Zbiórka Gasimy Afrykę - zdjęcie główne

Gasimy Afrykę

1 090 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Wpłać teraz
 
Kuba Walkowiak - awatar

Kuba Walkowiak

Organizator zbiórki

Hej!

Tu Kuba Walkowiak, pomysłodawca akcji "Gasimy Afrykę - misja Tanzania", funkcjonariusz Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim. Chciałbym wyposażyć mieszkańców Butiamy - małej miejscowości w Tanzanii - w wóz strażacki. A potem wyszkolić odpowiednich ludzi, by dbali o bezpieczeństwo mieszkańców.

Dlaczego?

Butiama to miejsce w którym od wielu lat pracują polscy Zmartwychwstańcy, a wśród nich ksiądz Daniel Hinc. Wspólnie z Kubą Walkowiakiem - koordynatorem naszej akcji - zauważyli problem i konieczność utworzenia w tym miejscu sprawnie działającej Straży Pożarnej, która będzie w stanie zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Obecnie najbliższa jednostka straży pożarnej znajduje się 45 km od miast, co w rzeczywistości uniemożliwia udzielanie pomocy mieszkańcom. Celem naszej akcji jest zebranie 200.000 zł na zakup wozu strażackiego i niezbędnego wyposażenia, oraz utworzenie jednostki strażackiej właśnie w Butiamie w Tanzanii.

Jakie są cele akcji?

Cel #1 – zakup wozu strażackiego

Cel pierwszy – zebrać środki na zakup wozu strażackiego dla wioski Butiama w Tanzanii. To najważniejszy element naszego projektu, jednocześnie najbardziej „budżetochłonny” – szacowany koszt zakupu odpowiedniego pojazdu wynosi 100.000 zł. Na dodatek auto musi posiadać…kierownicę z prawej strony, co nie ułatwia nam poszukiwań Przeszukujemy zagraniczne portale aukcyjne, pytamy po znajomych – zapraszamy do dołączenia do tych poszukiwań.

Wóz strażacki planujemy zakupić wiosną 2018 roku, wówczas będziemy mieć niespełna rok na potrzebne naprawy i dostosowanie do afrykańskich realiów. Równolegle wówczas będziemy już realizować cel drugi.

Cel #2 – zakup wyposażenia

Oprócz wozu strażackiego planujemy wyposażyć Butiamę w sprzęt potrzebny do bezpiecznego użytkowania wozu pożarowego i sprawnego gaszenia pożarów. To nie tylko kombinezony, ale także hełmy, buty, rękawice oraz wyposażenie pojazdu. Lista jest długa i będzie na bieżąco dostosowywana do zebranych środków. Trzymamy kciuki, Was prosimy o to samo i wsparcie naszej akcji

Cel #3 – transport do Butiamy

Wiosną 2019 roku planujemy dostarczyć zakupiony wóz strażacki i niezbędne wyposażenie do wioski w Butiamie. Osobiście. Na kołach.

Duża operacja logistyczna, którą zamierzamy uruchomić już w połowie 2018 roku. Do naszego projektu w lipcu 2017 dołączył znakomity kierowca rajdowy Grzegorz Baran, który posiada ogromne doświadczenie w prowadzeniu samochodów ciężarowych w trudnych warunkach, mając także świetne umiejętności mechaniczne co może być ważnym elementem podróży.

Którędy byśmy planowali trasę przejazdu, to przed nami minimum 10.000 kilometrów. Będziemy Was na bieżąco informować o postępach podróży, ale pisząc te słowa cel ten wydaje się jeszcze odległy

Cel #4 – szkolenie pożarowe

Ostatnim naszym celem jest stworzenie lokalnej jednostki pożarowej w Butiamie, wraz z przeszkoleniem ochotników z posługiwania się wozem strażackim, przeprowadzania niezbędnych napraw i skutecznego wykorzystywania elementów wyposażenia z zachowaniem bezpieczeństwa.

Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w Państwowej Straży Pożarnej – postaramy się przekazać całą swoją wiedzę lokalnej społeczności i przyszłym użytkownikom wozu strażackiego.

Czy w Butiamie będą potrafili w pełni wykorzystać dane im możliwości ? Po naszych ostatnich wizytach w Tanzanii jesteśmy pewni że przekażemy sprzęt w odpowiednie ręce.

Pomożecie?

Więcej informacji na naszej stronie:

www.gasimyafryke.pl

i na fb akcji:

https://www.facebook.com/gasimyafryke/

Albo w przekazach medialnych: 

Wiadomości TVP: http://wiadomosci.tvp.pl/33341591/gasimy-afryke

Polsat News: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-07-23/gasimy-afryke-strazak-zbiera-pieniadze-na-woz-dla-druhow-z-tanzanii/

toteraz.pl http://toteraz.pl/zbieraja-pieniadze-na-jednostke-osp-w-tanzanii,1646540.html

O akcji można też posłuchać tutaj:

Radio Poznań: https://www.youtube.com/watch?v=gvSQjKw7K6s&feature=youtu.be

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Paula - awatar

    Paula

    17.07.19
    17.07.19

    ;)

1 090 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Wpłać teraz
 
Kuba Walkowiak - awatar

Kuba Walkowiak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 18

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
160
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Izabela Barczak - awatar
Izabela Barczak
20
Katarzyna Pabianiak - awatar
Katarzyna Pabianiak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Paula - awatar
Paula
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Marcin - awatar
Marcin
250

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij