Zbiórka "Oczy" dla niewidomych - zdjęcie główne

"Oczy" dla niewidomych

13 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Rafał Wilk - awatar

Rafał Wilk

Organizator zbiórki

"Oczy" dla niewidomych

Cześć,
Nazywamy się Rafał, Paweł i Mateusz. Jesteśmy grupą studentów, informatyków i elektroników, którzy w wolnym czasie pomagają potrzebującym.
Obecnie działamy w ambitnym projekcie, gdzie chcemy stworzyć wirtualnego przewodnika dla osób niewidomych. My mówimy na to "oczy dla niewidomych". 

Na co zbieramy?
Projekt polega na zainstalowaniu kamery (kamer), które rejestrują obraz dookoła osoby niewidomej i przetwarzają go w czasie rzeczywistym jednocześnie informując niewidomego o obiektach znajdujących się przed i obok niego.

Obecnie jesteśmy na etapie, gdzie przechwytujemy obraz przed człowiekiem i jesteśmy w stanie wykryć obiekty takie jak: budynki, ludzi, samochody, przystanki, chodnik, ulicę, sygnalizację świetlną i przejścia dla pieszych, wykryć zielone jak i czerwone światło.  Potrafimy wykryć, która ławka w parku jest wolna oraz bezpiecznie doprowadzić tam niewidomego. 

Docelowo nasz projekt będzie miał ułatwić ludziom niewidomym samodzielne poruszanie się po mieście, spacery, dojście z punktu A do B. 

Dodatkowo chcemy urządzenie wyposażyć w moduł GPS, który będzie prowadził osobę niewidomą głosem lub specjalnymi opaskami, które poprzez wibrację będą wskazywały kierunek. Pomysł jest prosty. Opiekun osoby niewidomej, poprzez specjalną aplikację będzie wyznaczał trasę i przesyłał ją do "oczu" osoby niewidomej. Tutaj musimy jeszcze opracować sposób komunikacji osoby niewidomej z urządzeniem, bo przecież w każdej chwili może zrezygnować z trasy lub obrać inny cel. 

Ważną funkcją będzie także wzywanie pomocy. 

Jak wykorzystamy pieniądze? 
Pieniądze potrzebujemy na zakup profesjonalnych kamer (m.in kamer 360º), oraz innych urządzeń lub modułów elektronicznych jak np. moduł GPS czy procesory przetwarzające obraz i wykrywające obiekty. 

Jak wiele znaczy Twoja złotówka? 

Dla nas jest to ciągłość pracy oraz kolejne kroki naprzód.
Dla niewidomych jest to szansa... Ciężko napisać, że na normalne życie, bo tu raczej miniemy się z prawdą. Jednak na łatwiejsze i bezpieczne poruszanie się bez ciągłej konieczności proszenia kogoś o pomoc. 

Dziękujemy za pomoc :)

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Genialna inicjatywa - awatar

    Genialna inicjatywa

    31.03.2017
    31.03.2017

    Cieszę się, że są jeszcze tacy ludzie jak Wy - nawet jeśli w ostatecznym rozrachunku ten pomysł upadnie, co liczę, że nie nastąpi! :)

13 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Rafał Wilk - awatar

Rafał Wilk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Zuzka - awatar
Zuzka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Genialna inicjatywa - awatar
Genialna inicjatywa
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij