Zbiórka Pożar zniszczył zbyt wiele - zdjęcie główne

Pożar zniszczył zbyt wiele

16 635 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 142 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Tego dnia przez chwilę myśleliśmy, że to już koniec...  

Pożar wybuchł  24 kwietnia  2024 r. o godz. 8.51 na drugim piętrze kondygnacji biurowca, które zajmowaliśmy. Straż Pożarna pojawiła się już po 7 minutach, za co, w tym miejscu chcę bardzo podziękować Straży Pożarnej, której profesjonalizm sprawił, że nie stała się większa tragedia...
Ale to było najdłuższe 7 minut mojego życia. Dopiero wiadomość, że nikomu na miejscu nic się nie stało, wróciła bicie mojego serca... Na chwilę.

Zaraz potem uświadomiłem sobie, że stało się. Że wraz z tym pożarem spaliły się nasze marzenia,  Ta kuchnia dziennie wydawała od 250 do 300 posiłków! Te ściany zapewniały miejsce pracy 9 osobom, w tym osobom w ramach programu Centrum Integracji Społecznej. Dowoziliśmy posiłki do przedszkoli, szkół i wydawaliśmy obiady dla MOPSu i abonamenty dla Seniorów. To część naszego Stowarzyszenia, które  na stałe wrosło w Lębork..., bo samo Stowarzyszenie EDUQ istnieje od 16 lat, a którego profil działalności możecie znaleźć na stronie eduq.pl

Kuchnia istniała od 6 lat.  Znana była okolicznym mieszkańcom. Kojarzona
w szkołach i przedszkolach. Pojawialiśmy się na imprezach okolicznościowych. Zapraszano nas z cateringiem w różne rejony województwa. Bywaliśmy
z naszymi potrawami na ważnych wydarzeniach. Czuliśmy się potrzebni. 

Kilka lat temu dojrzeliśmy do decyzji o potrzebie zmiany miejsca. Od roku remontujemy lokal przy ul Kolonia 18 w Lęborku, gdzie chcieliśmy przenieść działalność. Gdzie chcieliśmy przenieść to wszystko, co widzisz na zdjęciach. I to wszystko czego nie widzisz: zespół, relacje, doświadczenie.

W lokalu przy ul. Kolonia zamontowaliśmy już pompę ciepła z instalacją ogrzewania podłogowego, instalację hydrauliczną i częściowo elektryczną.   Brakuje tynków, obkafelkowania, białego montażu i wyposażenia. Wyposażenia, które mieliśmy ze sobą przenieść.

Wiesz, już to widzieliśmy. Stan konta co prawda kazał nam odkładać wizję
w czasie, ale w naszych oczach, na kartkach papieru, w rozmowach z pracownikami - ta nowa kuchnia już żyła! 

A dziś? Budzę się z głęboką niezgodą na to, że miałoby umrzeć coś, co budowaliśmy tyle lat! Tyle miejsc pracy i tyle zaopiekowanych przez nas osób
z Centrum Integracji Społecznej. To miejsce zawsze było szansą. Nie tylko
na domowe obiady, ale przede wszystkim na trwałe działanie na rzecz społeczności lokalnej: miejsca pracy dla osób ze specjalnymi potrzebami, oferty stażowe, prace na umowach o pracę w miejscu zamieszkania, budowanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i poznawanie smaków, które przywożą do nas wolontariusze z całego świata.

Było...?  Chyba, że pomożesz nam zbudować je na nowo. Zbudujmy razem miejsce, do którego zaprosimy Cię, jak tylko nabierze kolorów. Jak tylko nasz świat nabierze kolorów. Bo dziś, jest czarny jak ta chmura, którą widzę nawet jak zamykam oczy. 

Proszę pozwól nam uwierzyć..

Krzysztof Kotkiewicz 


link do przekazu medialnego:  https://lebork.naszemiasto.pl/pozar-kuchni-w-budynku-po-dawnym-zwar-w-leborku-ewakuowalo/ga/c1-9687517/zd/89235521

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • STOWARZYSZENIE EDUQ - awatar

  STOWARZYSZENIE EDUQ

  11.06.2024
  11.06.2024

  Minęło ponad miesiąc od pożaru. Bardzo dużo wsparcia do tej pory otrzymaliśmy, zarówno finansowego, materialnego jak i dobrego słowa, że damy radę... . Bardzo dziękujemy za każdą pomoc.
  Mimo braku wystarczających środków ruszyliśmy z remontem dalej, wierząc, że pokonamy czas i przyspieszymy realizację tak nam potrzebnej kuchni.
  Dlatego mając na uwadze dobro naszych "podopiecznych" ponownie zwracamy się z prośbą o podtrzymanie zbiórki i o dalsze udostępnianie, jak i wpłaty.
  Jeśli chodzi o remont, to jesteśmy na etapie zakończenia tynkowania z przygotowaniem do kafelkowania i podłączenia instalacji elektrycznej.
  Ciągle liczymy na WAS i DZIĘKUJEMY, że organizujecie zbiórki oddolnie.

  Zdjęcie aktualizacji 145 061

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.05.2024
  05.05.2024

  Krzysiu, dobro wraca - do Was też już idzie!

 • Andrzejek oddał na ten cel swoją skarbonkę - awatar

  Andrzejek oddał na ten cel swoją skarbonkę

  04.05.2024
  04.05.2024

  Z pozdrowieniami od małego 9letniego wolontariusza Polski 2050🙂

 • Grzegorz Domaros - awatar

  Grzegorz Domaros

  30.04.2024
  30.04.2024

  Do szybkiego zobaczenia !

16 635 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 142 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 142

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wolontariusz P2050 - awatar
Wolontariusz P2050
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Hanna Szulc - awatar
Hanna Szulc
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij