Zbiórka Pomóż aż 10. rodzinom z autyzmem - miniaturka zdjęcia

Pomóż aż 10. rodzinom z autyzmem

Pomóż aż 10. rodzinom z autyzmem

1 160 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać teraz
 

„To, co zdrowym dzieciom przychodzi z łatwością … dla dzieci z autyzmem jest wyzwaniem i muszą na to ciężko pracować każdego dnia … „

To jest zbiórka dla 10-ciorga dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, uczęszczających do specjalistycznego Punktu Przedszkolnego RiM dla dzieci z autyzmem w Pruszkowie. Musimy pomóc częściowo dofinansować miesięczne czesne 10-osobowej grupy przedszkolnej – od lutego do czerwca br. (5 miesięcy) 

Terapeutyczny punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem to miejsce, w którym odbywają się różnorodne oddziaływania. Aby pracować nad wszechstronnym rozwojem dzieci potrzebna jest do tego specjalistyczna kadra, m.in. pedagodzy specjalni, psycholodzy, logopedzi, terapeuci integracji sensorycznej, rehabilitanci, lekarz psychiatra.

www.centrum-rim.pl/fundacja       FB: @fundacjarim

AUTYZM to zaburzenia rozwoju na różnych płaszczyznach – m.in. komunikacyjnych, społecznych, sensorycznych, ruchowych. Dziecko z autyzmem ma w różnym stopniu utrudniony proces nauki, poznania świata, relacji międzyludzkich. 

Małe dzieci, w wieku przedszkolnym, najszybciej nabywają nowych umiejętności, ich umysł dopiero kształtuje się i jest bardzo plastyczny. To jest TEN MOMENT kiedy trzeba działać! 

BEZCENNA wartość Punktu Przedszkolnego RiM dla dzieci z autyzmem:

 • 25 godzin terapii i rehabilitacji, grupowej i indywidualnej, które mają sprawić, że dzieci będą mogły lepiej radzić sobie w przyszłości:
 • Treningi umiejętności społecznych – dzieci są uczone jak ze sobą współpracować, jak się dzielić, jak się bawić ... jak sobie radzić w kontekście społecznym, bo zaburzenia społeczne bardzo często towarzyszą autyzmowi.
 • Integracja sensoryczna – praca nad koordynacją zmysłów i ruchu
 • Treningi pedagogiczne – nad sferami rozwojowymi dziecka, np. naśladowanie, motoryka mała, motoryka duża, percepcja, komunikacja. W przypadku dziecka z autyzmem ten rozwój jest często nieharmonijny.
 • Terapia logopedyczna
 • Kadra dobrana bardzo precyzyjnie pod kątem specjalizacji, tak by zapewnić dzieciom różnego rodzaju terapie oraz specjalistyczną opiekę:
 • Nauczyciel i asystent wspomagający, czyli 2 dorosłych na 4-5 dzieci, cały czas pomagają dzieciom by jak najbardziej korzystały z zajęć grupowych
 • Terapeuci indywidualni prowadzący zajęcia z logopedii, pedagogiki, integracji sensorycznej (50 min każde zajęcia!).
 • To samo, jedno miejsce, ludzie, otoczenie – niezwykle ważne w przypadku dziecka z autyzmem mającego silną potrzebę poczucia bezpieczeństwa, a które to często jest u niego zaburzone. Dzięki poczuciu komfortu i bezpieczeństwa, dziecko bardziej otwiera się na przyswajanie nowych umiejętności i potencjalnie nie generuje złych zachowań, które zaburzają rozwój.
 • Wyposażenie – wiele przedmiotów do zabawy, z racji tego, że mają charakter terapeutyczny, jest wykonywanych przez terapeutów – pod konkretne dzieci i ich zaburzenia oraz umiejętności. Specjalne dobierane i tworzone są obrazki, wydruki, bo często nie mogą to być uniwersalne zabawki tylko specjalnie zaprojektowanie.
  Ważne w przedszkolu są narzędzia diagnostyczne pozwalające na monitorowanie postępów w rozwoju poszczególnych sfer u dziecka.
 • Również niektóre sale – tj. sala do terapii sensorycznej – muszą być specjalnie urządzone i wyposażone.

Takie miejsce jak Punkt Przedszkolny RiM jest zupełnie wyjątkowe dla dzieci z autyzmem. Opis funkcjonowania i organizacji placówki pokazuje jaki musi być koszt jej utrzymania, co stanowi ogromne miesięczne obciążenie dla rodziców w postaci czesnego. 

Dzieci w przedszkolu mogą przebywać nawet kilka lat. Mówi się  wtedy o odroczonym obowiązku szkolnym. Czasem warto okres przedszkolny przedłużyć, jeżeli dziecko ma duże trudności w sferach rozwojowych i potrzebuje jeszcze większego wsparcia.

Założeniem przedszkola terapeutycznego jest to, żeby dziecko przeszło potem do naturalnego środowiska – czyli placówek np. integracyjnych. By było w stanie sobie tam całkiem dobrze poradzić i korzystać z tego co te miejsca mają do zaoferowania. I żyć pięknym życiem.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Magda Zacharska - awatar

  Magda Zacharska

  13.02.18
  13.02.18

  Bardzo dobry pomysł. Pozdrawiamy. Kuba z mamą.

1 160 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 24

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dan Moran - awatar
Dan Moran
50
Barbara Kropielnicka - awatar
Barbara Kropielnicka
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agata - awatar
Agata
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij