Filmowiec wielu kontynentów

280 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Filmowe Życiorysy PL - awatar

Filmowe Życiorysy PL

Organizator zbiórki

Ryszard Piasek odszedł ponad rok temu, odeszła z nim też pewna epoka?

Powstało ponad 120 filmów z różnych zakątków świata, a o Nim nie ma ani jednego. 

DR RYSIU PIASEK (R.I.P. 2022) wspaniały filmowiec, podróżnik, dobry człowiek. Wielki patriota, człowiek prawy, pełen zasad moralnych. Zawsze blisko ludzi, blisko wydarzeń, pełen troski o dobro Polski i ludzi. Mawiał, że aby pokazać obcą kulturę, trzeba dotknąć problemów zwykłych ludzi, poznać miejsca w których żyją, pracują.

ZBIERAMY NA PRODUKCJĘ FILMU, PREMIERĘ W KINIE I WIELOKROTNĄ EMISJĘ W TV TRWAM. Jesteśmy zespołem ludzi o ogromnym medialnym doświadczeniu. Nasze prod. mają charakter: misyjny, patriotyczny, historyczny, edukacyjny.

Nasza strona http://filmowezyciorysy.pl/

Był aktywnym uczestnikiem wszystkich ważnych wydarzeń patriotycznych, narodowych

W dokonaniach filmowych Ryszarda Piaska wyróżnić można trzy podstawowe nurty: podróżniczo-przyrodniczy, historyczny oraz misyjny. 

Fotografią zajmował się od najmłodszych lat. Pierwszy projektor do wyświetlania slajdów zbudował gdy był w 5-tej klasie szkoły podstawowej.

Po studiach na Politechnice Poznańskiej kończy drugie , w zakresie nauk społecznych, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tam spotyka ówczesnego kardynała Karola Wojtyłę, który prowadził na KULu Seminarium z Etyki. Jednocześnie pracuje w Instytucie Fizyki na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej, a potem w Instytucie Fizyki Molekularnej PAN. Wreszcie, po latach, udaje mu się połączyć zainteresowania techniczne z humanistycznymi w Zakładzie Nowych Technik Kształcenia Politechniki Poznańskiej. Tutaj też zaczyna zawodowo zajmować się filmem dydaktycznym i naukowym.

Pogłębienie studiów ma miejsce na seminarium doktoranckim KUL oraz podczas rocznego stypendium naukowego w Paryżu.

Realizacja dawnych marzeń przychodzi wraz z powołaniem do życia własnego studia filmowego w roku 1986. Początkowo były filmy naukowe i dydaktyczne, potem przyszły zamówienia od miast oraz miasteczek, głównie z terenu Wielkopolski.

Od początków lat 90-tych rozpoczynają się wyjazdy z kamerą w "bliższy i coraz dalszy świat". Reżyser odwiedził z kamerą filmową polskich misjonarzy w różnych, często bardzo odległych, zakątkach świata.

Owocem wyjazdów stają się liczne filmy dokumentalne i reportaże. Coraz częściej też powstają całe serie filmowe, jak np.: "Z kamerą przez Amerykę", "Stolice i Metropolie Świata", "Skarby Ziemi Świętej", "Na drogach i bezdrożach Afryki", "Śladami Wspaniałej Przeszłości", "Misje Polskie w Świecie".

W swych podróżach Ryszard Piasek miał - okazję i zaszczyt - jak mówi, spotykać takich ludzi jak Matka Teresa z Kalkuty, Ojciec Marian Żelazek (Puri, Indie), Kardynał Adam Kozłowiecki (Mpunde, Zambia) czy Dr Wanda Błeńska (Buluba, Uganda). 

O nich też powstały filmy dokumentalne: "Kalkuta, miasto Matki Teresy", "Misjonarz", "Kardynał w buszu", "W sercu Afryki", "Pożegnanie z Ugandą" czy "Dokta".

Realizując filmy  zawsze pokazywał ich trwałość w naszej kulturze, historii  np. filmy o”Bitwa pod Orszą”, „Bitwa pod Kłuszynem”  realizował na ul. Orszańskiej i Kłuszyńskiej w Poznaniu, aby widzom, w tym mieszkańcom tych ulic pokazać wielkość naszej historii, bohaterstwo polskiego oręża.

Jego wędrówki zaprowadził go nawet do Jana Pawła II.

Osoby, które spotykał na swojej drodze zawsze były wyjątkowe.

Nagrywał ich życie, potem wydawał na DVD, a i TVP często sięgała po te filmy.

Zostawił duże dziedzictwo filmowych historii, opisów świata, które nie może odejść zapomniane!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
280 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Filmowe Życiorysy PL - awatar

Filmowe Życiorysy PL

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7

Jakub Marciniak - awatar
Jakub Marciniak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
na film o naszym poznańskim Tony Haliku - awatar
na film o naszym poznańskim Tony Haliku
50
Tadeusz S. - awatar
Tadeusz S.
100
Wiktoria - awatar
Wiktoria
20
Michał Kubiak - awatar
Michał Kubiak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij