Kilka miesięcy temu niezwykle boleśnie przekonałem się o tym, co to znaczy stać się osobą niepełnosprawną. Niemal przez całe swoje życie nie dopuszczałem do siebie myśli, że coś mogłoby być nie tak. Dziś już wiem, jak kruche potrafi być zdrowie, że tak naprawdę chwile decydują o tym, jak będzie wyglądała nasza przyszłość.
Przez wiele lat pracowałem jako przedstawiciel handlowy w branży technicznej, później udało mi się wykonywać kilka prac dorywczych, a ostatecznie podjąłem zatrudnienie jako kierowca-dostawca w kraju i za granicą. Właśnie wtedy doszło do tragicznego w skutkach incydentu, który całkowicie pozbawił mnie sprawności!
W lutym tego roku miałem kilka dni, aby dostarczyć dostawę do jednego z klientów. Pech chciał, że akurat pod koniec podróży pojawiły się poważne komplikacje. Okazało się, że na trasie doszło do awarii akumulatora w moim samochodzie. Zostałem kompletnie sam, z rozładowanym telefonem, a więc bez możliwości wezwania pomocy. Tymczasem na dworze był potworny mróz! Nie wiem, co się wtedy ze mną działo, byłem przerażony całą sytuacją, a dodatkowo trwająca pandemia COVID-19 niczego nie ułatwiała…
Odmroziłem sobie obie stopy do tego stopnia, że konieczne było leczenie w szpitalu, które miało trwać aż 3 miesiące. Zostałem jednak wcześniej wypisany z oddziału i wszystko miało być dobrze… Tak jednak nie było. Pod koniec lutego zauważyłem, że jest jedynie gorzej. W głowie byłem już przygotowany na najgorszy scenariusz. W szpitalu okazało się, że doszło do szybko postępującej martwicy tkanek. Bałem się amputacji, tego, że całkowicie stracę sprawność i samodzielność. Nie udało się jednak uniknąć najgorszego i musiałem pogodzić się z potwornym scenariuszem. 31 marca amputowano mi obie nogi na poziomie podudzia.
Dziś na nowo uczę się, jak żyć, jak zmagać się z codziennością tak trudną dla osoby niepełnosprawnej. Obecnie poruszam się jedynie na wózku. Staram się jakoś przyzwyczaić do nowej rzeczywistości, ale czuję, że to wszystko mnie przerasta.
Jedyne czego chcę, to móc znów poczuć ziemię pod nogami i normalnie funkcjonować, a mogę tego dokonać tylko dzięki protezom. Koszt ich zakupu jest dla mnie ogromny, dlatego zdecydowałem się prosić o wsparcie. Choć nie jest mi łatwo, wiem, że nie mam innego wyjścia. Bardzo Państwa proszę o pomoc!
Robert
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: