Zbiórka Zbiórka na rehabilitację Frania - miniaturka zdjęcia

Zbiórka na rehabilitację Frania

Zbiórka Zbiórka na rehabilitację Frania - zdjęcie główne

Zbiórka na rehabilitację Frania

5 466 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Wpłać teraz
 
Justyna Witusińska - awatar

Justyna Witusińska

Organizator zbiórki

        Franio urodził się jako wcześniak w 31 tygodniu ciąży w ciężkiej zamartwicy. Pierwsze 2 miesiące swojego życia przebywał w szpitalu, z czego 40 dni w inkubatorze. Cierpi na najcięższą postać czterokończynowego porażenia mózgowego. Jest dzieckiem leżącym. Nie trzyma samodzielnie główki, a wszelkie postępy ograniczają nam ruchy atetotyczne, które nie pozwalają Frankowi na żadne kontrolowanie swojego ciała i ruchu np. rękoma, aby chwycić prostą zabawkę. Jest również dzieckiem z głębokim niedosłuchem.

    Franio codziennie ćwiczy, rehabilituje się w domu oraz w ośrodku rehabilitacyjnym. W ciągu roku jeździ również na turnusy. Jest pod opieką neurologa, logopedy, okulisty, laryngologa, gastroenterologa. Wszystko to ma pomóc mu lepiej koordynować własne ciało – bronić, przed owładnięciem go przez bardzo silne ruchy mimowolne, a w przyszłości pozwolić też usiąść i płynniej mówić.

    Specjalistyczna opieka nad Franiem w tym terapia logopedyczna, terapia czaszkowo-krzyżowa, rehabilitacja, turnusy to dla nas ogromne koszty. Jednak pomimo nieustannej walki z Franusiowym największym wrogiem – Atetozą, nie udaje się osiągnąć zaplanowanego rezultatu. Ciało Frania jest we władaniu niszczycielskiej siły, która zabiera mu możliwość bycia samodzielnym, bycia sprawczym, bycia po prostu sobą!

    Wszystko, czego chcemy, to wygaszenie tych okropnych ruchów mimowolnych, aby dać mu szansę na rozwój. Dla Frania pojawiła się szansa leczenia komórkami macierzystymi w Bangkoku w Klinice Better Being Hospital . Jest zaplanowane aż 8 podań komórek, z czego trzy podania będą dożylnie, a pozostałe dokanałowo. Co je wyróżnia, to fakt, że są niemrożone jak w Polsce, są podawane dodatkowo ze specjalistycznym hormonem wzrostu wpływającym na przedłużenie ich żywotności.

  Żeby jednak one nabrały swojej mocy sprawczej po powrocie musimy rozpocząć bardzo intensywną rehabilitację najlepiej na turnusach wyjazdowych aby „zaprogramować” komórki macierzyste do działania – do napraw uszkodzonych struktur w mózgu. Bez tego komórki macierzyste, które Franio otrzyma w Bangkoku będą bezwartościowe, tylko ciężka praca na rehabilitacji może sprawić, że komórki spełnia swoją rolę i  nasz synek zacznie trzymać głowę, otworzy ściśniętą w pięść rączkę i chwyci sam zabawkę.

Dlatego też zwracam się do Państwa o pomoc w zgromadzeniu funduszy na 4 turnusy rehabilitacyjne bez których Franio będzie skazany cierpienie w spastycznym ciałku.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Aneta Muskała - awatar

  Aneta Muskała

  19.12.19
  19.12.19

  Licytacja Bazarek

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.07.19
  07.07.19

  Zdrówka

 • Kasia N. - awatar

  Kasia N.

  08.05.19
  08.05.19

  3mam kciuki za zbiórkę

 • Magda - awatar

  Magda

  27.04.19
  27.04.19

  Zdrowia dzielny Chłopaku!

5 466 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Wpłać teraz
 
Justyna Witusińska - awatar

Justyna Witusińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 58

Martyna Ma - awatar
Martyna Ma
100
Martyna Ma - awatar
Martyna Ma
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Danuta Jozwiak - awatar
Danuta Jozwiak
120
Joanna Derebecka - awatar
Joanna Derebecka
10
Wojciech Rutkowski - awatar
Wojciech Rutkowski
50
Joanna - awatar
Joanna
50
Joanna Derebecka - awatar
Joanna Derebecka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij