Zbiórka Film dok. Polscy łowcy krokodyli - miniaturka zdjęcia

Film dok. Polscy łowcy krokodyli Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Film dok. Polscy łowcy krokodyli - zdjęcie główne

Film dok. Polscy łowcy krokodyli

176 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mirosław Jabłoński - awatar

Mirosław Jabłoński

Organizator zbiórki

Dorota Szuszkiewicz i Mirosław P. Jabłoński. Jesteśmy parą scenarzystów filmowych, z dorobkiem w filmie dokumentalnym, telewizyjnym i fabularnym (Dorota) oraz telewizyjnym i fabularnym (Mirek, Wikipedia, Filmweb).

Chcemy zebrać pieniądze na nakręcenie filmu dokumentalnego pod roboczym tytułem „Polscy łowcy krokodyli”, o niezwykłej parze Polaków, Krystynie i Romanie Pawłowskich,  którzy po wojnie znaleźli się w Australii. Wsławili się najpierw polowaniami na krokodyle, a potem skuteczną walką o ochronę tych gadów oraz całej dzikiej przyrody.

Nasz projekt (wniosek nr 9267/17) został pozytywnie oceniony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, z którego otrzymaliśmy dotację na napisanie scenariusza filmu. Polecieliśmy do Australii, gdzie spotkaliśmy się z synami Pawłowskich, Georgiem i Stevenem. Ci opowiedzieli nam historię swoich rodziców:

Pawłowscy, po wojennej tułaczce, nie mając nic, na tropikalnych pustkowiu w stanie Qeensland zbudowali swoje życie od nowa. Dzięki determinacji, odwadze i miłości stworzyli kochającą się rodzinę. Ich historia przypomina dzieje pionierów zdobywających dwa wieki temu bezkresny Dziki Zachód. Przypadek sprawił, że zajęli się polowaniami na krokodyle a sprzedaż ich skór była przez kilka lat głównym źródłem utrzymania całej rodziny. Zdobyli sławę doskonałych myśliwych, a Krystyna przeszła do historii jako ta, która zabiła jednym strzałem największego krokodyla różańcowego na świecie, co zostało odnotowane w księdze rekordów Guinnessa.  Ale nie tylko oni polowali, kwitło kłusownictwo i nagle się okazało, że populacja krokodyli różańcowych zmniejszyła się o 97 procent. Pawłowscy postanowili założyć pierwszą hodowlę gadów w Australii i walczyć o ich ochronę, oraz całej dzikiej przyrody. Zapłacili za to wysoką cenę. Stali się głównymi wrogami ówczesnych władz stanu Queenslad i obiektem prześladowań. Stracili dom i krokodylą farmę. Opuścili rejon, w którym wiedli szczęśliwe życie. Roman Pawłowski był jednak urodzonym wojownikiem i nigdy się nie poddawał. Lobbował w parlamencie australijskim, jeździł z wykładami po USA, występował w ONZ i uświadamiał wagę ochrony krokodyli. Po latach, w 1972 roku, parlament stanu Qeensland, przegłosował prawo chroniące dziką przyrodę, ale Krystyna, a zwłaszcza Roman, do końca życia czuli gorycz porażki sprzed lat.

Napisany przez nas scenariusz uzyskał aprobatę PISF-u, ale niestety wniosek producencki, z niejasnych powodów, już nie. Nie otrzymaliśmy pieniędzy na nakręcenie zdjęć w Australii.

Krystyna i Roman zmarli kilka lat temu. Chcemy, by o swoich niezwykłych rodzicach opowiedzieli ich dzieci: George, Steven i Basia.

Ponieważ wszyscy troje są już ludźmi siedemdziesięcioletnimi, jest ważne, by film zrealizować jak najszybciej.

Część pracy już wykonaliśmy. Własnym sumptem nakręciliśmy tzw. „zdjęcia uciekające”, których bohaterem jest George Pawłowski, syn Krystyny i Romana, podczas jego pierwszego w życiu pobytu w Polsce! Jego wzruszenie podczas pobytu w domu rodzinnym  ojca, zarejestrowane na taśmie, jest bezcenne…

Jedyne, co zostało do zrobienia, to nakręcić „część australijską” filmu, i na to poszukujemy pieniędzy. Dla nas to sprawa niezwykle ważna, by pokazać losy tak niezwykłych Polaków, o których w drugiej połowie ubiegłego wieku rozpisywała się nie tylko australijska prasa, ale media na całym świecie.

Dziękujemy!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.10.2019
  16.10.2019

  Trzymam kciuki, żeby się udało :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.10.2019
  07.10.2019

  Powodzenia!

176 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mirosław Jabłoński - awatar

Mirosław Jabłoński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcin Osikowicz - awatar
Marcin Osikowicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mirosław Jabłoński - awatar
Mirosław Jabłoński
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij