Zbiórka Foodsharing Warszawa - zdjęcie główne

Foodsharing Warszawa

408 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zuzia Smoczyńska - awatar

Zuzia Smoczyńska

Organizator zbiórki

Kim jesteśmy?

Tworzymy projekt Foodsharing Warszawa. Pomysł zrodził się w Niemczech, a my postanowiliśmy przenieść go do Polski. Zaczęliśmy działać w lutym 2016, a w maju założyliśmy już pierwszą Jadłodzielnię - punkt wymiany żywności, gdzie każdy może zostawić niepotrzebną mu żywność, i skąd każdy taką żywność może wziąć. Do tej pory w Warszawie działają już trzy takie punkty (na Wydziale Psychologii na Stawki, na Jazdowie w domku Motyka i Słońce i w Stole Powszechny na Pradze), w przygotowaniu są kolejne. Ruch rozrósł się na inne miasta, i Jadłodzielnie powstały także w Krakowie i Toruniu; kolejne miasta pracują nad otwarciem punktów u siebie.

Nasza misja:
Ratujemy żywność przed zmarnowaniem. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się jedzeniem ze wszystkimi. Budujemy poczucie odpowiedzialności za ograniczenie marnowania jedzenia.

Jak działamy:
Udostępniamy przestrzeń, w której każdy może podzielić się lub poczęstować jedzeniem. To właśnie Jadłodzielnie – specjalnie oznaczone lodówki i szafki. Otwieramy je w popularnych punktach miasta, np. na uczelniach, w akademikach, przy bazarach. Zachęcamy sklepy, restauracje i osoby indywidualne do dzielenia się nadwyżkami żywności, która mogłaby się zmarnować. Z Jadłodzielni korzystają m. in. osoby niezamożne. Działamy całkowicie wolontariacko. Do tej pory składaliśmy się samodzielnie na nasze działania, ale kiedy ruch się rozrasta, rosną i koszty - dlatego teraz potrzebujemy też Waszej pomocy!


Na co przeznaczymy zebrane pieniądze?

Nasza działalność opiera się na odzyskiwaniu tego, co nadaje się jeszcze do użycia, ale użyte z jakiegoś powodu nie zostanie. Oczywiście skupiamy się na jedzeniu, ale ideę tę stosujemy też przy pozyskiwaniu szafek i lodówek, które potem stają w Jadłodzielniach. Ponieważ dostajemy je dobrowolnie od ludzi, to na nas spoczywa ciężar transportu. Tak samo, jak transportować musimy jedzenie z oddalonych od Jadłodzielni punktów (większe transporty, np. ze sklepów czy piekarni). Dlatego zebrane pieniądze po pierwsze przeznaczymy na benzynę.

Jadłodzielnie mają szansę działać dzięki temu, że ktoś coś do nich włoży, i ktoś coś z nich wyjmie. Do propagowania idei, przekonywania lokali do współpracy i informowania ludzi o lokalizacji Jadłodzielni potrzebne są nam materiały promocyjne: ulotki, plakaty, naklejki. Na druk takich materiałów także przeznaczymy zebrane pieniądze.

Samo funkcjonowanie organizacji, rejestracja nazwy w urzędzie i utrzymanie domeny w internecie to kolejne, administracyjne wydatki, na które potrzebujemy funduszy.


Wpłać dowolną darowiznę i pomóż nam uratować żywność przed zmarnowaniem! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Natalia - awatar

    Natalia

    22.11.2016
    22.11.2016

    Nie marnujmy jedzenia - dzielmy sie :)

408 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zuzia Smoczyńska - awatar

Zuzia Smoczyńska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 21

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
pozdro! <3 - awatar
pozdro! <3
63
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Nastazja Puzinowska - awatar
Nastazja Puzinowska
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Joanna - awatar
Joanna
10
Bartek - awatar
Bartek
10
Małgorzata Kempa - awatar
Małgorzata Kempa
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij