Drodzy rodzino, przyjaciele, znajomi, nieznajomi!
Zbieramy pieniądze na koziołki, których przeznaczeniem jest HAK.
Urodzić się koziołkiem to w większości przypadków wyrok śmierci. Kózki mogą rodzić dzięki czemu mają mleko a koziołki z punktu widzenia hodowców są bezużyteczne. Dlatego są kastrowane, żywione i jak osiągają wiek około 6-8 miesięcy to idą na śmierć. Tylko niewielki procent z nim pozostaje w stadzie lub jest sprzedawany w celach rozpłodowych. Wystarczy bowiem 1 kozioł zwany potocznie capem, do zapłodnienia 100 kóz. Urodzą się kolejne kozie dzieci. Dziewczynki kozy będą dalej wykorzystywane w tym procederze błędnego i bezwzględnego, krwawego koła a koziołki w 98% pójdą od razu na rzeź. Wszystko po to, żebyśmy mogli pić kozie mleko i jeść kozie sery.
Jest na to ogólne przyzwolenie a takich przypadków są nieskończone ilości. Zapewne szybko się to nie zmieni. Ale szybko może odmienić się los 15 koziołków, które mnie zawołały. Spotkałam je nie przypadkiem bo przypadków nie ma. Trafiłam do koziarni na Dolnym Śląsku, jednej z tysięcy. I ponieważ to nie pierwsze zwierzęta, które ratuję od śmierci w rzeźni, wiem że ich życie jest wyjątkowe. Jak mawiała Jane Goodall: "Każde istnienie ma znaczenie. Każde istnienie/osoba ma rolę do odegrania. Każda osoba i jej działania robią różnicę".
Często słyszę: świata nie zmienisz.. Jest jak jest. Otóż jest tak jak chcemy żeby było...a będzie tak jak zdecydujemy. Będzie tak jak zdecydujecie. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Nie raz już to robiłam i nigdy mnie nie zawiedliście. Mamy 2 tygodnie na zebranie pieniędzy potrzebnych na wykup 15 koziołków, przewiezienie ich do nowych domów i wybudowanie im domków oraz ogrodzenie pastuchem miejsc gdzie będą wypasane.
Dla 7 koziołków mamy już domy. Dla pozostałych 8 szukamy.
Koziołki są zdrowe, śliczne, przyjazne, można wychować je i zbudować z nimi relacje jak z psami, chodzić na spacery, tulić się, głaskać, drapać.. Są w zasadzie bezobsługowe. Rocznie zjadają jedynie 18 snopków siana (koszt snopka to 3-5 zł) i garść owsa rano i wieczorem. Ponadto odrobaczanie raz w roku - koszt 10 zł. Do spania wystarczy im drewniana wiata na zimę ocielona i zamykana, ścielona słomą. Muszą mieć kawałek pastwiska i dostęp do wody. Powinny mieć towarzystwo, najlepiej drugiej kózki. Nie lubią być same. To zwierzęta stadne i bardzo towarzyskie.
Prosimy o pomoc. Możecie nas wesprzeć finansowo, możecie pomóc w budowie domków, możecie przygarnąć koziołki, możecie rozpowszechniać tę zbiórkę. Możecie wiele dla Nich zrobić!
Dziękujemy<3
Matylda, Ewa, Maciek
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Kamil
mięsko jest dobre i należy je spożywać. Z koziołka można zrobić dobry gulasz i takie powinno być ich przeznaczenie. Na pohybel wegańskim zwyrodnialcom.
EwaK
Dziękuję, że to robisz! Trzymam kciuki za koziołki!
Rany Julek
Powodzonka!
Anonimowy Darczyńca
Powodzenia!