Zbiórka Schronisko to ważne miejsce - zdjęcie główne

Schronisko to ważne miejsce

3 430 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
TPBA Koło Łódzkie - awatar

TPBA Koło Łódzkie

Organizator zbiórki

                                                         

Towarzystwo Pomocy im. Św Brata Alberta Koło Łódzkie to niezależna  organizacja dobroczynna, Celem Towarzystwa jest niesienie pomocy osobom bezdomnym i ubogim.

Towarzystwo realizuje swoje cele poprzez

  • zakładanie i prowadzenie schronisk, noclegowni, domów stałego pobytu i innych placówek pomocowych
  • pracę socjalną, pomoc prawną i psychologiczną, 
  • reintegrację społeczną i zawodową
  • prowadzenie kuchni, łaźni świetlic, klubów, organizowanie wigilii i śniadań wielkanocnych, 
  • wydawanie żywności, odzieży, sprzętów, środków czystości, leków
  • współdziałanie z samorządem terytorialnym, administracją państwową, Kościołem,  organizacjami pozarządowymi
  • działalność informacyjną, inspirowanie badań naukowych
  • szkolenie pracowników i wolontariuszy
  • prowadzenie programów aktywizacji społeczno-zawodowej ze środków Unii Europejskiej. 


Kierujem się zasadą : "... każdemu głodnemu dać jeść, bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież. Jak nie można dużo to mało. ..."


W tym roku staneliśmy przed wielkim wyaniem, którego realizacja jest możliwa jedynie przy pomocy wszystkich ludzi dla których los drugiego człowieka jest ważny.  

   Z dniem 1 maja br. Schronisko dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Szczytowej 11 w Łodzi zostało wyłączone z działalności z dwóch zasadniczych powodów :

Placówka, która powstała w 1994 roku , była pierwszym schroniskiem dla bezdomnych w Łodzi nie była poddawana przez czas swojego istnienia żadnym znaczącym remontom. a jedynie bieżącym naprawom. Obecnie budynek przy ul. Szczytowej wymaga gruntownego remontu. Drugim powodem przeprowadzenia remontu jest wprowadzenie od 2022 roku standardów  placówek dla osób  bezdomnych.

Według pinii inspektora nadzoru budowlanego budynek wymaga :

-wykonania nowego pokrycia dachu

-wymiany gzymsów pod dachem

-wymiany rur i koszy spustowych

-wzmocnienia 20 % konstrukcji dachu

-przeniesienia sanitariatów z piwnicy na parter budynku w celu przystosowania dla osób niepełnosprawnych

-wykonania wentylacji grawitacyjnej łazienek

-wykonania remontu korytarza poprzez demontaż okładzin drewnianych i zastąpienia ichpłytami gipsowymi, wykonanie nowej posadzki cementowej, wykonanie sufitupodwieszanego kasetonowego

-demontaż sidingu , ocieplenie budynku zgodnie z obowiązującymi przepisami i wykonanie nowej elewacji z tynku mineralnego

Wycenę prac koniecznych do wykonania wg. Inspektora ustalono na 420.000 zl bez kosztów materiałów potrzebnych do ich wykonania.

Niestety Koło Łódzkie TPBA nie jest w stanie bez pomocy  osób życzliwych i wrażliwych na biedę i ubóstwo osób , które własnym staraniem nie są w stanie zapewnić sobie dachu nad głową przeprowadzić wszystkich wymienionych prac.

  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
3 430 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
TPBA Koło Łódzkie - awatar

TPBA Koło Łódzkie

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 24

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Manh tuan nguyen - awatar
Manh tuan nguyen
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Renata - awatar
Renata
50
Marta - awatar
Marta
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika - awatar
Monika
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij