Zbiórka 202 ocalone zwierzęta - zdjęcie główne

202 ocalone zwierzęta

2 021 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Animal Rescue Poland - awatar

Animal Rescue Poland

Organizator zbiórki

LIKWIDACJA NIELEGALNEGO GOSPODARSTWA WIEJSKIEG0 W SAMYM CENTRUM WARSZAWY.

Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy wydał decyzję o natychmiastowym odbiorze zwierząt znajdujących się na terenie działek ROD. Nasza fundacja została poproszona o zabezpieczenie zwierząt. Wiedzieliśmy, że to będzie trudna interwencja. Byliśmy w tym miejscu w styczniu tego roku gdy odbieraliśmy dwa samce kozła, które "właścicielka" postanowiła wykastrować przy pomocy gumki recepturki.

Należało przyjąć, że osoba pod której opieką przebywały zwierzęta nie jest w stanie w sposób właściwy i prawidłowy zadbać o nie, a dalszy pobyt zwierząt w tym miejscu może finalnie doprowadzić do ich śmierci.Na miejscu p.Dorota okazała się osobą agresywną. W pewnym momencie ruszyła do ataku z nożem w ręku na naszą wolontariuszkę i tylko dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy policji nikomu nic się nie stało.Na działce przebywały:

Gęsi - 31 szt

Kury, koguty - ogółem 119 szt

Młode kury - 38 szt

Kozy 11 szt

Króliki - 3 szt

W SUMIE: 202 ZWIERZĘTA

Na działce nie było prądu ani wody , panował ogromny bałagan który zagrażał bezpieczeństwu zwierząt. Pseudo ogrodzenie nie było żadnym zabezpieczeniem i wygłodniałe zwierzęta uciekały z tego terenu.

Właścicielka nie posiadała żadnej karmy dla zwierząt w wyniku czego zwierzęta jadły odpady które zagrażały ich życiu.Hodowla kur nie był nigdzie zarejestrowana. Całkowity brak bioasekuracji doprowadzał do rozprzestrzeniana się chorób wśród ptactwa.

Przybyła na miejsce Inspekcja Weterynaryjna zabrała kilkanaście martwych ptaków ale na szczęście wykluczyła ptasią grypę i mogliśmy zabrać kury z tego strasznego miejsca.Działka na której przebywały zwierzęta była zajmowana nielegalnie a Urząd Miasta Warszawy pozostaje w sporze sądowym z przebywającą na tym terenie kobietą.Na terenie działki ujawniliśmy ze smutkiem zwierzęce zwłoki.W chwili obecnej wszystkie odebrane zwierzęta znajdują się pod opieką lekarską. Niektóre czeka długotrwałe i kosztowne leczenie. Stado kur oraz gęsi wykazuje ogromne zapotrzebowanie na mieszanki witaminowe. 

Bardzo chcemy aby odebrane zwierzęta powróciły do dobrego stanu zdrowia dlatego bardzo prosimy o wpłaty dla tych zwierząt.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
2 021 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Animal Rescue Poland - awatar

Animal Rescue Poland

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 53

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dawid Michał Kania - awatar
Dawid Michał Kania
1
Kreska - awatar
Kreska
50
Olka - awatar
Olka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna - awatar
Joanna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika Iciachowska - awatar
Monika Iciachowska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij