Zbiórka Schronisko to ważne miejsce - zdjęcie główne

Schronisko to ważne miejsce

3 430 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
TPBA Koło Łódzkie - awatar

TPBA Koło Łódzkie

Organizator zbiórki

                                                         

Towarzystwo Pomocy im. Św Brata Alberta Koło Łódzkie to niezależna  organizacja dobroczynna, Celem Towarzystwa jest niesienie pomocy osobom bezdomnym i ubogim.

Towarzystwo realizuje swoje cele poprzez

  • zakładanie i prowadzenie schronisk, noclegowni, domów stałego pobytu i innych placówek pomocowych
  • pracę socjalną, pomoc prawną i psychologiczną, 
  • reintegrację społeczną i zawodową
  • prowadzenie kuchni, łaźni świetlic, klubów, organizowanie wigilii i śniadań wielkanocnych, 
  • wydawanie żywności, odzieży, sprzętów, środków czystości, leków
  • współdziałanie z samorządem terytorialnym, administracją państwową, Kościołem,  organizacjami pozarządowymi
  • działalność informacyjną, inspirowanie badań naukowych
  • szkolenie pracowników i wolontariuszy
  • prowadzenie programów aktywizacji społeczno-zawodowej ze środków Unii Europejskiej. 


Kierujem się zasadą : "... każdemu głodnemu dać jeść, bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież. Jak nie można dużo to mało. ..."


W tym roku staneliśmy przed wielkim wyaniem, którego realizacja jest możliwa jedynie przy pomocy wszystkich ludzi dla których los drugiego człowieka jest ważny.  

   Z dniem 1 maja br. Schronisko dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Szczytowej 11 w Łodzi zostało wyłączone z działalności z dwóch zasadniczych powodów :

Placówka, która powstała w 1994 roku , była pierwszym schroniskiem dla bezdomnych w Łodzi nie była poddawana przez czas swojego istnienia żadnym znaczącym remontom. a jedynie bieżącym naprawom. Obecnie budynek przy ul. Szczytowej wymaga gruntownego remontu. Drugim powodem przeprowadzenia remontu jest wprowadzenie od 2022 roku standardów  placówek dla osób  bezdomnych.

Według pinii inspektora nadzoru budowlanego budynek wymaga :

-wykonania nowego pokrycia dachu

-wymiany gzymsów pod dachem

-wymiany rur i koszy spustowych

-wzmocnienia 20 % konstrukcji dachu

-przeniesienia sanitariatów z piwnicy na parter budynku w celu przystosowania dla osób niepełnosprawnych

-wykonania wentylacji grawitacyjnej łazienek

-wykonania remontu korytarza poprzez demontaż okładzin drewnianych i zastąpienia ichpłytami gipsowymi, wykonanie nowej posadzki cementowej, wykonanie sufitupodwieszanego kasetonowego

-demontaż sidingu , ocieplenie budynku zgodnie z obowiązującymi przepisami i wykonanie nowej elewacji z tynku mineralnego

Wycenę prac koniecznych do wykonania wg. Inspektora ustalono na 420.000 zl bez kosztów materiałów potrzebnych do ich wykonania.

Niestety Koło Łódzkie TPBA nie jest w stanie bez pomocy  osób życzliwych i wrażliwych na biedę i ubóstwo osób , które własnym staraniem nie są w stanie zapewnić sobie dachu nad głową przeprowadzić wszystkich wymienionych prac.

  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
3 430 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
TPBA Koło Łódzkie - awatar

TPBA Koło Łódzkie

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 24

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Manh tuan nguyen - awatar
Manh tuan nguyen
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Renata - awatar
Renata
50
Marta - awatar
Marta
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika - awatar
Monika
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij