Zbiórka Pomóż aż 10. rodzinom z autyzmem - miniaturka zdjęcia

Pomóż aż 10. rodzinom z autyzmem Jak założyć taką zbiórkę?

Pomóż aż 10. rodzinom z autyzmem

1 160 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

„To, co zdrowym dzieciom przychodzi z łatwością … dla dzieci z autyzmem jest wyzwaniem i muszą na to ciężko pracować każdego dnia … „

To jest zbiórka dla 10-ciorga dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, uczęszczających do specjalistycznego Punktu Przedszkolnego RiM dla dzieci z autyzmem w Pruszkowie. Musimy pomóc częściowo dofinansować miesięczne czesne 10-osobowej grupy przedszkolnej – od lutego do czerwca br. (5 miesięcy) 

Terapeutyczny punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem to miejsce, w którym odbywają się różnorodne oddziaływania. Aby pracować nad wszechstronnym rozwojem dzieci potrzebna jest do tego specjalistyczna kadra, m.in. pedagodzy specjalni, psycholodzy, logopedzi, terapeuci integracji sensorycznej, rehabilitanci, lekarz psychiatra.

www.centrum-rim.pl/fundacja       FB: @fundacjarim

AUTYZM to zaburzenia rozwoju na różnych płaszczyznach – m.in. komunikacyjnych, społecznych, sensorycznych, ruchowych. Dziecko z autyzmem ma w różnym stopniu utrudniony proces nauki, poznania świata, relacji międzyludzkich. 

Małe dzieci, w wieku przedszkolnym, najszybciej nabywają nowych umiejętności, ich umysł dopiero kształtuje się i jest bardzo plastyczny. To jest TEN MOMENT kiedy trzeba działać! 

BEZCENNA wartość Punktu Przedszkolnego RiM dla dzieci z autyzmem:

 • 25 godzin terapii i rehabilitacji, grupowej i indywidualnej, które mają sprawić, że dzieci będą mogły lepiej radzić sobie w przyszłości:
 • Treningi umiejętności społecznych – dzieci są uczone jak ze sobą współpracować, jak się dzielić, jak się bawić ... jak sobie radzić w kontekście społecznym, bo zaburzenia społeczne bardzo często towarzyszą autyzmowi.
 • Integracja sensoryczna – praca nad koordynacją zmysłów i ruchu
 • Treningi pedagogiczne – nad sferami rozwojowymi dziecka, np. naśladowanie, motoryka mała, motoryka duża, percepcja, komunikacja. W przypadku dziecka z autyzmem ten rozwój jest często nieharmonijny.
 • Terapia logopedyczna
 • Kadra dobrana bardzo precyzyjnie pod kątem specjalizacji, tak by zapewnić dzieciom różnego rodzaju terapie oraz specjalistyczną opiekę:
 • Nauczyciel i asystent wspomagający, czyli 2 dorosłych na 4-5 dzieci, cały czas pomagają dzieciom by jak najbardziej korzystały z zajęć grupowych
 • Terapeuci indywidualni prowadzący zajęcia z logopedii, pedagogiki, integracji sensorycznej (50 min każde zajęcia!).
 • To samo, jedno miejsce, ludzie, otoczenie – niezwykle ważne w przypadku dziecka z autyzmem mającego silną potrzebę poczucia bezpieczeństwa, a które to często jest u niego zaburzone. Dzięki poczuciu komfortu i bezpieczeństwa, dziecko bardziej otwiera się na przyswajanie nowych umiejętności i potencjalnie nie generuje złych zachowań, które zaburzają rozwój.
 • Wyposażenie – wiele przedmiotów do zabawy, z racji tego, że mają charakter terapeutyczny, jest wykonywanych przez terapeutów – pod konkretne dzieci i ich zaburzenia oraz umiejętności. Specjalne dobierane i tworzone są obrazki, wydruki, bo często nie mogą to być uniwersalne zabawki tylko specjalnie zaprojektowanie.
  Ważne w przedszkolu są narzędzia diagnostyczne pozwalające na monitorowanie postępów w rozwoju poszczególnych sfer u dziecka.
 • Również niektóre sale – tj. sala do terapii sensorycznej – muszą być specjalnie urządzone i wyposażone.

Takie miejsce jak Punkt Przedszkolny RiM jest zupełnie wyjątkowe dla dzieci z autyzmem. Opis funkcjonowania i organizacji placówki pokazuje jaki musi być koszt jej utrzymania, co stanowi ogromne miesięczne obciążenie dla rodziców w postaci czesnego. 

Dzieci w przedszkolu mogą przebywać nawet kilka lat. Mówi się  wtedy o odroczonym obowiązku szkolnym. Czasem warto okres przedszkolny przedłużyć, jeżeli dziecko ma duże trudności w sferach rozwojowych i potrzebuje jeszcze większego wsparcia.

Założeniem przedszkola terapeutycznego jest to, żeby dziecko przeszło potem do naturalnego środowiska – czyli placówek np. integracyjnych. By było w stanie sobie tam całkiem dobrze poradzić i korzystać z tego co te miejsca mają do zaoferowania. I żyć pięknym życiem.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Magda Zacharska - awatar

  Magda Zacharska

  13.02.2018
  13.02.2018

  Bardzo dobry pomysł. Pozdrawiamy. Kuba z mamą.

1 160 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 24

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dan Moran - awatar
Dan Moran
50
Barbara Kropielnicka - awatar
Barbara Kropielnicka
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agata - awatar
Agata
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij