Powołany 2 - FILM

276 202 zł  z 320 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 985 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany - awatar

FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany

Organizator zbiórki

II część kampanii crowdfounding'owej na powstanie filmu "Powołany 2"
"Powołany 2” to powstająca druga część filmu „Powołany”, który dotarł do milionów widzów! Zdecydowaliśmy się na jego kontynuację, ale w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem film będzie koncentrował się na odkryciu sensu życia i indywidualnym powołaniu każdego człowieka. Będzie odpowiadał na aktualne załamanie wartości w społeczeństwie i odpływie wiernych z Kościoła.

Scenariusz opowiada o ciekawym spotkaniu księdza z grupą młodzieży które staje się lekcją życia dla obydwu stron. Mocna wymiana zdań i poglądów prowokuje widza do zweryfikowania swojej perspektywy na sens życia. W głównych rolach zobaczymy uznanych Polskich aktorów. W warstwie dokumentalnej, pokażemy unikatowe historie osób, które w spektakularny sposób przemieniły swoje życie. To dokument fabularyzowany, który będzie pełen wzruszeń i unikalnych świadectw, w których każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie.

Aby go stworzyć potrzebujemy Twojej pomocy!

Opis projektu

"Powołany 2” to powstający dokument fabularyzowany opowiadający o miłości i mocy Bożej ukazującej sens życia i indywidualne powołanie każdego z nas.

Przedstawimy w nim unikatowe historie ludzi, którzy doświadczyli wyjątkowego spotkania z żywym Bogiem. Ten moment odmienił ich życie i zmienił perspektywę postrzegania świata. Filmowy obraz będzie wprowadzał w tajemnicę złożenia w nas przez Boga szczególnego daru, którym jest osobiste powołanie. Film będzie dotykał najważniejszych kwestii, z którymi dziś konfrontują się ludzie.

Dlaczego chcemy zrealizować ten projekt?

Widzimy wielkie załamanie wartości w społeczeństwie i zniszczony autorytet Kościoła, w którym przejawia się sam Bóg. Na skutek pandemii i jej konsekwencji wiele osób utraciło sens życia. W kościele notowany jest odpływ wiernych na niespotykaną dotąd skalę. Nie można przejść obojętnie wobec tak wielkiej transformacji społeczeństwa. Ta kwestia dotyczy w szczególności ludzi młodych, którzy wpadają w błędne koleje losu bez przyszłości. Tylko zeszłym roku z lekcji religii wypisało się 46% młodzieży. W tym roku już 50%. Utrata wartości jest problemem globalnym, dlatego film znów zostanie przetłumaczony na 5 języków, tak żeby mógł zostać odebrany przez jak największą ilość widzów. Istnieje ogromną potrzeba zrealizowania filmu, który na nowo pokaże wielu ludziom sens życia i indywidualne powołanie jakie złożył w ich sercach Bóg. „Powołany 2” ma na celu przybliżyć ludzi do Boga a w następstwie zmianę stylu życia, na taki który będzie przepełniony miłością i szacunkiem do drugiego człowieka. W filmie pokazujemy historie ludzi, których życie było pozbawione Boga oraz do czego je doprowadziło. W każdej z pokazanych historii widz może odnaleźć cząstkę siebie i skonfrontować ze swoim życiem. Chcemy, żeby ten film dotarł do ludzi wierzących jak i niewierzących. Żeby był iskrą zapalającą osobową relację z Bogiem u tych, którzy ją utracili lub jej nigdy nie szukali. Ten film będzie dedykowany dla każdego człowieka.

Kampania

Kampania crowdfundingowa do filmu „Powołany 2” będzie prowadzona w dwóch etapach. Pierwszy etap wymaga zebrania środków w wysokości 170 000 zł na pokrycie kosztów związanych z rejestracją unikatowych świadectw a następnie ich fabularyzacją. Drugi etap kampanii na kwotę 150 000 zł będzie przeznaczony na realizację warstwy fabularnej. W trakcie realizacji projektu będziemy także próbować pozyskać środki od firm i instytucji, co pomoże nam pokryć koszty prac postprodukcyjnych i pomyślne doprowadzenie dzieła do pełnej finalizacji i premiery. Zapraszamy Cię do zostania współtwórcą filmu „Powołany 2”!


Cel

Środki zebrane podczas II etapu kampanii crowdfundingowej zostaną przeznaczone na prace postprodukcyjne takie jak: 

 • montaż filmu

 • udźwiękowienie

 • skomponowanie muzyki

 • kolor korekcja

 • efekty specjalne

 • promocję


Autor / zespół projektowy

Janek Sobierajski, Andrzej Kocuba i ks. Piotr Śliżewski - jesteśmy autorami uznanego filmu „Powołany”, który jest dostępny za darmo na platformie Youtube. Głosimy Dobrą Nowinę za pomocą różnych form video. Od kilku lat wspólnie realizujemy produkcje, które niosą ponadczasowe wartości. Warsztat filmowy zdobywaliśmy na planach filmowych, w telewizji oraz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Na co dzień pracujemy w branży filmowo-telewizyjnej. Na przestrzeni ostatnich lat byliśmy zapraszani do współtworzenia największych Polskich produkcji filmowych opartych na wartościach chrześcijańskich, takich jak:

 • „Czyściec” reż. Michał Kondrat,

 • „Miłość i miłosierdzie” reż. Michał Kondrat,

 • „Proroctwo” prod. Fundacja Św. Filomeny,

 • „Dwie Korony” reż. Michał Kondrat,

 • „Kim jest dla mnie Maryja” reż. Piotr Śliżewski,

 • „Matteo” reż. Michał Kondrat.

Zrealizowaliśmy setki form wideo promujących nieprzemijające wartości, w tym kampanie ogólnopolskie jak np. „Małżeństwo – droga naszego życia” dla Fundacji Mamy i Taty docierając do milionów widzów.

Nagrody

Każda wpłata jest dla nas niezwykle cenna. Dzięki Twojemu wsparciu jeszcze w tym roku zaczniemy realizację warstwy dokumentalnej. W intencji wszystkich darczyńców będzie odprawiana co miesiąc Eucharystia.

Nagrody dla darczyńców prywatnych:

#1 -  100 zł. lub więcej - nazwisko darczyńcy zostanie umieszczone na końcu filmu. Bez limitu.

#2 - 500 zł. lub więcej - nazwisko darczyńcy na końcu filmu, film "Powołany" w limitowanej wersji płyt DVD. Bez limitu.

#3 - 1000 zł. lub więcej - nazwisko darczyńcy na końcu filmu, film "Powołany" w limitowanej wersji płyt DVD oraz zaproszenie na uroczystą premierę filmu. Limit 100.

Nagrody i lokowanie dla firm:

Nazwisko darczyńcy zostanie umieszczone na końcu filmu. Bez limitu.

#1 - PARTNER - 5 000 zł. lub więcej - logotyp filmu na końcu filmu oraz na plakacie w sekcji „Partnerzy filmu” oraz 2 bilety na uroczystą premierę filmu.

#2 - SPONSOR - 15 000 zł. lub więcej - logotyp filmu na początku filmu oraz na plakacie w sekcji „Sponsorzy filmu” oraz 4 bilety na uroczystą premierę filmu.

#3 - MECENAS - 30 000 zł. lub więcej - logotyp filmu na początku filmu oraz na plakacie w sekcji „Mecenasi filmu” oraz 8 biletów na uroczystą premierę filmu.

W celu otrzymania nagród prosimy o poprawne wypełnianie formularzy z danymi kontaktowymi.


Zaproszenie

Aby stworzyć film potrzebujemy Twojego wsparcia. Nie damy rady zrealizować tak wielkiego projektu o własnych siłach. Dodatkowo zdajemy sobie sprawę, że startujemy w bardzo trudnym czasie. Nie zniknęły jeszcze skutki pandemii a już dotykają nas kolejne tragedie jak wojna w Ukrainie czy rosnąca inflacja. Wiemy jednak, że czasy są takie jacy są ludzie. Twoje dobre serce jest w stanie przemienić kolejne. Wspierając film „Powołany 2” przyczynisz się do realnej zmiany w postrzeganiu życia milionów ludzi na całym świecie. Przyszłość społeczeństwa, w którym przyjdzie nam żyć zaczyna się już dziś. Nie bądźmy obojętni na tą wielką transformację, która dokonuje się na naszych oczach. Jesteśmy w stanie wyjść jej naprzeciw!


Zostań współtwórcą filmu i przyczyń się do wielkiej przemiany! Udało się to poprzez film „Powołany”. Teraz czas na „Powołany 2”!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany - awatar

  FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany

  23.10.2023
  23.10.2023

  Drodzy Przyjaciele filmu "Powołany 2"!

  Pragniemy podzielić się Wami fantastycznymi nowinami. które są wynikiem Waszego niesamowitego wsparcia. Dzięki Wam udało nam się zrealizować wszystkie dni zdjęciowe do filmu "Powołany 2"! To było 22 intensywne dni kręcenia scen dokumentalnych i 5 dni fabularnych, które wpiszą się na trwałe w historię polskiego kina. Ten film to wyjątkowe połączenie inspirujących historii z filmową warstwą fabularną, do której dołączyło grono wybitnych polskich aktorów. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za Waszą pomoc, która sprawiła, że nasz projekt stał się rzeczywistością.

  To będzie pierwszy taki film w historii Polskiego kina! Rozpoczęliśmy już etap postprodukcji i odbyliśmy pierwsze wewnętrzne pokazy kolaudacyjne filmu. Zaprezentowaliśmy go też dystrybutorom kinowym. I mamy fantastyczną wiadomość do podzielenia się z Wami – film zrobił na nich ogromne wrażenie. Padło stwierdzenie o tym, że film zasługuje zdecydowanie na ekrany kinowe - zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy z jednym z dystrybutorów!


  Jeśli macie w pamięci pierwszą część "Powołanego", to pamiętacie, jak razem rozpoczęliśmy tworzenie tej historii. W zaledwie kilka dni od premiery stała się ona hitem Polskiego Internetu. Teraz kontynuujemy tę niezwykłą podróż, prowadząc nas na ekrany kinowe w całej Polsce.

  Stajemy przed wielkim wyzwaniem i jednocześnie ogromną szansą pokazania milionom ludzi filmu, który niesie ze sobą ponadczasowe wartości. Aby to zrobić, potrzebujemy Waszego wsparcia!"

  Jednak przed nami jeszcze wiele pracy. "Powołany 2" musi trafić do dystrybutora na początku grudnia, a pozostało jeszcze wiele do zrobienia – cały dźwięk, muzyka, kolor korekcja, animacje i efekty specjalne. To także ogromna kampania promocyjna. Sami nie zrealizujemy takiego wyzwania, dlatego zwracamy się ponownie do Was z gorącą prośbą o pomoc na tym ostatnim etapie.

  Do zakończenia naszej kampanii zbierania funduszy pozostało tylko kilka miesięcy, a koszty, które mamy do pokrycia, wynoszą blisko 100 000 zł. Zapraszamy Was do włączenia się w ten projekt, który tworzymy razem.

  Nasze poprzednie filmy pokazały, że mają one realny wpływ na kreowanie rzeczywistości wokół nas. Dzięki Waszemu wsparciu dotknęliśmy serc tysięcy widzów. Wasze wsparcie jest niezastąpione, ponieważ razem kreujemy przyszłość, w jakiej przyszło nam żyć.

  Zapraszamy Was kochani do ponownego wsparcia na finale produkcji. Pozostało już niewiele czasu, a koszty są ogromne. Jednak razem jesteśmy w stanie sprostać temu wyzwaniu.

  Zadziałajmy wspólnie jako wielka rodzina filmu "Powołany 2" i wspólnie twórzmy coś wyjątkowego. Dziękujemy za Wasze wsparcie i za to, że jesteście z nami na tej niesamowitej drodze tworzenia "Powołanego 2".

  Wspólnie jesteśmy w stanie osiągnąć to wyzwanie.

  Zapraszamy Was do obejrzenia materiału zza kulis powstawania filmu, przygotowanego przez Studio Raban, program Telewizji Polskiej: https://youtu.be/_VogvkF9OWk?si=GLHBayzsDuEWE1Le&t=73

Komentarze


 • Alicja - awatar

  Alicja

  12.11.2023
  12.11.2023

  Na chwałę Bożą i pożytek dla ludzi

 • Iwona - awatar

  Iwona

  11.11.2023
  11.11.2023

  Niech Bóg błogosławi, a Matka Najświętsza ukryje w Swoim Niepokalanym Sercu 🙏

 • Beata Brodowicz - awatar

  Beata Brodowicz

  11.11.2023
  11.11.2023

  Wspaniały projekt, wspieram całym sercem i modlitwą.

 • Joanna Antonina Milik - awatar

  Joanna Antonina Milik

  11.11.2023
  11.11.2023

  Niech Wam Bóg błogosławi i Matka Najświętsza wspiera.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.11.2023
  05.11.2023

  Niech Wam Bóg błogosławi

276 202 zł  z 320 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 985 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany - awatar

FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 985

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Rozalska - awatar
Anna Rozalska
100
Edyta Świetlik - awatar
Edyta Świetlik
50
Ewelina Zinczuk - awatar
Ewelina Zinczuk
20
Krzysztof wasikewski - awatar
Krzysztof wasikewski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
600
Joanna Mirowska - awatar
Joanna Mirowska
101

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij