Zbiórka Fundusz dla kobiet po gwałcie - miniaturka zdjęcia

Fundusz dla kobiet po gwałcie Jak założyć taką zbiórkę?

Fundusz dla kobiet po gwałcie

78 426 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 382 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Fundusz Przeciwprzemocowy uruchomiony przez Fundację Feminoteka pozwala szybko i bez zbędnych formalności  pomagać kobietom, które doświadczyły gwałtu

Wsparcie pozwala pokrzywdzonym wyjść na prostą, nie martwić się o podstawowe sprawy.

Staramy się zawsze zapewnić maksimum bezpieczeństwa pokrzywdzonym i podejmować decyzje z ich udziałem, za ich zgodą i w formie, która jest dla nich najbardziej komfortowa i bezpieczna.


Potrzeby są różne – od opłacenia podstawowych rachunków, przez zakup leków, opłacenie badań, po zorganizowanie wyjazdu w bezpieczne miejsce i wiele innych, które pojawiają się w trakcie trwania sprawy. Często wsparcia potrzebuje też rodzina pokrzywdzonej.

W roku 2022 Fundusz dla kobiet po gwałcie dysponował kwotą 20 tysięcy złotych!!! Pieniędzmi tymi wsparłyśmy 10 kobiet. 

Dzięki Waszemu wsparciu 10 kobiet nie musiało się martwić o to, gdzie będzie mieszkać, co zje i za co wykupi leki. Kilka pań nie musiało rezygnować z dochodzenie sprawiedliwości w sądzie, ponieważ zapłaciłyśmy za prawnika. To jest realna pomoc i realna satysfakcja.

Gwałt i inne formy przemocy seksualnej to jedne z najbardziej traumatycznych doświadczeń. Kobiety, które ich doświadczyły często potrzebują nie tylko pomocy prawniczek/ów, psycholożek/ów czasem długotrwałego, ale i pomocy finansowej umożliwiającej powrót do równowagi, życie bez poczucia niepewności związanej z sytuacją finansową.

To kobiety doświadczające przemocy, ponoszą największe koszty związane ze swoją sytuacją i ujawnieniem gwałtu – jest to np. zmiana telefonu, środowiska, pracy czy szkoły itp.

***************************************

Fundacja Feminoteka działa od 2005 roku. Pomagamy kobietom z doświadczeniem przemocy, zwłaszcza seksualnej.

Nasz telefon pomocowy 888 88 33 88
czynny jest od poniedziałku do piątku od godz. 11.00 do 19.00

Jesteśmy po to, by pomóc.

Więcej informacji o nas znajdziesz na www.feminoteka.pl


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Feminoteka - awatar

  Fundacja Feminoteka

  26.02.2023
  26.02.2023

  W najnowszych "Wysokich Obcasach" Joanna Piotrowska, prezeska Feminoteki, mówi jak będzie działać pilotażowe, pierwsze w Polsce Centrum dla kobiet, które doświadczyły gwałtu prowadzone przez naszą fundację.

  Będziemy mogły jeszcze lepiej pomagać!

  W przyszłej siedzibie remont, ekipa szaleje. Kurz, gruz. Ale do przodu!

  A zespół Feminoteki spotyka się z przedstawicielkami takich centrów z UK i Irlandii. Tam działają one od 40 lat! Zbieramy dobre praktyki, doświadczenia. Bierzemy z tego ile się da!

  Trzymajcie kciuki, bo to niezłe wyzwanie: logistyczne, merytoryczne, ale i finansowe. Więc wpłacajcie, bo to dla nas i dla kobiet szalenie ważne miejsce i pomoc.

  Zdjęcie aktualizacji 114 071

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Polilu - awatar

  Polilu

  02.03.2023
  02.03.2023

  Wpłacone!

  • Fundacja Feminoteka - awatar

   Fundacja Feminoteka - Organizator zbiórki

   05.04.2023
   05.04.2023

   Pięknie dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.04.2022
  06.04.2022

  JA PRZEPRASZAM, ŻE ZEBRAM TERAZ GDY JEST WOJNA I TYLU LUDZI JEST POTRZEBUJACYCH. MAM NAIMIE DANUTA, MAM 56 LAT, OD LAT CHORUJE. WSTYDZĘ SIĘ TEGO JAK ŻYJE ALE OD 3 DNI NIC NIE ZNALAZŁAM DO JEDZENIA W KOSZU ZA SKLEPEM I PROSZĘ CHOCIAZ O KILKA GROSZY ZEBYM MOGŁA KUPIC CHLEB DLA SIEBIE I PUSZKE KARMY DLA MOJEGO PIESKA. pomagam.pl/nefcey

 • Rahel Schnell - awatar

  Rahel Schnell

  25.11.2020
  25.11.2020

  Love from the Netherlands!

 • Agnieszka Zuzanna Friel - awatar

  Agnieszka Zuzanna Friel

  06.11.2020
  06.11.2020

  Powodzenia w dalszym niesienu pomocy, szerzeniu akcji informacyjnych, burzeniu krzywdzacych konwenansow.

  • Fundacja Feminoteka - awatar

   Fundacja Feminoteka - Organizator zbiórki

   10.11.2020
   10.11.2020

   Dziękujemy!

 • Jonas Maximilian Grundnig - awatar

  Jonas Maximilian Grundnig

  01.11.2020
  01.11.2020

  Continue to fight for women's rights in Poland!

  • Fundacja Feminoteka - awatar

   Fundacja Feminoteka - Organizator zbiórki

   10.11.2020
   10.11.2020

   Thank you for your support!

78 426 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 382 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1 382

Klementyna - awatar
Klementyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Monika - awatar
Monika
30
Natalia - awatar
Natalia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Monika - awatar
Monika
30
Jadwiga M - awatar
Jadwiga M
31
Jadwiga M - awatar
Jadwiga M
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij