Zbiórka Fundusz dla kobiet po gwałcie - zdjęcie główne

Fundusz dla kobiet po gwałcie

62 790 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 161 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

FUNDUSZ PRZECIWPRZEMOCOWY FEMINOTEKI dla kobiet z doświadczeniem przemocy seksualnej

Fundusz Przeciwprzemocowy uruchomiony przez Fundację Feminoteka pozwala realnie pomagać kobietom i dziewczynom, które doświadczyły gwałtu

Kolejna – szósta już pokrzywdzona, potrzebuje naszej pomocy. Tym razem jest to Aleksandra z Elbląga. O jej sprawie możecie przeczytać w wywiadzie Pauli Szewczyk Aleksandra z Elbląga o życiu po gwałcie: Słyszałam nieraz: Z tą panią nie współpracujemy, bo to „ta zgwałcona” (http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,53662,24805445,nie-wstydze-sie.html).

Zgwałcona przez ratownika medycznego (drugi został skazany za molestowanie seksualne) jest w bardzo trudnej sytuacji. Jej walka o sprawiedliwość trwa od 2013 roku. Ze względu na zdrowie, macierzyństwo, a także na ciągnącą się wiele lat sprawę, jest jej bardzo ciężko, choruje.

Opłaty za adwokata, terapię, leki i wiele innych spowodowały, że ma kłopoty finansowe. Nie stać jej na dalsze korzystanie z pomocy psychologicznej, a jest to konieczne! Musimy jej pomóc.

To jedna z kobiet, która miała odwagę walczyć o swoje prawa, a teraz ponosi tego konsekwencje.

Feminoteka od początku wspierała Aleksandrę: organizowałyśmy protest w Elblągu, pisałyśmy do wymiaru sprawiedliwości. Aleksandra, gdy miała taką możliwość wspierała nasze akcje, także zbiórki pieniężne. Teraz ona potrzebuje naszej pomocy. Przyłączcie się!

Wpłacać można także przez zbiórkę na Facebooku https://www.facebook.com/donate/614675559036332/

I przez system PayU na stronie Feminoteki: https://feminoteka.pl/funduszfeminoteki/


Gwałt i inne formy przemocy seksualnej to jedne z najbardziej traumatycznych doświadczeń. Kobiety, które ich doświadczyły często potrzebują nie tylko pomocy prawniczek/ów, psycholożek/ów czasem długotrwałego, ale i pomocy finansowej umożliwiającej powrót do równowagi, życie bez poczucia niepewności związanej z sytuacją finansową.
To kobiety doświadczające przemocy, ponoszą największe koszty związane ze swoją sytuacją i ujawnieniem gwałtu – jest to np. zmiana telefonu, środowiska, pracy czy szkoły itp.

Wsparcie pozwoli pokrzywdzonym wyjść na prostą, nie martwić się o podstawowe sprawy.

Miesięczne rozliczenia zamieszczamy są na stronie zbiórki.  

Staramy się zawsze zapewnić maksimum bezpieczeństwa pokrzywdzonym i podejmować decyzje z ich udziałem, za ich zgodą i w formie, która jest dla nich najbardziej komfortowa i bezpieczna.

Tu linki do artykułów, w których same pokrzywdzone (lub ich rodzina) mówią o otrzymanej pomocy:

Domówka, "niebieski drink", syn oficera policji i śledztwo w sprawie gwałtu na szczecińskiej licealistce http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24764758,domowka-niebieski-drink-syn-oficera-policji-i-sledztwo-w.html?fbclid=IwAR0uBwRUr4aKa3yhgb61aoB3R5zmZa-PiDyhXtOFplyJBCVClTVrfH0ZKyI

Gwałcił mnie kuzyn. Potem mąż. Złamała policja, sąd i prokuratura - jestem winna! http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24702224,gwalcil-mnie-kuzyn-potem-maz-zlamala-policja-sad-i.html?fbclid=IwAR0iCG05Yy2CqhBtqsMMnOySmBkHtioiUpBncfuI8GQ_x3ciDmsAgefzuSY#a=190&c=8000

W tej chwili staramy się pomóc sześciu pokrzywdzonym, które doświadczyły gwałtu - dwóm nastolatkom i czterem dorosłym. Potrzeby są różne – od opłacenia podstawowych rachunków, przez zakup leków, opłacenie badań, po zorganizowanie wyjazdu w bezpieczne miejsce i wiele innych, które pojawiają się w trakcie trwania sprawy. Często wsparcia potrzebuje też rodzina pokrzywdzonej.

Ale chcemy, by uruchomiony Fundusz Przeciwprzemocowy mógł służyć nie tylko doraźnie, w przypadku obecnych spraw, lecz był wsparciem dla kolejnych kobiet, które będą potrzebowały natychmiastowej pomocy. Chcemy móc działać szybko i skutecznie.

Wasze wpłaty chcemy przeznaczyć także na organizowanie akcji wspierających, jeśli zajdzie taka potrzeba, w postaci demonstracji, petycji czy innych form. A także na zorganizowanie kampanii edukacyjnej dotyczącej przemocy seksualnej.

Tu link do akcji, którą zorganizowałyśmy w Legnicy: 

"Jesteśmy z Tobą! Akcja wsparcia dla zgwałconej nastolatki" https://fakty.lca.pl/legnica,news,73474,Jeste_my_z_Tob_Akcja_wsparcia_dla_zgwa_conej_nastolatki.html


Liczymy na Waszą solidarność i wsparcie.

Dziękujemy!

Fundacja Feminoteka jest organizacją od lat działającą na rzecz kobiet doświadczających przemocy. Więcej informacji o nas znajdziesz na www.feminoteka.pl


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Feminoteka - awatar

  Fundacja Feminoteka

  19.06.2019
  19.06.2019

  "Zbierając pieniądze dla mnie, pomagacie też innym zgwałconym, które są pod opieką fundacji, m.in. nastolatce, która została zgwałcona przez własnych kolegów na swoich urodzinach, a otoczenie odwróciło się od niej… Albo urzędniczce, którą zgwałcił były prezydent Olsztyna, który nie tylko chodzi wolno, ale też kandydował w ostatnich wyborach. Nam wszystkim potrzebna jest pomoc i dla nas wszystkich jest ta zbiórka!" - pisze Aleksandra z Elbląga dziękując za Waszą pomoc http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,24898057,slowo-gwalt-niektorym-nie-przechodzi-przez-usta-jakby-bylo.html?fbclid=IwAR0C_2piSlf7K2aK_BSqrD8WbwYVjbg7vIfpeSilm7F2GQO ✔️Zbieramy na FCB https://www.facebook.com/donate/614675559036332/ ✔️Zbieramy też tu: https://feminoteka.pl/funduszfeminoteki/ ✔️ Byłoby cudownie, gdybyście zleciły/li przelew stałej kwoty co miesiąc bezpośrednio na konto Feminoteki 68 1050 1038 1000 0022 9768 3522 z dopiskiem "Fundusz Przeciwprzemocowy".

  Zdjęcie aktualizacji 33 102

Komentarze


 • Rahel Schnell - awatar

  Rahel Schnell

  25.11.2020
  25.11.2020

  Love from the Netherlands!

 • Agnieszka Zuzanna Friel - awatar

  Agnieszka Zuzanna Friel

  06.11.2020
  06.11.2020

  Powodzenia w dalszym niesienu pomocy, szerzeniu akcji informacyjnych, burzeniu krzywdzacych konwenansow.

  • Fundacja Feminoteka - awatar

   Fundacja Feminoteka - Organizator zbiórki

   10.11.2020
   10.11.2020

   Dziękujemy!

 • Jonas Maximilian Grundnig - awatar

  Jonas Maximilian Grundnig

  01.11.2020
  01.11.2020

  Continue to fight for women's rights in Poland!

  • Fundacja Feminoteka - awatar

   Fundacja Feminoteka - Organizator zbiórki

   10.11.2020
   10.11.2020

   Thank you for your support!

 • Maria - awatar

  Maria

  06.03.2020
  06.03.2020

  <3

 • Marzena - awatar

  Marzena

  16.12.2019
  16.12.2019

  Tak dla kobiet i dziewcząt.

62 790 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 161 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1 161

Hanna Bartosik - awatar
Hanna Bartosik
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Janina Jackiewicz - awatar
Janina Jackiewicz
20
Anna Maria Szutowicz - awatar
Anna Maria Szutowicz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Michalina - awatar
Michalina
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij