Dla Weroniki CRPS

48 489 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 499 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marek Różycki - awatar

Marek Różycki

Organizator zbiórki

Więcej o Weronice:

https://youtu.be/mBZZqs97GQs

https://www.instagram.com/life.with.crps/

Nazywam się Weronika Różycka, mam 16 lat.

Od czternastego roku życia choruję na CRPS (ang. Complex Regional Pain Syndrome), czyli rzadkie, postępujące, przewlekłe schorzenie neurologiczne, charakteryzowane jako nieprawidłowe działanie ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego. Rozwija się ono na skutek traumy fizycznej dla organizmu, takiej jak uraz mięśniowo-szkieletowy lub nerwowy, operacja czy złamanie kości. U mnie był to zabieg operacyjny palucha stopy prawej. To wtedy po raz pierwszy pojawiła się u mnie nadwrażliwość kończyny na zimno i dotyk (do tego stopnia, że włożenie skarpety, czy prysznic zmienia się w bardzo bolesne doświadczenie), przykurcze mięśniowe, zmiany troficzne w obrębie skóry i paznokci, nieustępująca opuchlizna, ale przede wszystkim - ból. Intensywny, palący, towarzyszący mi 24 godziny na dobę, niemożliwy do opanowania w pełni jakimikolwiek lekami przy stanie obecnego rozwoju medycyny. Ból CRPS opisany został jako najsilniejszy według skali McGilla używanej do pomiaru intensywności dolegliwości bólowych, otrzymawszy 42/50 punktów, wyprzedzając tym samym złamanie kości o 22 punkty i amputację palca o dwa. 

Diagnozę CRPS usłyszałam po 8 miesiącach szukania i jeżdżenia od specjalisty do specjalisty, tym samym dowiadując się, że moja choroba przeszła już do fazy trzeciej, gdzie wyleczenie jest niemożliwe do osiągnięcia.

Pomimo wielu prób różnego leczenia mniej i bardziej inwazyjnego na terenie Polski oraz za granicą, choroba zaczęła postępować, wywołując inne schorzenia (takie jak np. dystonia) i  atakując inne obszary mojego ciała. 

„Normalne” życie stawia przede mną dużo wyzwań, ponieważ jak w każdej chorobie przewlekłej, obok lepszych dni występują także gorsze. Utrata przytomności i nudności z bólu, brak całkowitego skupienia na lekcjach, czy brak snu to moja codzienność. Mimo tego bardzo cenię sobie chodzenie do szkoły i staram się czerpać z życia jak najwięcej. W przyszłości chciałabym zostać lekarzem i pomagać ludziom z rzadkimi chorobami przewlekłymi. Do tego czasu działam i szerzę świadomość na temat swojej choroby i życia z nią w internecie - prowadzę konto na Instagramie (@life.with.crps), na które zapraszam wszystkich zainteresowanych, chcących poczytać o mojej medycznej historii. 

Obecnie w moim planie leczenia pozostają jedynie opcje operacyjne, nierefundowane przez NFZ.  Koszt tych zabiegów przekroczy 50 000 zł.

Do moich problemów z nogą w marcu tego roku doszło także nawracające zwichnięcie i złamania lewego barku, którego leczenie da się kontynuować jedynie prywatnie. Zwiększa się również moja potrzeba na sprzęt medyczny różnego rodzaju (kule, wózki inwalidzkie). 

Koszty operacji (nie refundowanych przez NFZ) wyniosły już przeszło 20 000 zł.

Będę bardzo wdzięczna za każdą okazaną pomoc!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marek Różycki - awatar

  Marek Różycki

  27.11.20
  27.11.20

  Bardzo dziękujemy Wszystkim. Z otrzymanej pomocy finansowaliśmy między innymi zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego. Za kilka dni postawimy zdjęcia.

Komentarze


 • strażacy z Raciborza - awatar

  strażacy z Raciborza

  20.11.20
  20.11.20

  Powodzenia

 • Maciej Barczyk - awatar

  Maciej Barczyk

  12.11.20
  12.11.20

  Poszło pare groszy myśle że się przyda. Zdrowia życze. Trzymaj się i nie poddawaj będzię dobrze.

  • Marek Różycki - awatar

   Marek Różycki - Organizator zbiórki

   13.11.20
   13.11.20

   Bardzo dziękujemy! Każda pomoc jest dla Nas cenna.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.11.20
  09.11.20

  JRG 3 Kato

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.11.20
  04.11.20

  Weronika, trzymaj się, na pewno wszystko się ułoży i niezbędne operacje przebiegną pomyślnie!!!

 • Mirosława Skwirowska - awatar

  Mirosława Skwirowska

  31.10.20
  31.10.20

  Pogody ducha i dużo zdrowia

48 489 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 499 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marek Różycki - awatar

Marek Różycki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 499

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Pati - awatar
Pati
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
13
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Łukasz - awatar
Łukasz
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij