Dodruk Gazety Strajkowej 2

5 734 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 81 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Rafał Milach - awatar

Rafał Milach

Organizator zbiórki

ARCHIWUM PROTESTÓW PUBLICZNYCH zbiera wizualne ślady aktywizacji społecznej, oddolne inicjatywy sprzeciwu wobec decyzji politycznych, łamania zasad demokracji i praw człowieka. Jest kolekcją obrazów formułujących ostrzeżenie przed rosnącym populizmem i szeroko rozumianą dyskryminacją: ksenofobią, homofobią, mizoginią, a także [MN1] katastrofą klimatyczną. Tworząc archiwum, jego twórczynie_cy pragną przedłużyć żywotność obrazów, które związane są z konkretnymi wydarzeniami, a których trwanie kończy się wraz z publikacją na łamach prasy. APP gromadzi fotografie w jednym, łatwo dostępnym zbiorze, który pozostaje dostępny dla badaczek_y, artystek_ów, aktywistek_ów. Ponadto korzystanie [MN2] z zasobu archiwum będzie otwarte dla wszystkich użytkowników, którzy wyrażą chęć komunikowania wartości, z którymi identyfikują się jego autorki_rzy.

Nakład drugiego numeru Gazety Strajkowej #2 rozszedł się błyskawicznie. dlatego obecnie zbieramy na dodruk 3000 egz. Gazeta będzie rozdawana bezpłatnie podczas protestów w wybranych miastach w Polsce oraz w trybie ciągłym (do wyczerpania nakładu) dostępna w zaprzyjaźnionych miejscach w Krakowie, Poznaniu, Żyrardowie, Rzeszowie, Wrocławiu, Warszawie, Gliwicach, Katowicach i Gdańsku. 

Ponadto będzie można zamówić Gazetę Strajkową na stronie Sklepu Wielobranżowego Bęc Zmiana. Gazeta jest bezpłatna. Opłata pobierana jest jedynie za przesyłkę pocztową. Wysyłki realizowane są to wszystkich krajów UE z wyjątkiem Malty i UK. 

https://sklep.beczmiana.pl/pl/p/Gazeta-Strajkowa-2/5735

Obecny numer GS poświęcony jest systemowej i policyjnej opresji. Znajdziecie w niej zeznania osób zatrzymanych i przesłuchiwanych przez policję, tekst Karoliny Gembary "Pole przemocy" oraz nowy zestaw protestacyjnych haseł.

Zdjęcia i opisane sytuacje w obecnym wydaniu gazety pochodzą z okresu 17.11-13.12.2020. Hasła zapożyczone od uczestniczek i uczestników protestów.

Dziękujemy za Wasze wsparcie! 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anka Gregorczyk - awatar

  Anka Gregorczyk

  14.02.2021
  14.02.2021

  Świetnie działanie, podrzućcie egzemplarze do Galerii Centrala w Poznaniu bo schodzą u nas gazety w mig. 6 marca planujeny otwarcie wystawy Fake New więc będzie sporo odbiorców. Gratulacne!

  • Rafał Milach - awatar

   Rafał Milach - Organizator zbiórki

   22.02.2021
   22.02.2021

   dzięki Anka na pewno wyślemy do Poznania!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.02.2021
  05.02.2021

  Trzymam kciuki, robicie dobro, niech do was wraca!

  • Rafał Milach - awatar

   Rafał Milach - Organizator zbiórki

   22.02.2021
   22.02.2021

   dzięki!

5 734 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 81 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Rafał Milach - awatar

Rafał Milach

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 81

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
134
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Michael Danner - awatar
Michael Danner
100
Gabriela - awatar
Gabriela
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Kacper Krzętowski - awatar
Kacper Krzętowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij