w miarę swoich możliwości w domu napięcie mięśniowe bardzo wzrosło, w tej chwili nie jest wstanie chodzić przy balkoniku. Jeszcze nie tak dawno po domu poruszał się samodzielnie (przy balkoniku) teraz jest tylko wózek lub moja pomoc.

Konsultując sytuacje Filipa z lekarzem oraz fizjoterapeutą doszliśmy do wniosku, że aby mu pomóc musimy rozpocząć iniekcje komórek macierzystych.

Filip dwa lata temu miał ostatnie podanie komórek macierzystych i po tej terapii było dużo lepiej.Poprawił się nie tylko stan fizyczny ale i psychiczny. Samodzielnie(przy pomocy balkonika) się poruszał, wózek inwalidzki stosowaliśmy tylko do wyjść na zewnątrz, poprawiła się koordynacja wzrokowo – ruchowa, koncentracja ale co najważniejsze spastyka ustąpiła w ok 70 – 80 %. Zaczął żyć bez bólu. Teraz napięcie mięśniowe oraz towarzyszący ból jest Jego codziennością.

Propozycją lekarza jest abyśmy podali dwie iniekcje. Pierwsza „uwolni” mięśnie i po 6 tygodniach druga iniekcja, która utrwali pierwszy efekt, resztę spróbujemy wypracować przy pomocy fizjoterapeuty.

Koszt jednej iniekcji to kwota ok 23000 zł

Filip zasługuję na to aby chodzić, proszę mi wierzyć, że jest naprawdę wyjątkowym i inteligentnym Młodym Chłopakiem. Jego walka o sprawność, determinacja i upór jest niesamowita.

23.05.2022 r. po długiej przerwie Młody rozpoczął rehabilitacje :-) 

Z góry bardzo dziękuję za okazane zrozumienie i pomoc.

Dzisiaj się chwalimy :-) Po 3 tygodniach intensywnej rehabilitacji postępy nas MEGA zaskoczyły :-) 

i Lokomat 

3 marca 2023 r. otrzymaliśmy wiadomość, która w pierwszym odruchu wywołała euforię dopiero później "realne" spojrzenie... Filip po kilku latach starań dostał się na terapię w USA.

Jak Państwo wiecie korzystaliśmy z wielu form terapii, można powiedzieć, że lata spędziliśmy w różnych ośrodkach rehabilitacyjnych, próbowaliśmy nowości i „wędrowaliśmy” po świecie. Jednak oprócz rehabilitacji ruchowej to właśnie delfinoterapia skradła nasze serca.

Widzieliśmy jak pozytywnie terapia z delfinami wpływa na zdrowie Filipa zarówno fizyczne jak i psychiczne. 

Co zmieniło się w trakcie i po delfinoterapii?

– Najważniejsze dla nas było to, że „zaskoczyła” ;-) koordynacja wzrokowo-ruchowa, było to coś niesamowitego bo przez wiele lat próbowaliśmy tego nauczyć Filipa a tu nagle z dnia na dzień...mamy to!

– Poprawiła się zdolność przyswajania wiedzy i możliwość skupienia.

– Filip miał zdiagnozowaną skoliozę i kwalifikował się do operacji jednak po delfinoterapii i oczywiście rehabilitacji ruchowej Jego postawa zmieniła się. Na początku nie potrafiliśmy ocenić zmiany bo nawet nie przypuszczaliśmy, że może to aż tak wpłynąć na sferę ruchową jednak dzisiaj jest na pograniczu wady postawy.

– Znacznie zmniejszyło się napięcie mięśniowe (spastyka) zarówno w rękach jak i nogach (co niestety bardzo nasiliło się w trakcie pandemii).

– Pewniej zaczął korzystać z balkonika i pokonywał coraz dłuższe trasy. Wózek inwalidzki zaczęliśmy stosować tylko w wyjazdach.

– Co dla nas było ogromnym zaskoczeniem i niezmiernie ważną sprawą to to, że częstotliwość i intensywność stanów depresyjnych zmniejszyła się. Filip w wieku 10-ciu lat miał pierwszą depresje pooperacyjną i od tamtego czasu przynajmniej dwa razy w roku dopadał Go stan depresyjny. 

Dlatego po pierwszej terapii z delfinami w 2015 r stwierdziliśmy, że stan Filipa znacznie się poprawił i warto ją kontynuować! Byliśmy bardzo szczęśliwi, kiedy w 2016 r. udało nam się wyjechać po raz drugi.

Teraz w 2023 r. IDC wyznaczyło mam termin na 26.06 do 7.07 jednak koszt to przeszło 60000 zł :-(

08/05/2023

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o zmianie terminu terapii :-( 

Mamy rozpocząć terapię 29 maja do 9 czerwca

Bardzo prosimy o pomoc

7/11/2023

W czerwcu obiecałam przesłać informacje o pobycie na terapii w USA - mamy listopad :-( nie wiem kiedy ten czas zleciał.

Przepraszam i dziękuję bardzo za empatię i ogromną pomoc jaką otrzymaliśmy kiedy okazało się, że nasz lot został odwołany.

Z całego serca Państwu DZIĘKUJĘ!!!

Na teraz BOMBA ;-)

postępy Filipa w ostatnim czasie 

14/12/2023

Właśnie sobie uświadomiłam, że zbiórka Filipa ma już 7 lat!!!

Dziękujemy Państwu bardzo za poświęcony czas, uwagę, okazane zainteresowanie oraz empatię, bo przecież nie znacie Filipa osobiście a jednak w jakiś sposób stał się Państwu bliski. Dziękujemy za pomoc i słowa otuchy, wsparcia :-) 

Między innymi dzięki Państwu przez te wszystkie lata się nie poddałam a Filip  na rehabilitacji dawał zawsze z siebie 110%

Zbliżają się Święta i kończy się już 2023 r. z tej okazji życzymy Państwu wszystkiego NAJLEPSZEGO!!! Zdrowia, spokoju, spełnienia marzeń nawet tych najskrytszych, schowanych głęboko w sercu.

Filip Nowy 2024 Rok zacznie intensywnie :-) już 2 stycznia będzie na turnusie rehabilitacyjnym w Zabajce :-) 


Zabajka styczeń 2024

Kolejny etap - 2 kwietnia 2024


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Filip Dragon Maliszewski - awatar

  Filip Dragon Maliszewski

  11.07.2024
  11.07.2024

  26 lat temu moje życie zmieniło się na zawsze...
  już nic nigdy nie było takie same...
  Filip
  11.07.1998 r.
  godz. 5.24
  waga 1450 g
  długość 42 cm

  Zdjęcie aktualizacji 146 626

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.07.2024
  12.07.2024

  Brawo Filipie !!! Wyrazy podziwu dla Ciebie i dla Mamy !!!

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  25.06.2024
  25.06.2024

  Postępy, jakie robi Filip są zachwycające. Brawa dla Niego i dla Mamy! Za wytrwałość i determinację. Dużo szczęścia dla Was!

 • Anna - awatar

  Anna

  28.03.2024
  28.03.2024

  Kochani wszystkiego dobrego, nie tylko w święta, ale i na co dzień :))

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  18.12.2023
  18.12.2023

  Wszystkiego dobrego na Święta dla Was!

  • Filip Dragon Maliszewski - awatar

   Filip Dragon Maliszewski - Organizator zbiórki

   21.12.2023
   21.12.2023

   Dziękujemy bardzo :-) Również życzymy wszystkiego dobrego! Pozdrawiamy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.06.2023
  14.06.2023

  Powodzenia dla Filipa i spokoju dla Mamy <3

  • Filip Dragon Maliszewski - awatar

   Filip Dragon Maliszewski - Organizator zbiórki

   15.06.2023
   15.06.2023

   Dziękujemy bardzo! Spokój powolutku odzyskujemy, ale jak już będziemy w domu to na 100%

224 333 zł  z 280 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 449 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Filip Dragon Maliszewski - awatar

Filip Dragon Maliszewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 449

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
12
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Hanna - awatar
Hanna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij