Zbiórka Fundusz Przeciwprzemocowy - miniaturka zdjęcia

Fundusz Przeciwprzemocowy

Zbiórka Fundusz Przeciwprzemocowy - zdjęcie główne

Fundusz Przeciwprzemocowy

48 187 zł z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 010 osób
Wpłać teraz
 

FUNDUSZ PRZECIWPRZEMOCOWY FEMINOTEKI dla kobiet z doświadczeniem przemocy seksualnej

Fundusz Przeciwprzemocowy uruchomiony przez Fundację Feminoteka pozwala realnie pomagać kobietom i dziewczynom, które doświadczyły gwałtu

Kolejna – szósta już pokrzywdzona, potrzebuje naszej pomocy. Tym razem jest to Aleksandra z Elbląga. O jej sprawie możecie przeczytać w wywiadzie Pauli Szewczyk Aleksandra z Elbląga o życiu po gwałcie: Słyszałam nieraz: Z tą panią nie współpracujemy, bo to „ta zgwałcona” (http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,53662,24805445,nie-wstydze-sie.html).

Zgwałcona przez ratownika medycznego (drugi został skazany za molestowanie seksualne) jest w bardzo trudnej sytuacji. Jej walka o sprawiedliwość trwa od 2013 roku. Ze względu na zdrowie, macierzyństwo, a także na ciągnącą się wiele lat sprawę, jest jej bardzo ciężko, choruje.

Opłaty za adwokata, terapię, leki i wiele innych spowodowały, że ma kłopoty finansowe. Nie stać jej na dalsze korzystanie z pomocy psychologicznej, a jest to konieczne! Musimy jej pomóc.

To jedna z kobiet, która miała odwagę walczyć o swoje prawa, a teraz ponosi tego konsekwencje.

Feminoteka od początku wspierała Aleksandrę: organizowałyśmy protest w Elblągu, pisałyśmy do wymiaru sprawiedliwości. Aleksandra, gdy miała taką możliwość wspierała nasze akcje, także zbiórki pieniężne. Teraz ona potrzebuje naszej pomocy. Przyłączcie się!

Wpłacać można także przez zbiórkę na Facebooku https://www.facebook.com/donate/614675559036332/

I przez system PayU na stronie Feminoteki: https://feminoteka.pl/funduszfeminoteki/


Gwałt i inne formy przemocy seksualnej to jedne z najbardziej traumatycznych doświadczeń. Kobiety, które ich doświadczyły często potrzebują nie tylko pomocy prawniczek/ów, psycholożek/ów czasem długotrwałego, ale i pomocy finansowej umożliwiającej powrót do równowagi, życie bez poczucia niepewności związanej z sytuacją finansową.
To kobiety doświadczające przemocy, ponoszą największe koszty związane ze swoją sytuacją i ujawnieniem gwałtu – jest to np. zmiana telefonu, środowiska, pracy czy szkoły itp.

Wsparcie pozwoli pokrzywdzonym wyjść na prostą, nie martwić się o podstawowe sprawy.

Miesięczne rozliczenia zamieszczamy są na stronie zbiórki.  

Staramy się zawsze zapewnić maksimum bezpieczeństwa pokrzywdzonym i podejmować decyzje z ich udziałem, za ich zgodą i w formie, która jest dla nich najbardziej komfortowa i bezpieczna.

Tu linki do artykułów, w których same pokrzywdzone (lub ich rodzina) mówią o otrzymanej pomocy:

Domówka, "niebieski drink", syn oficera policji i śledztwo w sprawie gwałtu na szczecińskiej licealistce http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24764758,domowka-niebieski-drink-syn-oficera-policji-i-sledztwo-w.html?fbclid=IwAR0uBwRUr4aKa3yhgb61aoB3R5zmZa-PiDyhXtOFplyJBCVClTVrfH0ZKyI

Gwałcił mnie kuzyn. Potem mąż. Złamała policja, sąd i prokuratura - jestem winna! http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24702224,gwalcil-mnie-kuzyn-potem-maz-zlamala-policja-sad-i.html?fbclid=IwAR0iCG05Yy2CqhBtqsMMnOySmBkHtioiUpBncfuI8GQ_x3ciDmsAgefzuSY#a=190&c=8000

W tej chwili staramy się pomóc sześciu pokrzywdzonym, które doświadczyły gwałtu - dwóm nastolatkom i czterem dorosłym. Potrzeby są różne – od opłacenia podstawowych rachunków, przez zakup leków, opłacenie badań, po zorganizowanie wyjazdu w bezpieczne miejsce i wiele innych, które pojawiają się w trakcie trwania sprawy. Często wsparcia potrzebuje też rodzina pokrzywdzonej.

Ale chcemy, by uruchomiony Fundusz Przeciwprzemocowy mógł służyć nie tylko doraźnie, w przypadku obecnych spraw, lecz był wsparciem dla kolejnych kobiet, które będą potrzebowały natychmiastowej pomocy. Chcemy móc działać szybko i skutecznie.

Wasze wpłaty chcemy przeznaczyć także na organizowanie akcji wspierających, jeśli zajdzie taka potrzeba, w postaci demonstracji, petycji czy innych form. A także na zorganizowanie kampanii edukacyjnej dotyczącej przemocy seksualnej.

Tu link do akcji, którą zorganizowałyśmy w Legnicy: 

"Jesteśmy z Tobą! Akcja wsparcia dla zgwałconej nastolatki" https://fakty.lca.pl/legnica,news,73474,Jeste_my_z_Tob_Akcja_wsparcia_dla_zgwa_conej_nastolatki.html


Liczymy na Waszą solidarność i wsparcie.

Dziękujemy!

Fundacja Feminoteka jest organizacją od lat działającą na rzecz kobiet doświadczających przemocy. Więcej informacji o nas znajdziesz na www.feminoteka.pl


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Feminoteka - awatar

  Fundacja Feminoteka

  19.06.19
  19.06.19

  "Zbierając pieniądze dla mnie, pomagacie też innym zgwałconym, które są pod opieką fundacji, m.in. nastolatce, która została zgwałcona przez własnych kolegów na swoich urodzinach, a otoczenie odwróciło się od niej… Albo urzędniczce, którą zgwałcił były prezydent Olsztyna, który nie tylko chodzi wolno, ale też kandydował w ostatnich wyborach. Nam wszystkim potrzebna jest pomoc i dla nas wszystkich jest ta zbiórka!" - pisze Aleksandra z Elbląga dziękując za Waszą pomoc http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,24898057,slowo-gwalt-niektorym-nie-przechodzi-przez-usta-jakby-bylo.html?fbclid=IwAR0C_2piSlf7K2aK_BSqrD8WbwYVjbg7vIfpeSilm7F2GQO ✔️Zbieramy na FCB https://www.facebook.com/donate/614675559036332/ ✔️Zbieramy też tu: https://feminoteka.pl/funduszfeminoteki/ ✔️ Byłoby cudownie, gdybyście zleciły/li przelew stałej kwoty co miesiąc bezpośrednio na konto Feminoteki 68 1050 1038 1000 0022 9768 3522 z dopiskiem "Fundusz Przeciwprzemocowy".

  Zdjęcie aktualizacji 33 102

Komentarze


 • Maria - awatar

  Maria

  06.03.20
  06.03.20

  <3

 • Marzena - awatar

  Marzena

  16.12.19
  16.12.19

  Tak dla kobiet i dziewcząt.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.11.19
  15.11.19

  Trzymam kciuki za Was, Dziewczyny!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.11.19
  07.11.19

  Życzę dużo siły i wiary wszystkim poszkodowanym, a w szczególności dziewczynie ze wsi obok Legnicy, o której przykrym przeżyciu dowiedziałam się z filmu na yt. Po zapoznaniu się z jej historią jako człowiek wstydzę się za swój gatunek, bo nie tylko oprawcy ją skrzywdzili, przyjaciel okazał się wrogiem, ale również ludzie z jej otoczenia potraktowali ją okrutnie. Nie mogę pojąć ich toku myślenia. A kiedy słyszę, że gdzieś na świecie zabija się kobiety zgwałcone, żeby nie przyniosły wstydu rodzinie... Serce pęka.

 • Jola - awatar

  Jola

  26.09.19
  26.09.19

  Trzymaj się Aleksandra!

48 187 zł z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 010 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 1 010

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Daniel Zamojduk - awatar
Daniel Zamojduk
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Giuseppe Maria Carola - awatar
Giuseppe Maria Carola
50
Aldona Kopkiewicz - awatar
Aldona Kopkiewicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Miriam Vlachoulis - awatar
Miriam Vlachoulis
20
hanna kern - awatar
hanna kern
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna - awatar
Anna
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij