Zbiórka Gasimy Afrykę - zdjęcie główne

Gasimy Afrykę

1 135 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kuba Walkowiak - awatar

Kuba Walkowiak

Organizator zbiórki

Hej!

Tu Kuba Walkowiak, pomysłodawca akcji "Gasimy Afrykę - misja Tanzania", funkcjonariusz Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim. Chciałbym wyposażyć mieszkańców Butiamy - małej miejscowości w Tanzanii - w wóz strażacki. A potem wyszkolić odpowiednich ludzi, by dbali o bezpieczeństwo mieszkańców.

Dlaczego?

Butiama to miejsce w którym od wielu lat pracują polscy Zmartwychwstańcy, a wśród nich ksiądz Daniel Hinc. Wspólnie z Kubą Walkowiakiem - koordynatorem naszej akcji - zauważyli problem i konieczność utworzenia w tym miejscu sprawnie działającej Straży Pożarnej, która będzie w stanie zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Obecnie najbliższa jednostka straży pożarnej znajduje się 45 km od miast, co w rzeczywistości uniemożliwia udzielanie pomocy mieszkańcom. Celem naszej akcji jest zebranie 200.000 zł na zakup wozu strażackiego i niezbędnego wyposażenia, oraz utworzenie jednostki strażackiej właśnie w Butiamie w Tanzanii.

Jakie są cele akcji?

Cel #1 – zakup wozu strażackiego

Cel pierwszy – zebrać środki na zakup wozu strażackiego dla wioski Butiama w Tanzanii. To najważniejszy element naszego projektu, jednocześnie najbardziej „budżetochłonny” – szacowany koszt zakupu odpowiedniego pojazdu wynosi 100.000 zł. Na dodatek auto musi posiadać…kierownicę z prawej strony, co nie ułatwia nam poszukiwań Przeszukujemy zagraniczne portale aukcyjne, pytamy po znajomych – zapraszamy do dołączenia do tych poszukiwań.

Wóz strażacki planujemy zakupić wiosną 2018 roku, wówczas będziemy mieć niespełna rok na potrzebne naprawy i dostosowanie do afrykańskich realiów. Równolegle wówczas będziemy już realizować cel drugi.

Cel #2 – zakup wyposażenia

Oprócz wozu strażackiego planujemy wyposażyć Butiamę w sprzęt potrzebny do bezpiecznego użytkowania wozu pożarowego i sprawnego gaszenia pożarów. To nie tylko kombinezony, ale także hełmy, buty, rękawice oraz wyposażenie pojazdu. Lista jest długa i będzie na bieżąco dostosowywana do zebranych środków. Trzymamy kciuki, Was prosimy o to samo i wsparcie naszej akcji

Cel #3 – transport do Butiamy

Wiosną 2019 roku planujemy dostarczyć zakupiony wóz strażacki i niezbędne wyposażenie do wioski w Butiamie. Osobiście. Na kołach.

Duża operacja logistyczna, którą zamierzamy uruchomić już w połowie 2018 roku. Do naszego projektu w lipcu 2017 dołączył znakomity kierowca rajdowy Grzegorz Baran, który posiada ogromne doświadczenie w prowadzeniu samochodów ciężarowych w trudnych warunkach, mając także świetne umiejętności mechaniczne co może być ważnym elementem podróży.

Którędy byśmy planowali trasę przejazdu, to przed nami minimum 10.000 kilometrów. Będziemy Was na bieżąco informować o postępach podróży, ale pisząc te słowa cel ten wydaje się jeszcze odległy

Cel #4 – szkolenie pożarowe

Ostatnim naszym celem jest stworzenie lokalnej jednostki pożarowej w Butiamie, wraz z przeszkoleniem ochotników z posługiwania się wozem strażackim, przeprowadzania niezbędnych napraw i skutecznego wykorzystywania elementów wyposażenia z zachowaniem bezpieczeństwa.

Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w Państwowej Straży Pożarnej – postaramy się przekazać całą swoją wiedzę lokalnej społeczności i przyszłym użytkownikom wozu strażackiego.

Czy w Butiamie będą potrafili w pełni wykorzystać dane im możliwości ? Po naszych ostatnich wizytach w Tanzanii jesteśmy pewni że przekażemy sprzęt w odpowiednie ręce.

Pomożecie?

Więcej informacji na naszej stronie:

www.gasimyafryke.pl

i na fb akcji:

https://www.facebook.com/gasimyafryke/

Albo w przekazach medialnych: 

Wiadomości TVP: http://wiadomosci.tvp.pl/33341591/gasimy-afryke

Polsat News: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-07-23/gasimy-afryke-strazak-zbiera-pieniadze-na-woz-dla-druhow-z-tanzanii/

toteraz.pl http://toteraz.pl/zbieraja-pieniadze-na-jednostke-osp-w-tanzanii,1646540.html

O akcji można też posłuchać tutaj:

Radio Poznań: https://www.youtube.com/watch?v=gvSQjKw7K6s&feature=youtu.be

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Paula - awatar

    Paula

    17.07.2019
    17.07.2019

    ;)

1 135 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kuba Walkowiak - awatar

Kuba Walkowiak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 21

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Robert - awatar
Robert
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
160
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Izabela Barczak - awatar
Izabela Barczak
20
Katarzyna Pabianiak - awatar
Katarzyna Pabianiak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Paula - awatar
Paula
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij