[English version below]
Stowarzyszenie Wspólne Podwórko ("SWP") od 2004 roku wspiera lokalną społeczność oraz instytucje działające na rzecz dzieci, młodzieży i ich rodzin.
Potrzeby są ogromne i rosną lawinowo. Hejt w sieci, narastająca presja ze strony rówieśników i szkoły, nadużycie alkoholu i narkotyków w rodzinach, niedawna pandemia oraz wybuch wojny w sąsiedniej Ukrainie powodują, że dzieci i dorośli są coraz bardziej obciążeni i nie radzą sobie ze swoimi emocjami. W 2022 roku padł tragiczny rekord prób samobójczych dzieci i młodzieży. W tym czasie życie próbowało sobie odebrać aż 2037 młodych osób, z czego 150 prób zakończyło się zgonem.
W Stowarzyszeniu Wspólne Podwórko tylko w ubiegłym roku udzieliliśmy m.in. ponad 1600 bezpłatnych godzin wsparcia psychologicznego dla dzieci i dorosłych, zrealizowaliśmy 753 godziny warsztatów profilaktycznych, umiejętności społecznych i zajęć na terenie szkół podstawowych.
Jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę realizowanych porad, konsultacji, udzielić dodatkowego wsparcia psychologicznego, poprowadzić kolejne warsztaty i treningu umiejętności społecznych i wiele, wiele innych! Potrzebujemy jednak do tego więcej miejsca!
Projekt polega na remoncie dodatkowego lokalu przy ulicy Chrzanowskiego 13 U-1, w tym:
remont dodatkowych 3 sal terapeutycznych, recepcji, korytarza, zaplecza
remont dodatkowej łazienki w celu przystosowania dla osób niepełnosprawnych
wyposażenie lokalu
Kwota remontu to 180 000 zł.
Dzięki dodatkowym pomieszczeniom będziemy mogli pomóc 360 osobom rocznie więcej.
O nas. Jesteśmy organizacją non-for profit działającą w Warszawie przy ulicy Chrzanowskiego 13, założoną przez pracowników i studentów Uniwersytetu SWPS.
[ENGLISH]
Since 2004, The Common Courtyard Association has been supporting the local community and institutions working with children, youth adults and their families.
The needs are huge and growing constantly. Online hate, increasing peer pressure, combined with pressure at schools, alcohol and drug abuse, recent pandemic, the outbreak of war in neighbouring Ukraine mean that children are increasingly overwhelmed and not able to cope well with their emotions without support. In 2022, a tragic record of suicide attempts by children and adolescents was broken. As many as 2,037 young people tried to take their own lives, of which 150 attempts were sadly successful.
At the Common Courtyard Association, only last year we provided, among others, over 1,600 free hours of psychological support for children and adults, we carried out 753 hours of workshops and activities at local primary schools.
We are able to increase the number of free consultations, provide additional psychological support, conduct further workshops and social skills training, and much, much more! But we need more space to be able to do that.
The project includes the renovation of additional premises at ul. Chrzanowskiego 13 U-1, including:
renovation of additional 3 therapeutic rooms, reception, corridor, staff room
renovation of a disabled restroom
new equipment
The renovation costs are estimated at PLN 180,000.
With the additional space, we will be able to help extra 360 children per year.
About us. We are a non-profit organization based in Warsaw at 13 Chrzanowskiego St., founded by employees and then students of the SWPS University.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Anonimowy Darczyńca
Kilka lat temu Pani Patrycja Rzepecka, Tomek Kuźmicz i Ania Kozioł bardzo pomogli nam i naszej córce Alicji :) Dużo zrozumieć i iść właściwymi torami. Dziękuje Wiola