Zbiórka franiowemarzenia - zdjęcie główne

franiowemarzenia

30 106 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 502 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Małgorzata Skrycka - awatar

Małgorzata Skrycka

Organizator zbiórki

Komórki macierzyste na Franiowe marzenia...tuptać nóżkami, chodzić i biegać.. mamusi wskakiwać na kolanka a tatusiowi wdrapywać się na baranka

Kim jestem:

Jestem mamą Frania -  5 letniego, niepełnosprawnego chłopca. 

Na co zbieram:

Zbieram na rehabilitację i leczenie-terapię eksperymentalną komórkami macierzystymi.  Zebrana kwota zostanie wykorzystana na pokrycie kosztów związanych z pozyskaniem i przeszczepem komórek  oraz na intensywną rehabilitację - turnus rehabilitacyjny  po przeszczepach.

Aktualnie synek został zakwalifikowany i czeka na III już przeszczep - cykl podań komórek macierzystych w Żagiel Med Lublin. 

Cykl to 5 podań w dwumiesięcznych odstępach. Każde podanie( w zależności od wagi dziecka) z pobytem w szpitalu to kwota 8000 zł. Do kosztów należy doliczyć koszt dojazdu i intensywną rehabilitacyję po każdym podaniu mniej więcej  3 000 złotych. 


Franek jest pogodnym dzieckiem. Urodził się zdrowy, otrzymał 10 pkt. w skali Apgar. 

Po miesiącu pojawiły się problemy zdrowotne. Od 4 miesiąca jest rehabilitowany. Mimo codziennej rehabilitacji w domu (3 razy dziennie) i 3 razy w tygodniu po za domem, nadal nie rozwija się w sposób prawidłowy.

Diagnoza lekarska potwierdzona  badaniem MR głowy to Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokończynowe. Dziecko ma trudności z obracaniem się z plecków na brzuszek. Jeszcze samodzielnie nie siedzi, nie raczkuje i nie chodzi .
Ciągle potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach związanych z myciem, karmieniem, toaletą a także podczas zabawy. 

 Mocna jeszcze spastyka mięśni uniemożliwia mu prawidłowe chwytanie zabawek, przedmiotów. Utrudnia mu utrzymanie kubeczka z piciem, czy np. posługiwanie się sztućcami podczas jedzenia posiłków. 

 Ale.. są postępy - dzięki rehabilitacji jego ciało jest już bardziej stabilne. Próbuje pełzać.  Mówi pełnymi zdaniami.   

My rodzice nie tracimy nadziei, wiary w to, że synek będzie samodzielnie się poruszał i spełnią się ,,Franiowe marzenia'' - tuptać nóżkami, chodzić i biegać, mamusi wskakiwać na kolanka a tatusiowi  wdrapywać na baranka.

Franek jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym,, Słoneczko,, w Złotowie. Tu też zbieramy dla niego 1% z podatku. 

Zapraszamy na stronę Frania ❤️❤️https://www.facebook.com/FranioweMarzenia/tu na bieżąco dodawane są informacje ❤️ ❤️

Trochę o komórkach macierzystych ⬇️

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1774281536050649&id=100004064598861

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2382722875206509&id=100004064598861


https://www.facebook.com/219083288113838/posts/3963504927004970/

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Małgorzata Skrycka - awatar

  Małgorzata Skrycka

  07.07.2020
  07.07.2020

  29.06.2020 r. Franek zakończył 2 serię podań komórek macierzystych razem 10 podań po 10 mln komoreczek.😊
  5 800 zł to koszt podania 10 mln komórek.
  Teraz 2 miesiące przerwy i na nowo podejmujemy starania o 3 serię w tym pięć przeszczepów komoreczek.
  Rehabilitacja w tym turnusy rehabilitacyjne są konieczne szczególnie po każdym podaniu. 😊

  Zdjęcie aktualizacji 52 174

Komentarze


 • Justyna Katarzyna - awatar

  Justyna Katarzyna

  28.02.2023
  28.02.2023

  Kartka dla Krysi. FRANIU TRZYMAJ SIE

 • Grzegorz - awatar

  Grzegorz

  17.06.2021
  17.06.2021

  Franiu, trzymaj się chłopie! ;)

 • Grzegorz - awatar

  Grzegorz

  05.04.2021
  05.04.2021

  <3 Franiu chłopie trzymaj się!

 • Marta Kosiuczenko - awatar

  Marta Kosiuczenko

  03.04.2021
  03.04.2021

  Zdrowka Franiu😍

 • Gabi KM - awatar

  Gabi KM

  02.04.2021
  02.04.2021

  Tartan licytacja autko

30 106 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 502 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Małgorzata Skrycka - awatar

Małgorzata Skrycka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 502

Grzegorz - awatar
Grzegorz
100
Ilona - awatar
Ilona
30
Marta Fleszar Mikołajczyk - awatar
Marta Fleszar Mikołajczyk
25
Adam Wójcik/bransoletki/ - awatar
Adam Wójcik/bransoletki/
63
Teresa Raczyńska Glowania - awatar
Teresa Raczyńska Glowania
20
Beata Żuchowska - kartka dla Krysi - awatar
Beata Żuchowska - kartka dla Krysi
5
Renata Brzozowska - awatar
Renata Brzozowska
10
Kartka dla Krysi - awatar
Kartka dla Krysi
8
Małgorzata Grzybowska - awatar
Małgorzata Grzybowska
5
Monika Sokulska - awatar
Monika Sokulska
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij