Zbiórka Pomóż Ricie ochronić życie braci - miniaturka zdjęcia

Pomóż Ricie ochronić życie braci Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż Ricie ochronić życie braci - zdjęcie główne

Pomóż Ricie ochronić życie braci

2 640 zł  z 2 400 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Bracia Rity bronią Ukrainy - pomóż ochronić ich życia!

Rita pochodzi z Ukrainy, dwa lata temu przyjechała do Polski, aby rozwijać się i pracować w trzecim sektorze. W kraju zostali jej trzej bracia - Oleg, Władysław i Anatoli, którzy w tym momencie znaleźli się w centrum walk. Rita bardzo źle znosi stres związany z całą sytuacją, ale nie chce tylko biernie wyczekiwać na doniesienia z frontu - chce realnie pomóc. Udało jej się otrzymać informacje, że rodzeństwo zostało wyposażone w broń ofensywną, lecz w ich rejonie występują problemy z uzbrojeniem defensywnym. Chodzi dokładnie o kamizelki kuloodporne.

Dlaczego nikt nie oferuje w Polsce cywilowi sprzedaży nowych kamizelek kevlarowych, hełmów bądź wkładów ceramicznych?

Jest to zgodne z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 3 grudnia 2001 r. w sprawie rodzajów broni i amunicji oraz wykazu wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, na których wytwarzanie lub obrót jest wymagana koncesja. Nie jest zatem możliwe nabywanie odpowiedniej jakości sprzętu przez cywili.

I na ten problem rynek znalazł rozwiązanie. Sklepy z militariami w naszym kraju mogą legalnie sprzedawać kamizelki do noszenia pod ubraniami. Te są np. stosowane przez instruktorów strzelectwa i są w stanie ochronić przed amunicją pistoletową. Rita posiada możliwość dostarczenia ich bezpośrednio do odbiorców. Jak tylko opuszczą granicę naszego kraju, zostaną przerobione w taki sposób, aby były w pełni funkcjonalne na polu walki i mogły chronić życie żołnierzy.

Koszt takiego zestawu ochronnego to 1200 złotych. Ricie udało się zakupić jeden z nich - dla jednego z braci. Niestety, brakuje jej środków na nabycie dwóch kolejnych. Nie może przecież pozostawić reszty swojego rodzeństwa bez pomocy. W jej imieniu, jak również w imieniu wszystkich naszych sąsiadów na froncie walki, prosimy o datki na zakup niezbędnego sprzętu.

Wszelkie potencjalne nadwyżki zostaną przekazane na Polską Akcję Humanitarną (PAH).


Zbiórka prowadzona jest przez Fundację Wolności i Przedsiębiorczości, która w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności. Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktywnością w mediach społecznościowych.

https://fundacjawip.org

https://www.facebook.com/wip.fundacja

https://www.linkedin.com/company/18563233

https://www.youtube.com/channel/UC_LhqfIJaMIuK-727-N4cDQ

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości - awatar

    Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości

    06.03.2022
    06.03.2022

    Udało się zebrać potrzebną kwotę w ciągu godziny. Serdecznie dziękujemy w imieniu Rity i jej braci!

2 640 zł  z 2 400 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 23

Kasia J - awatar
Kasia J
20
Emila - awatar
Emila
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
на хуй путін - awatar
на хуй путін
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
BALCEROWICZ MUSI WRÓCIĆ - awatar
BALCEROWICZ MUSI WRÓCIĆ
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
K skiba - awatar
K skiba
100
Sylwester Kępiński - awatar
Sylwester Kępiński
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij