Zbieramy pieniądze na utrzymanie oraz leczenie zwierząt w szopce Bielańskiej.
W roku 2000 znany rzeźbiarz Józef Wilkoń zbudował przy kościele pokamedulskim na Bielanach drewnianą karuzelę. Gdy była ukończona, padł pomysł, że ma ją napędzać prawdziwy osiołek. Parafia otrzymała w darze od warszawskiego ZOO dwuletniego osła o imieniu Franciszek. Franciszek był bez wątpienia najbardziej znanym osłem w Warszawie. Przez 18 lat mieszkał w szopce przy kościele kamedułów przy Lesie Bielańskim. Największym zainteresowaniem cieszył się w okresie świąt Bożego Narodzenia, gdyż to wówczas odwiedzało go najwięcej dzieci, które przynosiły mu mnóstwo przysmaków. Odszedł w 2020 roku.
W szopce na Dewajtis słynącej z przebywających tam zwierząt, potrzebny był następca Franka. Muł Franciszek II to następca nieżyjącego osła Franciszka i nowy towarzysz oślicy Klary. Razem tworzą żywą szopkę bożonarodzeniową w Lesie Bielańskim. Rolnik, u którego od urodzenia mieszkał muł Franciszek, umarł kilka tygodni temu.
Nikt nie chciał się zaopiekować mułem, więc zwierzak trafił pod opiekę Fundacji Pegasus, by po odbyciu kwarantanny oraz leczenia, znaleźć się w szopce przy parafii w Lesie Bielańskim, jako towarzysz, do niedawna osamotnionej, oślicy Klary. Są przyjaciółmi. Temperament Franciszka wyrwał oślicę z depresji po stracie starego towarzysza i znów wzbudził w niej chęć do życia.
Opieka nad dwójką przyjaciół okazała się dość dużym kłopotem finansowym dla parafii.
Zatem organizujemy zrzutkę na żywe zwierzaki w szopce w parafii w Lesie Bielańskim. Zebrane pieniądze przeznaczymy na jedzenie, opiekę weterynaryjną i utylizację odpadów komunalnych z szopki.
Nr konta na zrzutkę to 19 2030 0045 1110 0000 0002 5080 z dopiskiem
„Na Franciszka i Klarę”.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!