Zbiórka Gasimy Afrykę - zdjęcie główne

Gasimy Afrykę

1 135 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Kuba Walkowiak - awatar

Kuba Walkowiak

Organizator zbiórki

Hej!

Tu Kuba Walkowiak, pomysłodawca akcji "Gasimy Afrykę - misja Tanzania", funkcjonariusz Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim. Chciałbym wyposażyć mieszkańców Butiamy - małej miejscowości w Tanzanii - w wóz strażacki. A potem wyszkolić odpowiednich ludzi, by dbali o bezpieczeństwo mieszkańców.

Dlaczego?

Butiama to miejsce w którym od wielu lat pracują polscy Zmartwychwstańcy, a wśród nich ksiądz Daniel Hinc. Wspólnie z Kubą Walkowiakiem - koordynatorem naszej akcji - zauważyli problem i konieczność utworzenia w tym miejscu sprawnie działającej Straży Pożarnej, która będzie w stanie zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Obecnie najbliższa jednostka straży pożarnej znajduje się 45 km od miast, co w rzeczywistości uniemożliwia udzielanie pomocy mieszkańcom. Celem naszej akcji jest zebranie 200.000 zł na zakup wozu strażackiego i niezbędnego wyposażenia, oraz utworzenie jednostki strażackiej właśnie w Butiamie w Tanzanii.

Jakie są cele akcji?

Cel #1 – zakup wozu strażackiego

Cel pierwszy – zebrać środki na zakup wozu strażackiego dla wioski Butiama w Tanzanii. To najważniejszy element naszego projektu, jednocześnie najbardziej „budżetochłonny” – szacowany koszt zakupu odpowiedniego pojazdu wynosi 100.000 zł. Na dodatek auto musi posiadać…kierownicę z prawej strony, co nie ułatwia nam poszukiwań Przeszukujemy zagraniczne portale aukcyjne, pytamy po znajomych – zapraszamy do dołączenia do tych poszukiwań.

Wóz strażacki planujemy zakupić wiosną 2018 roku, wówczas będziemy mieć niespełna rok na potrzebne naprawy i dostosowanie do afrykańskich realiów. Równolegle wówczas będziemy już realizować cel drugi.

Cel #2 – zakup wyposażenia

Oprócz wozu strażackiego planujemy wyposażyć Butiamę w sprzęt potrzebny do bezpiecznego użytkowania wozu pożarowego i sprawnego gaszenia pożarów. To nie tylko kombinezony, ale także hełmy, buty, rękawice oraz wyposażenie pojazdu. Lista jest długa i będzie na bieżąco dostosowywana do zebranych środków. Trzymamy kciuki, Was prosimy o to samo i wsparcie naszej akcji

Cel #3 – transport do Butiamy

Wiosną 2019 roku planujemy dostarczyć zakupiony wóz strażacki i niezbędne wyposażenie do wioski w Butiamie. Osobiście. Na kołach.

Duża operacja logistyczna, którą zamierzamy uruchomić już w połowie 2018 roku. Do naszego projektu w lipcu 2017 dołączył znakomity kierowca rajdowy Grzegorz Baran, który posiada ogromne doświadczenie w prowadzeniu samochodów ciężarowych w trudnych warunkach, mając także świetne umiejętności mechaniczne co może być ważnym elementem podróży.

Którędy byśmy planowali trasę przejazdu, to przed nami minimum 10.000 kilometrów. Będziemy Was na bieżąco informować o postępach podróży, ale pisząc te słowa cel ten wydaje się jeszcze odległy

Cel #4 – szkolenie pożarowe

Ostatnim naszym celem jest stworzenie lokalnej jednostki pożarowej w Butiamie, wraz z przeszkoleniem ochotników z posługiwania się wozem strażackim, przeprowadzania niezbędnych napraw i skutecznego wykorzystywania elementów wyposażenia z zachowaniem bezpieczeństwa.

Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w Państwowej Straży Pożarnej – postaramy się przekazać całą swoją wiedzę lokalnej społeczności i przyszłym użytkownikom wozu strażackiego.

Czy w Butiamie będą potrafili w pełni wykorzystać dane im możliwości ? Po naszych ostatnich wizytach w Tanzanii jesteśmy pewni że przekażemy sprzęt w odpowiednie ręce.

Pomożecie?

Więcej informacji na naszej stronie:

www.gasimyafryke.pl

i na fb akcji:

https://www.facebook.com/gasimyafryke/

Albo w przekazach medialnych: 

Wiadomości TVP: http://wiadomosci.tvp.pl/33341591/gasimy-afryke

Polsat News: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-07-23/gasimy-afryke-strazak-zbiera-pieniadze-na-woz-dla-druhow-z-tanzanii/

toteraz.pl http://toteraz.pl/zbieraja-pieniadze-na-jednostke-osp-w-tanzanii,1646540.html

O akcji można też posłuchać tutaj:

Radio Poznań: https://www.youtube.com/watch?v=gvSQjKw7K6s&feature=youtu.be

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Paula - awatar

    Paula

    17.07.2019
    17.07.2019

    ;)

1 135 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Kuba Walkowiak - awatar

Kuba Walkowiak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 21

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Robert - awatar
Robert
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
160
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Izabela Barczak - awatar
Izabela Barczak
20
Katarzyna Pabianiak - awatar
Katarzyna Pabianiak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Paula - awatar
Paula
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij