Zbiórka Leczenie Filipa Pilcha - miniaturka zdjęcia

Leczenie Filipa Pilcha

Zbiórka Leczenie Filipa Pilcha - zdjęcie główne

Leczenie Filipa Pilcha

0 zł z 10 400 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Wojciech Kołodziejczyk (ASYK) - awatar

Wojciech Kołodziejczyk (ASYK)

Organizator zbiórki


Filip urodził się przedwcześnie wraz ze swoim bratem bliźniakiem, w 32 tygodniu ciąży. Na wskutek przedwczesnego porodu doszło do wylewu śródczaszkowego II stopnia.

W ósmym miesiącu zdiagnozowano u niego mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu kurczowego. Jego kończyny górne są bardziej sprawne, aniżeli koniczyny dolne.

Filip ma jednak trudności z bardziej precyzyjnymi czynnościami, takimi jak sznurowanie obuwia, zapinanie guzików, nawlekanie, wolniej i mniej estetycznie pisze. Porusza się samodzielnie, ale na wskutek wzmożonego napięcia mięśniowego chodzi na palcach, z przewiedzionymi kolanami. Zdążają mu się problemy z utrzymaniem równowagi. Ma trudności z pokonywaniem dalszych odległości i szybciej się męczy. Ze względu na specyfikę jego chodu potrzebuje bardzo trwałego i mocnego obuwia, które mimo to w krótkim czasie szybko niszczy. Z powodu leczenia tlenem po porodzie, ma tez dużą wadę wzroku. Przeszedł dwie operacje mające na celu likwidację przykurczów, oraz zabieg korekcji zeza. Kilkakrotnie leczony był toksyną botulinową.

Pomimo swojej niepełnosprawności ruchowej, intelektualnie rozwija się prawidłowo. Uczęszczał do szkół ogólnodostępnych, a obecnie jest studentem I- go roku Politechniki Rzeszowskiej.

Na zdjęciu – z bratem bliźniakiem Mikołajem (z prawej)

Naszym głównym celem od urodzenia syna jest systematyczna rehabilitacja oraz wyrównywanie jego szans w edukacji. Filip obecnie sam dąży do tego by być samodzielnym człowiekiem. Aby mu w tym pomóc musimy ciągle kontynuować rehabilitację, by przynajmniej utrzymać taką formę jaką jemu i nam udało się przez wiele lat uzyskać, a także umożliwiać mu dostęp do kształcenia i pomóc mu w realizacji jego planów.

Wierzymy głęboko, że Filip dzięki rehabilitacji będzie samodzielnym i niezależnym człowiekiem!!!


Koszt obejmuje roczną terapię metodą Feldenkraisa, pomocną w dolegliwościach Filipa.
Metoda Feldenkraisa to metoda rehabilitacji ruchowej. Pozwala zmienić nawyki ruchowe, poprawić sprawność i poruszać się z mniejszym obciążeniem mięśni.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 10 400 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Wojciech Kołodziejczyk (ASYK) - awatar

Wojciech Kołodziejczyk (ASYK)

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij