Zbiórka Śledztwo dot. śmierci Szymonka - miniaturka zdjęcia

Śledztwo dot. śmierci Szymonka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Śledztwo dot. śmierci Szymonka - zdjęcie główne

Śledztwo dot. śmierci Szymonka

10 310 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 333 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Justyna Socha - awatar

Justyna Socha

Organizator zbiórki

Nazywam się Justyna Socha i jestem prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Jako asystentka posła byłam  w szpitalu z rodzicami Szymonka TEGO DNIA. Tego, gdy zawalił się ich świat...

Chcieli walczyć. Szukali pomocy i nadziei u lekarzy z innych krajów. Tę szanse odebrały im trzy podpisy lekarzy orzekających o śmierci mózgu. 

Prokuratura prowadzi przesłuchania rodziców i lekarzy żeby ustalić czy złamano prawo. 

Rodzice korzystają z pomocy bardzo zaangażowanego adwokata specjalizującego się w kwestiach medycznych, co wiąże się z częstymi podróżami zarówno rodziców, jak i pełnomocnika. Potrzeba na to pieniędzy. 

Problemy zdrowotne zmarłego chłopczyka zaczęły się od podania mu szczepionki na pneumokoki, jednak nie to jest najważniejszym wątkiem. Pogwałcono święte, rodzicielskie prawa. Ogrom cierpienia rodziców i głębokiego poruszenia jakie wywołała ta historia świadczy, że sprawa musi być wyjaśniona, jeśli nasze dzieci mają być bezpieczne w swojej ojczyźnie. Nie wolno nam przejść wobec niej obojętnie. 

Zbiórkę organizuję za wiedzą i zgodą rodziców chłopca, a każdy wydatek będzie udokumentowany fakturą lub biletem na przejazd, które będą przez nich przechowywane. 

Wesprzyj Anetę i Kamila w walce o prawdę i sprawiedliwość! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Justyna Socha - awatar

  Justyna Socha

  16.06.2021
  16.06.2021

  Dzisiaj Sąd Rejonowy w Radomiu podjął decyzję o odrzuceniu skargi na umorzenie śledztwa w sprawie śmierci Szymonka. Nie przeprowadzono dowodu z opinii biegłego. Nie uwzględniono w prywatnej opinii która dowodziła związku przyczynowego choroby i śmierci chłopca z podaną szczepionką. To jednak nie koniec. Mama zapowiedziała złożenie pozwu cywilnego odszkodowanie. Została wysłana również skarga do Rzecznika Praw Obywatelskich. 18.06.2021 miną dwa lata od śmierci chłopca. Z tej okazji pod sanepidami w całej Polsce zapłoną znicze.

  Zdjęcie aktualizacji 69 953

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.01.2022
  14.01.2022

  Dla Aniolka.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.06.2021
  17.06.2021

  Mocno wierzę w to że z Pomocą Bożą ta śmierć nie pójdzie na marne ani nie popadnie w zapomnienie i rodzice kiedyś zaznają spokoju. Chyba wszystko co w tej sprawie się wydarzyło to jeden wielki skandal. Podziwiam umęczonych rodziców, że się nie poddają.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.03.2020
  03.03.2020

  Mam nadzieję, że to dochodzenie zakończy się w końcu sprawiedliwym wyrokiem.

 • Agnieszka i Andrzej - awatar

  Agnieszka i Andrzej

  11.02.2020
  11.02.2020

  Pani Justynie i całemu STOPNOP dziękujemy za walkę o dobro naszych dzieci. Wam - Rodzice Szymonka - życzymy siły do walki a kiedy już Szymon wygra z tym nieludzkim systemem - tam na górze ma wsparcie Najwyższego i niesamowitą moc - to życzymy Wam szczęścia i satysfakcji, że Was Synek zmienił rzeczywistość. Wierzymy w to mocno i wspieramy - modlitwą i "groszem".

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.02.2020
  10.02.2020

  Trzymam kciuki !

10 310 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 333 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Justyna Socha - awatar

Justyna Socha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 333

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Robert Żmijan - awatar
Robert Żmijan
100
Ewa Z. - awatar
Ewa Z.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Edyta Jóźwiuk - awatar
Edyta Jóźwiuk
20
Zofia Bryła - awatar
Zofia Bryła
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij