Zbiórka Uratujmy Eryczkę przed kalectwem - miniaturka zdjęcia

Uratujmy Eryczkę przed kalectwem

Zbiórka Uratujmy Eryczkę przed kalectwem - zdjęcie główne

Uratujmy Eryczkę przed kalectwem

31 049 zł z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 758 osób
Wpłać teraz
 

Eryczka ma 2,5 roczku, jest cudowną, radosną dziewczynką.

Gdy mama Eryczki dowiedziała się, że jest w ciąży bliźniaczej, nie mogła pohamować łez wzruszenia… Dwie córeczki… Wymarzone… Wyczekiwane… Niestety badanie w czasie ciąży wykazało nieprawidłowości w budowie nóżki jednej z dziewczynek.

Dopiero w czasie porodu okazało się, jak bardzo poważna jest wada nóżki. Szczęście z narodzin dziewczynek zastąpiło przerażenie i strach.

Hemimelia strzałkowa- bardzo rzadka wada nóżki występująca raz na 1: 50 000 tys. urodzeń.

Oznacza to że w prawej nóżce dziecka brakuje całkowicie kości strzałkowej, kość piszczelowa jest skrócona i wygięta co powoduje deformację stopy. W tym momencie życia skrót wynosi ok 7 cm.

Stópka jest mocno zdeformowana i posiada tylko trzy paluszki.

Jeszcze kilka lat temu lekarze proponowali w takich przypadkach amputacje… kalectwo na całe życie.

Dziś jest nadzieja, że po kosztownym i wieloletnim leczeniu Eryczka stanie na " własną nogę".

Eryczka, dzięki specjalnej protezie nauczała się chodzić. Proteza tymczasowo wyrównuje skrót, jednak w przyszłości trzeba bardzo zwracać uwagę na kolano które jest mocno koślawe oraz bioderko które wymaga stałej obserwacji i być może operacji.

Cały czas Eryczka poddawana jest intensywnej rehabilitacji, która tylko w małej części jest refundowana przez NFZ.

Choć jest jeszcze malutka, zaczyna dostrzegać różnicę między sobą a swoją siostrzyczką. Czasami, gdy nie ma założonej protezy, w pośpiechu wstaje i chce biec taj jak siostra… Upada z płaczem… Chce chodzić tak jak siostra, bez bucików…

Eryczkę czeka długoletnie leczenie, podzielone na kilka etapów. Pierwsza operacja przewidziana jest na wiosnę 2020 roku i będzie to operacja rekonstrukcji stopy oraz prostowanie piszczeli.

Kolejne operacje będą dotyczyły wydłużania piszczeli, tak aby krótsza nóżka „goniła” wzrost zdrowej nogi.

Leczenie, rehabilitacja, przewidziane operacje, wyjazdy do Poznania, gdzie Eryczka będzie operowana to ogromne koszty, których rodzice dziewczynek nie są w stanie sami udźwignąć.

Zbiórka prowadzona jest na pokrycie kosztów leczenia małej Eryczki

Razem możemy sprawić, że Eryczka będzie miała szansę na życie bez barier, bez wózka inwalidzkiego.

Pomóżmy Eryczce stanąć na własnej nóżce !!!

Zbiórka zweryfikowana i potwierdzona przez Fundację „Bo w nas jest moc”

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Bo w Nas jest Moc - awatar

  Fundacja Bo w Nas jest Moc

  16.09.20
  16.09.20

  Dziękujemy za dotychczasową pomoc ! Eryczka już po pierwszej operacji ! 30 sierpnia Eryczka trafiła na stół operacyjny w Paley European Institute w Warszawie. Operacja polegała na rekonstrukcji stopy oraz przycięciu i wyprostowaniu piszczeli. - Trwała ponad 4 godziny, ale zakończyła się sukcesem. To jednak nie koniec walki o zdrowie i sprawność. - Za rok Erykę czeka operacja kolana i pierwsze wydłużanie nogi o 5 centymetrów. Kość zostanie przecięta i przez pół roku córka będzie miała założony specjalny aparat do wydłużania. W miejscu przecięcia odbudowuje się chrząstka, która kostnieje. Podczas wydłużania Eryczka codziennie będzie rehabilitowana w celu wzmocnienia mięśni, stawów oraz będzie uczona prawidłowego chodu po operacji. Niestety wydłużanie trzeba będzie powtarzać co 3-4 lata aż do zakończenia procesu wzrostu przez dziecko. Koszt kolejnej operacji, która odbędzie się prawdopodobnie już za rok, to około 250 tysięcy złotych. - Dlatego w dalszym ciągu prosimy o wsparcie !!!

  Zdjęcie aktualizacji 55 319

Komentarze


 • Magda Machnicka - awatar

  Magda Machnicka

  24.01.21
  24.01.21

 • Barbara Fałek, licytacja książki - awatar

  Barbara Fałek, licytacja książki

  15.01.21
  15.01.21

  Dużo zdrowia Eryczko 😘😘😘

 • Kasia Adamczyk - awatar

  Kasia Adamczyk

  13.01.21
  13.01.21

  ❤❤❤

 • Monika Cegłowska - awatar

  Monika Cegłowska

  12.01.21
  12.01.21

  Zdrówka kochanie ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.01.21
  12.01.21

  Życzę zdrowia

31 049 zł z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 758 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 758

Magda Machnicka - awatar
Magda Machnicka
20
Łukasz - awatar
Łukasz
10
Barbara Warych - awatar
Barbara Warych
110
Karolina Grzesik-Olech - awatar
Karolina Grzesik-Olech
45
Tomek - awatar
Tomek
20
Kalkulator M.Piwnik - awatar
Kalkulator M.Piwnik
35
Karolina Grzesik-Olech - awatar
Karolina Grzesik-Olech
35
Dariusz Czupryński - awatar
Dariusz Czupryński
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Joanna Kamińska - awatar
Joanna Kamińska
55

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij