Zbiórka Czaruś z zerwanym więzadłem... - miniaturka zdjęcia

Czaruś z zerwanym więzadłem... Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Czaruś z zerwanym więzadłem... - zdjęcie główne

Czaruś z zerwanym więzadłem...

2 156 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Katarzyna Trawinska - awatar

Katarzyna Trawinska

Organizator zbiórki

AKTUALIZACJA: Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i dobre serce. Dzięki Wam udało się spłacić część długu (2000zł) u weterynarza za operację, co dokumentuję paragonem wpłaty. Na drugą część długu jeszcze zbieramy. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Czaruś ma się dobrze i wraca do zdrowia, czekają nas jeszcze kontrolne badania, jak wszystko się zrasta.
Czaruś się ładnie oswaja i będziemy mu szukać domku niewychodzącego, bo żal go wypuszczać na wolność.
Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję i razem z Czarusiem prosimy o dalsze wsparcie.

Czaruś pilnie potrzebuje Waszego wsparcia! 
Czaruś - to jeden z kilku wolnobytujących kotów we wsi w Gminie Kosakowo. Pojawił się jako małe kocie, od 6 lat znajduje schronienie w "budkach" na posesji, gdzie te koty są dokarmiane. Wyrósł na pięknego kocurka. Jest wszędobylski i wesoły. Zawsze zjawia się na karmienie, bardzo zżył się z miejscem bytowania. Niecierpliwie czeka na miseczkę z jedzeniem.
Czarek na wolności rok wcześniej:Jednak ostatnio pojawił się kulejący i bardzo cierpiący. Ciągnął za sobą tylną łapkę, z trudnością podszedł do miski. Trzeba było go złapać i zawieźć do weterynarza. Łapę miał spuchniętą i bardzo luźną w stawie. Pani Doktor zrobiła mu RTG, badania krwi i skierowała do ortopedy, bo to poważna, boląca kontuzja. Okazało się, że ma świeżo zerwane więzadło krzyżowe tylnej prawej łapki, a także stare śruty w ciele.Konsultacja z ortopedą potwierdziła zerwanie więzadła.Chirurg ortopeda stwierdził, że kocurka trzeba pilnie operować. Nie można było czekać. W czasie operacji okazało się, że oprócz więzadła, uległa uszkodzeniu również łąkotka. Podczas artrotomi bocznej, uwolniono łąkotkę przyśrodkową w więzadle łąkotkowo piszczelowym + usunięto uszkodzony fragment łąkotki bocznej. Staw kolanowy ustabilizowano szwem bocznym z podwójnej nici monofilamentowej (szew trzeszczkowo piszczelowy). Czaruś dostawał leki i antybiotyki. Mimo, że to kot wolnobytujący, dzielnie znosił zabiegi. Musiał być  w klatce minimum 3 tygodnie, potem mógł pod kontrolą poruszać się ograniczając skoki.Niestety, ta operacja nie przynosła skutku. Nici z troczkami przytwierdzonymi do kości, które po zarośnięciu miały zastąpić więzadło, zerwały się. Kotek nadal ciągnął nóżkę i zmagał się z bólem.Trzeba było pilnie ponownie operować, stosując droższą i bardziej skomplikowaną metodę TPLO kości piszczelowej. Polega ona na przecieciu kości i utworzeniu odpowiedniego kąta. Wszystko to stabilizuje się blokadą za pomocą płytki.Po 2 operacji czas leczenia znacznie się wydłuży. Zależy jak wszystko będzie się zrastać. Płytka w ciele kota pozostanie, oby tylko nie wdała się jakaś infekcja!!! Mięśnie nogi po dwukrotnych operacjach są bardzo zniszczone i muszą się odbudować.Czarek jest biedny i bardzo cierpiący. Tymczasowo przebywa u mnie w garażu, na razie musi mieć jeszcze ograniczony ruch. Dla kota wolnobytującego takie ograniczenia to straszne przeżycie. Po 2 tygodniach od drugiej operacji zdjęto mu szwy, a po 6 tygodniach - kontrola i kolejny RTG. Na szczęście wszystko jest dobrze, zrost kości jest jeszcze bardzo delikatny, więc musimy dać mu czas.
Wszystko trwa dłużej niż się spodziewałam. Po 8 tygodniach Czaruś będzie mógł już wychodzić z klatki na dłużej, ale tylko w garażu, bo nie mam mozliwości wziąć go do domu (już opiekuję się 8 kotami po przejściach). Mam nadzieję, że wróci on do pełnej sprawności i znów będzie mógł bez bólu radośnie biegać i skakać. Być może czeka go jeszcze rehabilitacja? Leczenie, konsultacje, badania i operacje są bardzo kosztowne. Do tej pory w miarę możliwości sama pokrywałam większość kosztów za leczenie kotów, którymi się opiekuję, ale tym razem mnie one przerosły. Część kosztów leczenia Czarusia zostało pokryte, jednak nadal pozostał ogromny dług u weterynarzy, więc zbieram środki na ten cel (4 tyś. zł). Nie jestem w stanie go pokryć samodzielnie, ale nie mogłam biednego cierpiącego kotka zostawić bez pomocy.

Czarek na szczęście małymi kroczkami bez skoków wraca do zdrowia -7 tydzień po drugiej operacji:
 RAZEM Z UROCZYM CZARUSIEM PROSIMY O POMOC I WASZE WSPARCIE W SPŁACENIU DŁUGU, O OKAZANIE DOBREGO SERCA I EMPATII.
Proszę pomóżcie!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • R.J.R. - awatar

    R.J.R.

    22.10.2023
    22.10.2023

    Zdrowiej kitulku...

2 156 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Katarzyna Trawinska - awatar

Katarzyna Trawinska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 39

R.J.R. - awatar
R.J.R.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Danuta z Chojnic - awatar
Danuta z Chojnic
50
R.J.R. - awatar
R.J.R.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij