Zbiórka Na dokończenie książki - zdjęcie główne

Na dokończenie książki

0 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Gabriel Michalik - awatar

Gabriel Michalik

Organizator zbiórki

Nazywam się Gabriel Michalik, jestem autorem kilku książek. Trzy z nich: "Hamlet w stanie spoczynku. Rzecz o Skolimowie"; "Wniebowzięty" o Zdzisławie Maklakiewiczu oraz najnowsza książka - "Kobieta pracująca. Rzecz o Irenie Kwiatkowskiej i jej czasach" to biografie lub biografie zbiorowe. Spisuję historię poprzez indywidualne losy ludzkie. Znalazłem sposób na opowiadanie o sprawach wielkich przez pryzmat rzeczy drobnych. Gdy pisać o obcych, wydawcy są hojni.  A teraz, raz w życiu, nie chcę o obcych (tamci obcy to też nie tacy całkiem obcy, bo drodzy mi i znajomi, ale... posłuchajcie!), kosztuje to więcej niż o obcych ;)

Od lat zbieram się do opisania dziejów mojej własnej rodziny: zmarłej przedwcześnie (równo 40 lat temu) mamy, przodków jej i mojego ojca, ludzi różnorodnych jak polska historia: od carskiego generała i ziemian po artystów i rzemieślników. Dokumentacja losów kilku z nich wymaga dalekich i kosztownych podróży oraz czasochłonnych kwerend w archiwach: m.in. Petersburg, Samara, Londyn, Kapsztad, Taszkient i Delhi. Najważniejszy i najciekawszy, gdyż całkiem zagadkowy, jest w tej opowieści mój dziadek, Antoni Keller, przedwojenny bramkarz futbolowej reprezentacji Polski, oficer wywiadu, którego rodzina straciła z oczu 2 września 1939, a dał o sobie znać dopiero trzy lata później z Indii, aby potem wędrować z jakimiś tajemniczymi misjami przez Azję do Kenii. Po wojnie osiadł w RPA i pracował (to już wiem na pewno) dla tamtejszego Secret Service. Gryzie mnie ten dziadek, bo mimo trwającej przez pół wieku korespondencji z moją babcią i z mamą, mało o nim wiem.

Mam stosy dokumentów i zdjęć, ze sto stron już gotowego tekstu. Jeśli pomożecie mi sfinansować ten projekt - moja następna książka nie będzie o osobach obcych choć ważnych, ale o bliskich mi. 

Na zdjęciu moja mama. Od jej dziennika zaczyna się ta nienapisana jeszcze książka.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Gabriel Michalik - awatar

Gabriel Michalik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij