Nasza fundacja Lubię To otrzymała informację o potrzebie zbiórki na protezę dla FLORCI. Długo się nie zastanawialiśmy i zaczęliśmy działać.
Pierwsza akcja odbyła się dnia 17.11 w Pruszczu Gdański restauracji U Jakuba odbędzie się kolacja charytatywna. "Szefowie kuchni gotują dla Florci" zgłosiło się 8 szefów, którzy szykują pięć dań dla gości. Podczas wydarzenia odbędą się licytacje.
Florcia ma 9 lat. Urodziła się z krótszą, nierozwiniętą nóżką. Ma CFD (wrodzone skrócenie kości udowej) oraz FH (hemimelię strzałkową). Oznacza to skrócenia, braki kostne i dysplazje całej kończyny. Porusza się na protezie. Na pierwszej protezie nie było łatwo, Florcia lubiła chodzić trzymając kogoś za rękę, ale gdy miała dwa lata, postawiła pierwsze w pełni samodzielne kroki. Była to sztywna proteza, stanowiąca jedynie podparcie. Od tamtej pory Florcia przeszła trzy operacje. NFZ sfinansował dwie pierwsze, przeprowadzone na Florydzie przez światowej sławy chirurga ortopedę, dra Drora Paley. Była to operacja prostowania stopy koślawej i tworzenia kostki i pięty, których wówczas brakowało. Oraz operacja plastyki rotacyjnej, polegającej na odwróceniu kończyny o 180 stopni w tył, aby jej pięta mogła spełniać funkcję kolana. Dzięki temu udało się uniknąć amputacji, która groziła jej w Polsce z braku innych możliwości, oraz udało się zachować ruchomy staw, co bardzo korzystnie wpłynęło na funkcjonalność nóżki i pozwoliło używać zginanej protezy. Trzecią operację przeprowadzono w Polsce, w Paley European Institute, prostując jedną z kości, usuwając implanty i poprawiając oś kończyny. Od tamtej pory Florcia mogła nawet jeździć na rowerze, choć ostatnio to porzuciła, gdyż w miarę wzrostu zaczęło jej to sprawiać dyskomfort, mamy nadzieję przejściowy. Florcia jest bystrym i aktywnym dzieckiem. Swojej pracy zawdzięcza sprawny postęp w nauce i pierwszy "zdany" pas w judo. Ćwiczy w szkole i na prywatnej rehabilitacji, bo dużym problemem jest krzywienie pleców i asymetria chodu. Rośnie równie sprawnie, toteż co rok wymaga zmiany protezy na nową. Koszt to około 20 tys. Będzie ogromnie wdzięczna za dofinansowanie jej kolejnej protezy. Liczy się każdy krok.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: