Zbiórka Zbiórka na rehabilitację Frania - miniaturka zdjęcia

Zbiórka na rehabilitację Frania

Justyna Witusińska - awatar

Justyna Witusińska

Organizator zbiórki

        Franio urodził się jako wcześniak w 31 tygodniu ciąży w ciężkiej zamartwicy. Pierwsze 2 miesiące swojego życia przebywał w szpitalu, z czego 40 dni w inkubatorze. Cierpi na najcięższą postać czterokończynowego porażenia mózgowego. Jest dzieckiem leżącym. Nie trzyma samodzielnie główki, a wszelkie postępy ograniczają nam ruchy atetotyczne, które nie pozwalają Frankowi na żadne kontrolowanie swojego ciała i ruchu np. rękoma, aby chwycić prostą zabawkę. Jest również dzieckiem z głębokim niedosłuchem.

    Franio codziennie ćwiczy, rehabilituje się w domu oraz w ośrodku rehabilitacyjnym. W ciągu roku jeździ również na turnusy. Jest pod opieką neurologa, logopedy, okulisty, laryngologa, gastroenterologa. Wszystko to ma pomóc mu lepiej koordynować własne ciało – bronić, przed owładnięciem go przez bardzo silne ruchy mimowolne, a w przyszłości pozwolić też usiąść i płynniej mówić.

    Specjalistyczna opieka nad Franiem w tym terapia logopedyczna, terapia czaszkowo-krzyżowa, rehabilitacja, turnusy to dla nas ogromne koszty. Jednak pomimo nieustannej walki z Franusiowym największym wrogiem – Atetozą, nie udaje się osiągnąć zaplanowanego rezultatu. Ciało Frania jest we władaniu niszczycielskiej siły, która zabiera mu możliwość bycia samodzielnym, bycia sprawczym, bycia po prostu sobą!

    Wszystko, czego chcemy, to wygaszenie tych okropnych ruchów mimowolnych, aby dać mu szansę na rozwój. Dla Frania pojawiła się szansa leczenia komórkami macierzystymi w Bangkoku w Klinice Better Being Hospital . Jest zaplanowane aż 8 podań komórek, z czego trzy podania będą dożylnie, a pozostałe dokanałowo. Co je wyróżnia, to fakt, że są niemrożone jak w Polsce, są podawane dodatkowo ze specjalistycznym hormonem wzrostu wpływającym na przedłużenie ich żywotności.

  Żeby jednak one nabrały swojej mocy sprawczej po powrocie musimy rozpocząć bardzo intensywną rehabilitację najlepiej na turnusach wyjazdowych aby „zaprogramować” komórki macierzyste do działania – do napraw uszkodzonych struktur w mózgu. Bez tego komórki macierzyste, które Franio otrzyma w Bangkoku będą bezwartościowe, tylko ciężka praca na rehabilitacji może sprawić, że komórki spełnia swoją rolę i  nasz synek zacznie trzymać głowę, otworzy ściśniętą w pięść rączkę i chwyci sam zabawkę.

Dlatego też zwracam się do Państwa o pomoc w zgromadzeniu funduszy na 3 turnusy rehabilitacyjne bez których Franio będzie skazany cierpienie w spastycznym ciałku.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Kasia N. - awatar

  Kasia N.

  08.05.19
  08.05.19

  3mam kciuki za zbiórkę

 • Magda - awatar

  Magda

  27.04.19
  27.04.19

  Zdrowia dzielny Chłopaku!

Justyna Witusińska - awatar

Justyna Witusińska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 34

Weronika Szreder - awatar
20
Weronika Szreder
Elżbieta Niklewska-Piotrowska - awatar
30
Elżbieta Niklewska-Piotrowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
120
Anonimowy Darczyńca
Magdalena Lewandowska - awatar
55
Magdalena Lewandowska
grzegorz benderski - awatar
55
grzegorz benderski
Licytacja 211 Beata Stosik - awatar
160
Licytacja 211 Beata Stosik
Irena Tatarowska - awatar
25
Irena Tatarowska
Agnieszka licytacja195 - awatar
50
Agnieszka licytacja195
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Mariusz Euskirchen - awatar
60
Mariusz Euskirchen

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij