Zbiórka Na dalszy rozwój dla fotografa - zdjęcie główne

Na dalszy rozwój dla fotografa

0 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
David Palasch - awatar

David Palasch

Organizator zbiórki

Dawid Pałasz- fotografuję!

Jestem 27-letnim fotografem ze Śląska, a dokładniej z okolic Podbeskidzia. Jestem pasjonatem fotografii, u którego zamiłowanie do uchwycenia danej chwili na zdjęciu zaowocowało tak mocnym zaangażowaniem w tej dziedzinie, że dzisiaj nie pamiętam już, jak to było nie mieć aparatu zawsze pod ręką.

Taki zapał do fotografowania stał się w głównym hobby mojego życia, a zarazem pracą- na co dzień pracuję jako fotograf produktowy w sklepie online. Aparat, który stał się nieodłącznym elementem mojej osoby, pozwala łapać momenty, zwykłej codzienności szarego dnia, która przez wielu omijana potrafi zachwycić, kiedy patrzę przez wizjer aparatu.

Ciągły rozwój!

Będąc zafascynowany możliwością łapania chwil oraz kreowania ich podjąłem decyzję zagłębiania się w tematyce jeszcze bardziej, co zaowocowało pochłanianiem wszelakich materiałów o tematyce fotografii dostępnych w internecie, książkach fotograficznych.

Dużym kolejnym krokiem było podjęcie nauczania w szkole fotografii w Krakowie, która dała mi ogrom usystematyzowanej wiedzy od ludzi, którzy zęby na aparatach pozjadali i napakowali moją głowę sporą dawką sprawdzonych rozwiązań i pomysłów na to, co i w jaki sposób robić, aby dążyć do perfekcji.

Rozwoju ciąg dalszy..

Ciągły rozwój merytoryczny wiąże się nierozerwalnie ze sprzętem, z którym pracujemy. Jako młody amator byłem bardzo dumny, zachwycony faktem posiadania aparatu, powszechnie pożądanej "lustrzanki", która to była powodem mojego zachłyśnięcia się fotografią i pozwalała mi świadomie bądź jeszcze nie łapać kadry, które uważałem za ciekawe uwiecznienia.

Z ciągłym zagłębianiem tematu foto szybko dostrzegłem to, co dzisiaj każdy fotograf wie. Rozwój sprzętu fotograficznego pędzi niczym lawina i daje ogrom możliwości wraz z nabywanymi kolejno elementami/akcesoriami, które przekładają się mocno na możliwości realizacji świadomego już fotografa.

Sprzęt

Swój start ze sprzętem zacząłem od aparatu cyfrowego marki Sony, który szybko stał się moim najlepszym przyjacielem. Stało się to bardziej z przypadku niż świadomego wyboru. 

Dzisiaj, jestem posiadaczem dobrego sprzętu pełnoklatkowego tej właśnie marki.

Ciągły rozwój jest dla mnie bardzo ważny w teorii oraz praktyce (sprzętowo). Staram się rozwijać i być na bieżąco, aby móc świadomie realizować się w środowisku artystycznym oraz zawodowym.

Dążenie do "jakości"

Jak wspomniałem wyżej, udało się zapracować samemu na zakup dobrego aparatu. Jest to jednak początek drogi, która przede mną. Ciągle goniąc lepszą jakość, większą możliwość realizowania się mam w głowie to, co kupiłbym, mając, odpowiednią ilość wolnych środków. Małymi krokami do przodu. Aktualnie jestem posiadaczem obiektywu portretowego Sony 50mm f1.8

Jest to obiektyw stałoogniskowy, podstawowy. który daje możliwość realizacji na wielu polach, głównie dzięki światłu 1.8 pozwala realizować portrety z ładnie rozmytym tłem za modelką/modelem bądź fotografowanym obiektem. Daje on dobre kontrasty, ostrość jest zadowalająca. Jestem z niego bardzo zadowolony. Jak spisuje się w akcji przedstawię poniżej :)Głodny coraz bardziej

Będąc w obrębie obiektywu, którego efekty prezentowałem powyżej, wykorzystuje jego możliwości tak, jak się nauczyłem, na tyle ile sam sprzęt pozwala. W głowie, w planach, powoli dążąc do celu, wiem, co jeszcze warto do mojego zestawu dołączyć, aby stawać się bardziej "uniwersalnym" fotografem, któremu nie będą straszne zlecenia z każdej dziedziny fotografii tj. krajobrazu, architektury, fotografii nocnej, ślubnej, kulinarnej, reportażowej, sportowej itd. Mam głowę otwartą na bardzo wiele. Możliwość rozwoju, jak na chwilę obecną, jest dla mnie nieograniczona, co wymaga środków finansowych. Na wszystko pracuję sam, sam zarabiam na mój sprzęt. W planach jest zakup wszystkiego co będzie potrzebne w pracy profesjonalnego fotografa tj. między innymi..


- Obiektywy -

Mieć dostęp do obiektywów krajobrazowych, szybkich zoomów  reportażowo-sportowych, obiektywów typowo portretowych, czyli bardzo jasnych stałek.

- Akcesoria aparatu -

Dodatkowo zapasowe baterie, grip do aparatu, pilot do wyzwalania bezprzewodowo, filtry na obiektyw potrzebne w zależności od fotografowanej sceny, statywy, karty pamięci, lampy błyskowe

- Tworzenie studia -

Dodatkowe środki na studio fotograficzne, lampy, blendy, softboxy, tła o różnym kolorze, statywy do lamp itd. itp.

- Reklama -

Dodatkowym, myślę, bardzo istotnym elementem, jest reklama mojej osoby w internecie. Konieczna, aby świat o mnie mógł usłyszeć. Reklama również wymaga nakładu finansowego.

Do celu

Dążąc do celu realizowania siebie pracuję oraz zarabiam na to, aby móc spełniać się hobbystycznie i zawodowo. Jednocześnie dzięki ofercie tej strony mogę spróbować krzyknąć w Waszą stronę- Hej! Jestem tu, Dawid fotograf!

Zaprezentować Wam mnie, moje prace, jak widzę świat przez wizjer aparatu.

Będąc docenionym przez Was lajkami, followami na portalach społecznościowych oraz wsparciem finansowym, na pewno szybciej i z podniesioną głową będę do tego celu dążyć.

Za wszelkie dotacje na moją osobę i pomoc w rozwoju będę bardzo wdzięczny i odpowiem mega pozytywną energią, pracą fotograficzną i lepiej wykonywaną pracą zawodową jako coraz lepszy fachowiec, fotograf :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

                    ZERKNIJCIE PO WIĘCEJ!

Chcielibyście poznać mnie lepiej? Może wynająć na sfotografowanie imprezy, zlecić sesję?

Zapraszam na moje strony społecznościowe:

https://www.facebook.com/dawidpalaszphotography/

https://www.instagram.com/dawidpalaszphoto/


Cześć! :)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
David Palasch - awatar

David Palasch

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij