Powołany 2 - FILM

72 400 zł  z 170 000 zł (Cel)
Wpłaciło 716 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany - awatar

FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany

Organizator zbiórki

"Powołany 2” to powstająca druga część filmu „Powołany”, który dotarł do milionów widzów! Zdecydowaliśmy się na jego kontynuację, ale w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem film będzie koncentrował się na odkryciu sensu życia i indywidualnym powołaniu każdego człowieka. Będzie odpowiadał na aktualne załamanie wartości w społeczeństwie i odpływie wiernych z Kościoła.
Scenariusz opowiada o ciekawym spotkaniu księdza z grupą młodzieży które staje się lekcją życia dla obydwu stron. Mocna wymiana zdań i poglądów prowokuje widza do zweryfikowania swojej perspektywy na sens życia. W głównych rolach zobaczymy uznanych Polskich aktorów. W warstwie dokumentalnej, pokażemy unikatowe historie osób, które w spektakularny sposób przemieniły swoje życie. To dokument fabularyzowany, który będzie pełen wzruszeń i unikalnych świadectw, w których każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie.

Aby go stworzyć potrzebujemy Twojej pomocy!

Opis projektu

"Powołany 2” to powstający dokument fabularyzowany opowiadający o miłości i mocy Bożej ukazującej sens życia i indywidualne powołanie każdego z nas.

Przedstawimy w nim unikatowe historie ludzi, którzy doświadczyli wyjątkowego spotkania z żywym Bogiem. Ten moment odmienił ich życie i zmienił perspektywę postrzegania świata. Filmowy obraz będzie wprowadzał w tajemnicę złożenia w nas przez Boga szczególnego daru, którym jest osobiste powołanie. Film będzie dotykał najważniejszych kwestii, z którymi dziś konfrontują się ludzie.

Dlaczego chcemy zrealizować ten projekt?

Widzimy wielkie załamanie wartości w społeczeństwie i zniszczony autorytet Kościoła, w którym przejawia się sam Bóg. Na skutek pandemii i jej konsekwencji wiele osób utraciło sens życia. W kościele notowany jest odpływ wiernych na niespotykaną dotąd skalę. Nie można przejść obojętnie wobec tak wielkiej transformacji społeczeństwa. Ta kwestia dotyczy w szczególności ludzi młodych, którzy wpadają w błędne koleje losu bez przyszłości. Tylko zeszłym roku z lekcji religii wypisało się 46% młodzieży. W tym roku już 50%. Utrata wartości jest problemem globalnym, dlatego film znów zostanie przetłumaczony na 5 języków, tak żeby mógł zostać odebrany przez jak największą ilość widzów. Istnieje ogromną potrzeba zrealizowania filmu, który na nowo pokaże wielu ludziom sens życia i indywidualne powołanie jakie złożył w ich sercach Bóg. „Powołany 2” ma na celu przybliżyć ludzi do Boga a w następstwie zmianę stylu życia, na taki który będzie przepełniony miłością i szacunkiem do drugiego człowieka. W filmie pokazujemy historie ludzi, których życie było pozbawione Boga oraz do czego je doprowadziło. W każdej z pokazanych historii widz może odnaleźć cząstkę siebie i skonfrontować ze swoim życiem. Chcemy, żeby ten film dotarł do ludzi wierzących jak i niewierzących. Żeby był iskrą zapalającą osobową relację z Bogiem u tych, którzy ją utracili lub jej nigdy nie szukali. Ten film będzie dedykowany dla każdego człowieka.

Kampania

Kampania crowdfundingowa do filmu „Powołany 2” będzie prowadzona w dwóch etapach. Pierwszy etap wymaga zebrania środków w wysokości 170 000 zł na pokrycie kosztów związanych z rejestracją unikatowych świadectw a następnie ich fabularyzacją. Drugi etap kampanii na kwotę 140 000 zł będzie przeznaczony na realizację warstwy fabularnej. W trakcie realizacji projektu będziemy także próbować pozyskać środki od firm i instytucji, co pomoże nam pokryć koszty prac postprodukcyjnych i pomyślne doprowadzenie dzieła do pełnej finalizacji i premiery. Zapraszamy Cię do zostania współtwórcą filmu „Powołany 2”!


Cel

Środki zebrane podczas I etapu kampanii crowdfundingowej zostaną przeznaczone na prace produkcyjne takie jak: 

 • rejestracja i fabularyzacja wyselekcjonowanych świadectw

 • opłacenie kosztów prac ekipy filmowej

 • pokrycie kosztów wynajmu sprzętu filmowego i studia nagraniowego

 • opłacenie logistyki i zakwaterowania


Autor / zespół projektowy

Janek Sobierajski, Andrzej Kocuba i ks. Piotr Śliżewski - jesteśmy autorami uznanego filmu „Powołany”, który jest dostępny za darmo na platformie Youtube. Głosimy Dobrą Nowinę za pomocą różnych form video. Od kilku lat wspólnie realizujemy produkcje, które niosą ponadczasowe wartości. Warsztat filmowy zdobywaliśmy na planach filmowych, w telewizji oraz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Na co dzień pracujemy w branży filmowo-telewizyjnej. Na przestrzeni ostatnich lat byliśmy zapraszani do współtworzenia największych Polskich produkcji filmowych opartych na wartościach chrześcijańskich, takich jak:

 • „Czyściec” reż. Michał Kondrat,

 • „Miłość i miłosierdzie” reż. Michał Kondrat,

 • „Proroctwo” prod. Fundacja Św. Filomeny,

 • „Dwie Korony” reż. Michał Kondrat,

 • „Kim jest dla mnie Maryja” reż. Piotr Śliżewski,

 • „Matteo” reż. Michał Kondrat.

Zrealizowaliśmy setki form wideo promujących nieprzemijające wartości, w tym kampanie ogólnopolskie jak np. „Małżeństwo – droga naszego życia” dla Fundacji Mamy i Taty docierając do milionów widzów.

Nagrody

Każda wpłata jest dla nas niezwykle cenna. Dzięki Twojemu wsparciu jeszcze w tym roku zaczniemy realizację warstwy dokumentalnej. W intencji wszystkich darczyńców będzie odprawiana co miesiąc Eucharystia.

Nagrody dla darczyńców prywatnych:

#1 -  100 zł. lub więcej - nazwisko darczyńcy zostanie umieszczone na końcu filmu. Bez limitu.

#2 - 500 zł. lub więcej - nazwisko darczyńcy na końcu filmu, film "Powołany" w limitowanej wersji płyt Blu-ray lub DVD. Bez limitu.

#3 - 1000 zł. lub więcej - nazwisko darczyńcy na końcu filmu, film "Powołany" w limitowanej wersji płyt DVD oraz zaproszenie na uroczystą premierę filmu. Limit 100.

Nagrody i lokowanie dla firm:

Nazwisko darczyńcy zostanie umieszczone na końcu filmu. Bez limitu.

#1 - PARTNER - 5 000 zł. lub więcej - logotyp filmu na końcu filmu oraz na plakacie w sekcji „Partnerzy filmu” oraz 2 bilety na uroczystą premierę filmu.

#2 - SPONSOR - 10 000 zł. lub więcej - logotyp filmu na początku filmu oraz na plakacie w sekcji „Sponsorzy filmu” oraz 4 bilety na uroczystą premierę filmu.

#3 - MECENAS - 25 000 zł. lub więcej - logotyp filmu na początku filmu oraz na plakacie w sekcji „Mecenasi filmu” oraz 8 biletów na uroczystą premierę filmu.

W celu otrzymania nagród prosimy o poprawne wypełnianie formularzy z danymi kontaktowymi.


Zaproszenie

Aby stworzyć film potrzebujemy Twojego wsparcia. Nie damy rady zrealizować tak wielkiego projektu o własnych siłach. Dodatkowo zdajemy sobie sprawę, że startujemy w bardzo trudnym czasie. Nie zniknęły jeszcze skutki pandemii a już dotykają nas kolejne tragedie jak wojna w Ukrainie czy rosnąca inflacja. Wiemy jednak, że czasy są takie jacy są ludzie. Twoje dobre serce jest w stanie przemienić kolejne. Wspierając film „Powołany 2” przyczynisz się do realnej zmiany w postrzeganiu życia milionów ludzi na całym świecie. Przyszłość społeczeństwa w którym przyjdzie nam żyć zaczyna się już dziś. Nie bądźmy obojętni na tą wielką transformację, która dokonuje się na naszych oczach. Jesteśmy w stanie wyjść jej naprzeciw!


Zostań współtwórcą filmu i przyczyń się do wielkiej przemiany! Udało się to poprzez film „Powołany”. Teraz czas na „Powołany 2”!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Beata Maria - awatar

  Beata Maria

  05.12.2022
  05.12.2022

  Niech Pan Bóg będzie uwielbiony w tym dziele i w każdym z nas 🙏

 • Anna - awatar

  Anna

  07.11.2022
  07.11.2022

  Błogosławionego czasu dla całej Ekipy i Darczyńców :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.11.2022
  05.11.2022

  Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłam.

 • Ania - awatar

  Ania

  28.10.2022
  28.10.2022

  Życzę Błogosławieństwa Bożego i mam nadzieję, że uda się zebrać odpowiednią kwotę z Panem Bogiem Kochani 🙏❤ wkładam w serce intencję, aby powstał ten film 🥰😇

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.10.2022
  26.10.2022

  Mt 9,35-38 Dziękuję ci Ojcze za Witka Wilka,Marcina Zielińskiego,Michała Świderskiego i wielu innych głoszący twe Słowo. Dwa świadectwa które zrobiły na mnie wielkie wrażenie to usłyszane od Witka cudowne usunięcie metalowych części wzmacniających kregosłup u pewnego pana a drugie to podyktowane zwycięskie liczby w loterii historia działa się poza granicami Polski. Pozwólmy aby Bóg Ojciec czynił cuda. Czego jestem żywym przykładem gdyż w 2015r zachorowałem na nowotworu złośliwy. I za sprawą pewnych osób z wspólnoty chrześcijańskiej pierwszy raz uczestniczyłem w wieczorze uwielbienia Pana . Właśnie wtedy doznałem uzdrowienia w sposób dla mnie odczuwalny fizycznie . 10miescy po tym wieczorze uzdrowienia miałem medyczne potwierdzenie całkowitego uzdrowienia.

72 400 zł  z 170 000 zł (Cel)
Wpłaciło 716 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany - awatar

FILM POWOŁANY 2 Fundacja Filmowa Powołany

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 716

Gabriel Kureczka - awatar
Gabriel Kureczka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Beata Maria - awatar
Beata Maria
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
BeataK - awatar
BeataK
100
Damian Rzadca - awatar
Damian Rzadca
50
Anna M. - awatar
Anna M.
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij