Zbiórka Pomóż Ricie ochronić życie braci - miniaturka zdjęcia

Pomóż Ricie ochronić życie braci Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż Ricie ochronić życie braci - zdjęcie główne

Pomóż Ricie ochronić życie braci

2 640 zł  z 2 400 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Bracia Rity bronią Ukrainy - pomóż ochronić ich życia!

Rita pochodzi z Ukrainy, dwa lata temu przyjechała do Polski, aby rozwijać się i pracować w trzecim sektorze. W kraju zostali jej trzej bracia - Oleg, Władysław i Anatoli, którzy w tym momencie znaleźli się w centrum walk. Rita bardzo źle znosi stres związany z całą sytuacją, ale nie chce tylko biernie wyczekiwać na doniesienia z frontu - chce realnie pomóc. Udało jej się otrzymać informacje, że rodzeństwo zostało wyposażone w broń ofensywną, lecz w ich rejonie występują problemy z uzbrojeniem defensywnym. Chodzi dokładnie o kamizelki kuloodporne.

Dlaczego nikt nie oferuje w Polsce cywilowi sprzedaży nowych kamizelek kevlarowych, hełmów bądź wkładów ceramicznych?

Jest to zgodne z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 3 grudnia 2001 r. w sprawie rodzajów broni i amunicji oraz wykazu wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, na których wytwarzanie lub obrót jest wymagana koncesja. Nie jest zatem możliwe nabywanie odpowiedniej jakości sprzętu przez cywili.

I na ten problem rynek znalazł rozwiązanie. Sklepy z militariami w naszym kraju mogą legalnie sprzedawać kamizelki do noszenia pod ubraniami. Te są np. stosowane przez instruktorów strzelectwa i są w stanie ochronić przed amunicją pistoletową. Rita posiada możliwość dostarczenia ich bezpośrednio do odbiorców. Jak tylko opuszczą granicę naszego kraju, zostaną przerobione w taki sposób, aby były w pełni funkcjonalne na polu walki i mogły chronić życie żołnierzy.

Koszt takiego zestawu ochronnego to 1200 złotych. Ricie udało się zakupić jeden z nich - dla jednego z braci. Niestety, brakuje jej środków na nabycie dwóch kolejnych. Nie może przecież pozostawić reszty swojego rodzeństwa bez pomocy. W jej imieniu, jak również w imieniu wszystkich naszych sąsiadów na froncie walki, prosimy o datki na zakup niezbędnego sprzętu.

Wszelkie potencjalne nadwyżki zostaną przekazane na Polską Akcję Humanitarną (PAH).


Zbiórka prowadzona jest przez Fundację Wolności i Przedsiębiorczości, która w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności. Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktywnością w mediach społecznościowych.

https://fundacjawip.org

https://www.facebook.com/wip.fundacja

https://www.linkedin.com/company/18563233

https://www.youtube.com/channel/UC_LhqfIJaMIuK-727-N4cDQ

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości - awatar

    Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości

    06.03.2022
    06.03.2022

    Udało się zebrać potrzebną kwotę w ciągu godziny. Serdecznie dziękujemy w imieniu Rity i jej braci!

2 640 zł  z 2 400 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 23

Kasia J - awatar
Kasia J
20
Emila - awatar
Emila
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
на хуй путін - awatar
на хуй путін
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
BALCEROWICZ MUSI WRÓCIĆ - awatar
BALCEROWICZ MUSI WRÓCIĆ
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
K skiba - awatar
K skiba
100
Sylwester Kępiński - awatar
Sylwester Kępiński
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij