Zbiórka II rok na studiach koreańskich - miniaturka zdjęcia

II rok na studiach koreańskich

Zbiórka II rok na studiach koreańskich - zdjęcie główne

II rok na studiach koreańskich

0 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Paulina Nowak - awatar

Paulina Nowak

Organizator zbiórki

Mam na imię Paulina, mam 21 lat. Do niedawna w moim życiu był głównie sport - trenowałam kajakarstwo. W gimnazjum i szkole średniej poswiecalam 4 godziny dziennie na treningi, a na obozach przygotowywawczych spędzałam 3/4 roku. Niestety wypadek, w którym potrącił mnie samochód sprawił, że moja kariera kajakarki się zakończyła. Jednak nie odeszłam od sportu - obecnie pływam dla Uniwersytetu, myśle o spróbowaniu swoich sił w triathlonie, a moją pasją jest Ratownictwo Wodne. Tak, oprócz pracy, to również sport :) Mam za sobą już trzy sezony nad morzem, a w okresie zimowym pracuje na basenie. 

Zawsze marzylam o tym, by oprócz hobby, które chciałabym rozwijać, w przyszłości być też wykształconą kobietą. Studiuję dwa kierunki. Kończę obecnie kolejny rok na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu z dobrymi wynikami, niestety minimalnie brakującymi do uzyskania stypendium (0,2 do średniej stypendialnej!). Drugim z moich kierunków jest filologia koreańska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na filologii koreańskiej, oprócz języka koreanskiego, uczymy się także o koreańskiej kulturze, historii, ale obowiązuje nas również język chiński. Jest to kierunek w trybie wieczorowym, ponieważ wymiar godzin tak wymagajacej filologii nie pozwoliłby mi na łączenie dwóch studiów dziennych na raz. Co za tym idzie- owe studia są płatne. Opłata semestralna wynosi 2750zł, co w formie ratalnej daje 687,50zł miesięcznie. Przy moim obecnym trybie życia - tj. dwóch kierunkach, co wiąże się z pobytem na uczelni od rana do godzin wieczornych, ciężko jest zarobić na opłaty za studia. Na prace zostają mi tylko weekendy, a muszę też znaleźć czas na naukę, pisanie prac i przygotowanie do zaliczeń, egzaminów. Nie mówiąc już o treningach czy spotkaniach ze znajomymi, bo to graniczy z cudem. 

Jestem po moim pierwszym takim roku, okazał się być bardzo ciężki. Wszystkie swoje oszczędności wydałam na studia koreańskie i nie chciałabym ich porzucać, skoro zaszłam już tak daleko, poświęciłam tyle czasu na naukę i zainwestowałam w nie taką sumę. Moich rodziców niestety nie stać, by opłacali mi studia. Dlatego chciałabym prosić Was o pomoc i wsparcie w mojej dalszej drodze przez studia. Chciałabym mieć możliwość kontynuacji filologii koreańskiej, która może być rewelacyjnym startem w przyszłość. 

Kazdemu, który przyczyni się do mojego rozwoju i wesprze szansę na dalsze kształcenie - serdecznie dziękuje!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Paulina Nowak - awatar

Paulina Nowak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij