Zbiórka Franek walczy z rakiem-chłoniak - zdjęcie główne

Franek walczy z rakiem-chłoniak

30 000 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 493 osoby
Kamil Jenke - awatar

Kamil Jenke

Organizator zbiórki

Już miał rozpocząć się kolejny rok szkolny... A dla naszego 4 letniego Franka kolejny udany rok w przedszkolu, kolejna porcja doświadczeń, przyswajania nauki i poznawanie otaczającego świata. 

Zaczęło się od bólów brzuszka, które występowały coraz częściej. Na początku - wiadomo - niewinnie i nic nie wskazywało na tak dramatyczną dla nas diagnozę. Po wizycie u lekarza rodzinnego dostaliśmy skierowanie na izbę przyjęć, na której jak się okazało - wgłobienie jelita spowodowane guzem w okolicy węzłów chłonnych. Guz został wycięty.  Po odczekaniu tygodnia przyszedł wynik z histopatologii - chłoniak Burkitta. Skąd się wziął, dlaczego, po co, na co? Nie wiadomo... Nasz świat się zawalił i stanął na głowie.  Od tego momentu przebywamy na oddziale onkologicznym w szpitalu ZSM w Chorzowie. Kolejne kompleksowe badania nie przyniosły niestety lepszych wieści. U naszego synka zdiagnozowano kilka kolejnych pobliskich ognisk zmian nowotworowych na jelitach, z których największa "narośl" na jelicie ma 8x4.5cm. 

Franciszek w chwili obecnej przechodzi kolejne cykle chemioterapii. Ze względu na to, że jest to nowotwór złośliwy i potrafi urosnąć do bardzo dużych rozmiarów w przeciągu 24h, Franek wymaga ciągłego leczenia. Nie mamy przerw pomiędzy kolejnymi dawkami chemii, nie wychodzimy do domu. Organizm naszego małego wojownika jest totalnie osłabiony i wyniszczony lekami, które mimo wszystko musi przyjmować aby wrócić pełni sił i móc funkcjonować. Każdy kolejny dzień przynosi nowe doświadczenia... Nowe leki, przetaczanie krwi, płytek, setki kroplówek, antybiotyków.  Wszystko po to żeby jak najszybciej pozbyć się z organizmu tego co zbędne - raka!

Potrzebujemy wsparcia w walce z tym paskudnym nowotworem, którego leczenie musi być bardzo szybkie i intensywne a jednocześnie bardzo wyniszczające. Powikłania jakie niesie za sobą chemioterapia są okropne a jednak nasz Franuś musi przez to przejść. Chcemy go w tym wspierać jak tylko się da. Chcemy by w pełni i jak najszybciej wrócił do zdrowia. Do swoich dziecięcych marzeń i potrzeb, by mógł dokończyć naukę jazdy na rowerku którą rozpoczął i "nie doszlifował" przez postawioną diagnozę...

Liczymy że w niedługim czasie uda nam się wyjść choćby na "przepustkę" do domu, by na moment zapewnić naszemu dziecku spokój psychiczny z dala od igieł i szpitalnego łóżka. Po wyjściu z tego paskudztwa, musimy zapewnić Frankowi warunki w których będzie czuł się komfortowo. Warunki które przez najbliższy czas będą musiały być jak najbardziej sterylne i higieniczne. Chcemy wrócić do codziennego życia bez zmartwień, wspólnych weekendów, wypadów w góry, których Franek jest miłośnikiem. Czeka nas jeszcze długa droga przez lekarstwa, kontrole, wizyty, badania obrazowe, rehabilitacja, które są kosztowne a wymagają stałego dostępu i podawania by jak najbardziej złagodzić skutki choroby oraz by raz na zawsze się jej pozbyć. Nasza aktywność  zawodowa została mocna ograniczona ze względu na nieustanną opiekę oraz pobyt w szpitalu. Każdego dnia staramy się być na każde zawołanie jednego lub drugiego rodzica co wiąże się  z kosztami i ciągłymi dojazdami. Dlatego zwracamy się o pomoc związaną z tymi wydatkami zarówno do znajomych jak i obcych. Doceniamy wszystko i wszystkich! 

Serdeczne dzięki z całego serca!

Aktualizacje


 • Kamil Jenke - awatar

  Kamil Jenke

  29.12.2022
  29.12.2022

  Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie w walce z rakiem. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim wpłacającym. Doczekaliśmy się upragnionej wiadomości "remisja" oznacza to, że w chwili obecnej nowotwór został pokonany. Przed nami wyzwanie aby zapewnić Frankowi warunki, w których będzie mógł odbudować stracone zdrowie. Dziękujemy wszystkim raz jeszcze, 3majcie za nas kciuki! Do zobaczenia w okolicy! :)

  Zdjęcie aktualizacji 109 054

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.12.2022
  12.12.2022

  ❤️

  • Kamil Jenke - awatar

   Kamil Jenke - Organizator zbiórki

   13.12.2022
   13.12.2022

   ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.12.2022
  03.12.2022

  Cuda się dzieją! ❤

  • Kamil Jenke - awatar

   Kamil Jenke - Organizator zbiórki

   03.12.2022
   03.12.2022

   Wierzymy! :)

 • Ewa Herman - awatar

  Ewa Herman

  03.12.2022
  03.12.2022

  Trzymam kciuki !! Dacie rade !!

  • Kamil Jenke - awatar

   Kamil Jenke - Organizator zbiórki

   03.12.2022
   03.12.2022

   Musimy!! 💪💪

 • Beata Woźniak - awatar

  Beata Woźniak

  02.12.2022
  02.12.2022

  trzymam kciuki za Franka !

  • Kamil Jenke - awatar

   Kamil Jenke - Organizator zbiórki

   02.12.2022
   02.12.2022

   Nie poddajemy się! 💪💪

 • Samorząd Uczniowski SP nr 9 im. A. Mickiewicza w Bytomiu - awatar

  Samorząd Uczniowski SP nr 9 im. A. Mickiewicza w Bytomiu

  12.11.2022
  12.11.2022

  Trzymamy kciuki za Frania

  • Kamil Jenke - awatar

   Kamil Jenke - Organizator zbiórki

   13.11.2022
   13.11.2022

   Dziękujemy! ❤️

30 000 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 493 osoby
Kamil Jenke - awatar

Kamil Jenke

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 493

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Aneta Janicka - awatar
Aneta Janicka
50
Dawid Janicki - awatar
Dawid Janicki
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Maciej Polanski - awatar
Maciej Polanski
50
Justyna Justyna - awatar
Justyna Justyna
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anka - awatar
Anka
23

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij