Zbiórka Fundusz dla kobiet po gwałcie - miniaturka zdjęcia

Fundusz dla kobiet po gwałcie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Fundusz dla kobiet po gwałcie - zdjęcie główne

Fundusz dla kobiet po gwałcie

71 327 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 264 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Fundusz Przeciwprzemocowy uruchomiony przez Fundację Feminoteka pozwala szybko i bez zbędnych formalności  pomagać kobietom, które doświadczyły gwałtu

Wsparcie pozwala pokrzywdzonym wyjść na prostą, nie martwić się o podstawowe sprawy.

Staramy się zawsze zapewnić maksimum bezpieczeństwa pokrzywdzonym i podejmować decyzje z ich udziałem, za ich zgodą i w formie, która jest dla nich najbardziej komfortowa i bezpieczna.

Potrzeby są różne – od opłacenia podstawowych rachunków, przez zakup leków, opłacenie badań, po zorganizowanie wyjazdu w bezpieczne miejsce i wiele innych, które pojawiają się w trakcie trwania sprawy. Często wsparcia potrzebuje też rodzina pokrzywdzonej.

W roku 2021 Fundusz dla kobiet po gwałcie dysponował kwotą 56 tysięcy złotych!!! Pieniędzmi tymi wsparłyśmy 15 kobiet. 

Dzięki Waszemu wsparciu 15 kobiet nie musiało się martwić o to, gdzie będzie mieszkać, co zje i za co wykupi leki. Kilka pań nie musiało rezygnować z dochodzenie sprawiedliwości w sądzie, ponieważ zapłaciłyśmy za prawnika. To jest realna pomoc i realna satysfakcja.

Gwałt i inne formy przemocy seksualnej to jedne z najbardziej traumatycznych doświadczeń. Kobiety, które ich doświadczyły często potrzebują nie tylko pomocy prawniczek/ów, psycholożek/ów czasem długotrwałego, ale i pomocy finansowej umożliwiającej powrót do równowagi, życie bez poczucia niepewności związanej z sytuacją finansową.

To kobiety doświadczające przemocy, ponoszą największe koszty związane ze swoją sytuacją i ujawnieniem gwałtu – jest to np. zmiana telefonu, środowiska, pracy czy szkoły itp.

***************************************

Fundacja Feminoteka działa od 2005 roku. Pomagamy kobietom z doświadczeniem przemocy, zwłaszcza seksualnej.

Nasz telefon pomocowy 888 88 33 88
czynny jest od poniedziałku do piątku od godz. 11.00 do 19.00

Jesteśmy po to, by pomóc.

Więcej informacji o nas znajdziesz na www.feminoteka.pl


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Feminoteka - awatar

  Fundacja Feminoteka

  24.02.2022
  24.02.2022

  Fundusz dla kobiet po doświadczeniu gwałtu to pieniądze na palące potrzeby. Jedną z nich jest opłata za czynsz. Trauma sprawia, że wiele osób, które doświadczyły przemocy zaczyna mieć poważne problemy finansowe. Utrata dachu nad głową jest jednym z największych zagorożeń.
  Obecnie opłacamy czynsz dwóm osobom.
  Aby móc dalej wspierać kobiety po gwałcie potrzebujemy wsparcia od was.
  Jak możecie to zrobić?
  1. Na https://pomagam.pl/funduszfeminoteki
  2. Możecie wpłacić bezpośrednio na konto: NG BSK S.A. 68 1050 1038 1000 0022 9768 3522 z dopiskiem "Darowizna na fundusz”
  3. Albo tutaj poniżej w zbiórce pod postem.
  4. Możecie też ustalić stałe, comiesięczne wpłaty, które działają jak balsam na wszelkie finansowe bolączki: https://feminoteka.pl/wplaty/

  Zdjęcie aktualizacji 88 627

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.04.2022
  06.04.2022

  JA PRZEPRASZAM, ŻE ZEBRAM TERAZ GDY JEST WOJNA I TYLU LUDZI JEST POTRZEBUJACYCH. MAM NAIMIE DANUTA, MAM 56 LAT, OD LAT CHORUJE. WSTYDZĘ SIĘ TEGO JAK ŻYJE ALE OD 3 DNI NIC NIE ZNALAZŁAM DO JEDZENIA W KOSZU ZA SKLEPEM I PROSZĘ CHOCIAZ O KILKA GROSZY ZEBYM MOGŁA KUPIC CHLEB DLA SIEBIE I PUSZKE KARMY DLA MOJEGO PIESKA. pomagam.pl/nefcey

 • Rahel Schnell - awatar

  Rahel Schnell

  25.11.2020
  25.11.2020

  Love from the Netherlands!

 • Agnieszka Zuzanna Friel - awatar

  Agnieszka Zuzanna Friel

  06.11.2020
  06.11.2020

  Powodzenia w dalszym niesienu pomocy, szerzeniu akcji informacyjnych, burzeniu krzywdzacych konwenansow.

  • Fundacja Feminoteka - awatar

   Fundacja Feminoteka - Organizator zbiórki

   10.11.2020
   10.11.2020

   Dziękujemy!

 • Jonas Maximilian Grundnig - awatar

  Jonas Maximilian Grundnig

  01.11.2020
  01.11.2020

  Continue to fight for women's rights in Poland!

  • Fundacja Feminoteka - awatar

   Fundacja Feminoteka - Organizator zbiórki

   10.11.2020
   10.11.2020

   Thank you for your support!

 • Maria - awatar

  Maria

  06.03.2020
  06.03.2020

  <3

71 327 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 264 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1 264

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
465
Ewa Wielochowska - awatar
Ewa Wielochowska
100
Monika - awatar
Monika
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
90
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Joanna Kluj - awatar
Joanna Kluj
20
Kinga Ka. - awatar
Kinga Ka.
20
Szymon Jaczewski - awatar
Szymon Jaczewski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij